Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (83)
Пошуковий запит: (<.>U=з221-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Барило Г.І. 
Вдосконалення мір електрорушійної сили і сталої напруги та їх нормативної бази: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Г.І. Барило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення еталонної бази та нормативно-правових актів у сфері вимірювання одиниці постійної напруги - Вольта. Запропоновано шляхи вирішення проблеми підвищення точності та забезпечення стабільності мір напруги побудованих на базі насичених нормальних елементів Вестона та реалізації твердотільних мікроелектронних мір сталої напруги. Для досягнення технічних параметрів мір електрорушійної сили, які забезпечують їх використання в системі робочих еталонів, досліджено схеми активного термостатування та температурної компенсації. Розроблено схему та виготовлено дослідний зразок міри електрорушійної сили на базі насичених нормальних елементів. Проведено порівняльне дослідження розробленої міри з твердотільними мірами напруги FLUKE 732A та еталоном сталої напруги Німеччини у федеральному фізико-технічному інституті РТВ м. Брауншвейг (у межах міжнародного проекту UKR01/066 від 30.06.2006 р.). На підставі одержаних результатів підтверджено можливість її використання в системі робочих еталонів Вольта першого розряду. Запропоновано провести заміну мір напруги, побудованих на ненасичених нормальних елементах, які зараз перебувають в експлуатації, на аналогічні твердотільні міри сталої напруги. Розроблено, реалізовано та досліджено мікроелектронну міру сталої напруги, метрологічні параметри якої дозволяють провести таку заміну. На підставі аналізу нормативного забезпечення мір напруги та за результатами досліджень запропоновано внести зміни та доповнення до існуючих нормативних документів, а також запровадити новий стандарт, вимоги якого охоплюють усі типи мір електрорушійної сили та сталої напруги, які експлуатуються в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 +
Шифр НБУВ: РА362733

Рубрики:

      
2.

Мирфайзиєв О.М. 
Принципи побудови прецизійних джерел величин показників якості електроенергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / О.М. Мирфайзиєв ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено універсальний принцип побудови прецизійних джерел показників якості електроенергії (ПЯЕ) шляхом формування строго симетричної за основною гармонікою трифазної системи напруг, амплітуди та фазові кути яких стабілізуються на номінальному рівні з похибкою 0,01 %. Зазначено, що відтворення ПЯЕ здійснюється за рахунок зміни на нормовану величину одного або декількох фазних напруг за амплітудою, фазовим кутом, частотою або формою за допомогою додаткової системи регулювання напруг, яка додається до основної. Розглянуто нові принципи побудови вторинних джерел показників якості електроенергії. Розроблено методику нормування початкового кута зрушення фази вищої гармоніки щодо початкового кута зрушення фази першої гармоніки. Обгрунтовано метод частково-лінійної апроксимації відтворення динамічних ПЯЕ для різних видів зміни вихідного сигналу. На підставі аналізу похибки відтворення амплітуди основної гармоніки запропоновано метод підвищення точності їх відтворення. Розглянуто структурні методи компенсації фазової погрішності. Запропоновано функціональну схему, на якій базується практична реалізація повнофункціональних прецизійних джерел ПЯЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 +
Шифр НБУВ: РА330329

Рубрики:

      
3.

Яцук В.О. 
Розвиток теорії та методів підвищення якості засобів вимірювальної техніки з використанням кодокерованих мір: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.05 / В.О. Яцук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 38 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та принципи побудови засобів вимірювання з підвищеними показниками якості - точності, відтворюваності, правильності, збіжності та достовірності (метрологічної надійності). Концепцію даного підходу створено на підставі використання диференційного методу вимірювання, з побудовою опорного каналу на базі кодокерованих мір електричних величин та корекцією адитивних складових похибки в обох каналах у реальному масштабі часу методом комутаційного інвертування. Показано можливість зменшення дисперсії зумовленого шумами не скоригованого значення шумової напруги пропорційно до відношення тривалостей проміжків часу повного та часткового перетворень за умови комутаційного інвертування у кожному з часткових циклів дельта - сигма аналого-цифрового перетворення. Розроблено структуру та проаналізовано похибки диференційного вольтметра з формуванням компенсаційної напруги як суми всіх попередніх кодів часткових перетворень. Досліджено похибки диференційного омметра та показано, що у широкому діапазоні вимірюваних значень опору його похибка практично визначатиметься похибкою тільки кодокерованої міри. та кодокерованих мір запропоновано використовувати метод допоміжних вимірювань з реалізацією температурного каналу на базі напівпровідникових сенсорів, взаємозамінність яких досягається методом модуляції їх вимірювального струму. Розроблено структури засобів вимірювання з підвищеними якісними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 +
Шифр НБУВ: РА333883

Рубрики:

      
4.

Івахів О.В. 
Структурно-алгоритмічні методи підвищення інформаційної ефективності засобів вимірювання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.05 / О.В. Івахів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 40 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення інформаційної ефективності засобів вимірювання електричних і магнітних величин шляхом оптимізування їх структур і нові алгоритми опрацювання вимірювальної інформації. Запропоновано узагальнену числову оцінку інформаційного стану об'єкта вимірювання та сформовано оцінку кількості інформації, яку одержує багатоканальний засіб вимірювання електричних і магнітних величин від об'єкта вимірювання. Розроблено методику формування номера послідовності за умов апріорно відомої та невідомої статистики активності джерела. Досліджено теоретично та за допомогою імітаційного моделювання нові структури різницево-адаптивних, комбінованих, програмованих, а також інтелектуалізованих багатоканальних засобів вимірювання, що у разі зменшення вимог до швидкодії та потужності вимірювальних сигналів підвищують інформаційну ефективність багатоканальних засобів вимірювання електричних і магнітних величин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 + З222-5
Шифр НБУВ: РА318900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського