Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (1059)Книжкові видання та компакт-диски (575)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=з279$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрохін А.Л. 
Інтелектуальні методи та засоби візуалізації позаштатних ситуацій в складних системах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.23 / А.Л. Єрохін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та розробку нового рішення важливої для теорії та практики систем і засобів штучного інтелекту наукової проблеми візуалізації багатовимірної інформації в інтелектуальних системах під час взаємодії з факторами стохастичної природи. Розроблено моделі перетворення інформації у разі позаштатних ситуацій у трактах синтезу зорових образів. Створено нові засоби інтелектуалізації комп'ютерних інтерфейсів складних людино-машинних систем. Розроблено моделі системного коригування психофізіологічного стану людини-оператора за умов невизначеного інформаційного стану, а також методи, моделі та технічні засоби ідентифікації та візуалізації позаштатних ситуацій у складних системах під час створення засобів інтелектуалізації комп'ютерних інтерфейсів і систем комп'ютерного аналізу та синтезу зорових образів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-082.03 + З970.810.3 +
Шифр НБУВ: РА346480

Рубрики:

      
2.

Бабенко О.В. 
Квазізрівноважені вимірювальні канали для установок симетрування навантажень вузлів електричних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / О.В. Бабенко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Створено квазізрівноважені вимірювальні канали симетризувальних установок, що забезпечують безітераційне симетризування навантажень споживачів електроенергії за умов несиметрії напруг джерела та несинусоїдності напруг і струмів у вузлах електричних мереж. Розроблено математичні моделі керування симетризувальними установками, що базуються на використанні комплексних провідностей зворотної послідовності та коефіцієнта зворотної послідовності напруги, що дозволяє підвищити швидкодію симетрування навантажень. Обгрунтовано можливість використання даних моделей для побудови квазізрівноважених вимірювальних каналів установок симетрування, призначених для одержання інформації про відносні комплексні величини, які характеризують несиметричні режими. Запропоновано метод визначення параметрів несиметрії навантажень, який базується на адаптивному використанні спектральних параметрів, що дає можливість підвищити точність визначення параметрів несиметрії резонансних навантажень за умов несинусоїдності. Запропоновано алгоритми вимірювальних перетворень, на базі яких побудовано структурні схеми вимірювальних каналів паралельно-послідовної й послідовної дії. Розроблено фазочутливі інтегрувальні цифрові вимірювальні перетворювачі, принцип дії яких заснований на інтегрувальному перетворенні миттєвих напруг, що забезпечує підвищення швидкодії вимірювання комплексних величин. Проаналізовано функції перетворення квазізрівноважених вимірювальних каналів і вплив їх похибок на помилки симетризування. Практично реалізовано квазізрівноважені вимірювальні канали визначення параметрів несиметрії навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-023 +
Шифр НБУВ: РА354908

Рубрики:
  

      
Категорія:    
3.

Баласмех Фірас Касем Мухаммед 
Розробка методів та засобів підвищення функціональної надійності та електробезпеки розподільних мереж промислової зони м. Аммана (Йорданія): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Фірас Касем Мухаммед Баласмех ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено принципи і технічні засоби підвищення рівня експлуатаційної надійності й електронебезпеки розподільних мереж і мереж живлення напругою 11 і 33 кВ промислової зони м.Аммана на основі обмеження і заглушення перехідних процесів у випадку несимметричних пошкоджень, виявлення та локалізації місць пошкодження за рахунок оптимізації режимів нейтралі та удосконалення методів і засобів захисту. Встановлено характер і ступінь впливу параметрів ізоляції мереж відносно землі та режиму однофазного замикання на землю на значення і взаємні фазові співвідношення параметрів нульової послідовності й аварійних струмів за умов різних режимів роботи нейтралі. Надано оцінку впливу режиму нейтралі та показники функціональної надійності та електронебезпеки електричних мереж. Розроблено: рекомендації стосовно оптимізації режиму нейтралі мереж напругою 11 і 33 кВ; пристрій селективного захисту від замикань на землю для розподільних мереж з компенсованою нейтраллю; метод і пристрій контролю і змін ступеня розладу компенсуючого пристрою в нейтралі мережі від резонансного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з279.1-082н65
Шифр НБУВ: РА310399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Блінов І.В. 
Визначення місць пошкоджень на лініях електропередачі високої напруги з використанням штучних нейронних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / І.В. Блінов ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну задачу визначення місць пошкоджень (ВМП) на лініях електропередачі (ЛЕП) високої напруги під час вимірювання параметрів аварійного режиму (ПАР) з одного боку ЛЕП з застосуванням штучних нейронних мереж (ШНМ). Відзначено, що на точність засобів ВМП ЛЕП, які використовуються на практиці для електроенергетичних систем, впливає точність вимірювання ПАР і проведення вимірювання з однієї чи з двох боків ЛЕП (значення перехідного опору суттєво впливає на точність ВМП ЛЕП, але не визначається за однобічного вимірювання ПАР). Запропоновано та розроблено метод виду короткого замикання (КЗ) на ЛЕП під час вимірювання ПАР з одного боку ЛЕП з використанням ансамблю імовірнісних нейронних мереж. Удосконалено метод розв'язання задачі ВМП ЛЕП за вимірювання ПАР з одного ЛЕП з використанням ШНМ шляхом функціонального поєднання багатошарових персептронів та імовірнісних нейронних мереж. Установлено вимоги до підготовки таких ШНМ. На підставі результатів практичної реалізації запропонованих методів зроблено висновок, що вони гарантують правильність визначення виду КЗ та підвищують точність визначення місця КЗ у порівнянні з існуючими методами ВМП ЛЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-082.031 +
Шифр НБУВ: РА360799

Рубрики:

      
5.

Буйний Р.О. 
Моделі і методи оптимізації надійності повітряних розподільних електричних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Р.О. Буйний ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження методів розрахунку та оптимізації надійності, а також впливу засобів підвищення надійності на кількісні показники надійності розподільних мереж 10 кВ у випадку договірних відносин. Узагальнено існуючі моделі, методи розрахунку та оптимізації надійності, а також проведено їх адаптацію до договірних відносин між постачальником електричної енергії та споживачами. Проаналізовано особливості підходу до вибору показників надійності у разі ринкових відносин, який базується на оцінці впливу відмов електропостачання на функцію корисності споживачів. Розроблено методологію підвищення надійності за рахунок застосування дистанційних вимірювачів відстані до місць міжфазних коротких замикань. Встановлено, що використання вимірювача виправдано тільки на лініях з неізольованими проводами. Обурунтовано застосування ізольованих проводів і подвійного автоматичного повторного ввімкнення на всіх типових моделях ліній. Проведено порівняльний аналіз вирішення задачі за вибором складу, обсягу та черговості застосування засобів підвищення надійності двома методами. Розроблено програму, яка дозволяє проводити оптимізацію набору засобів у випадку різних постановок задач з урахуванням договірних відносин. Показано, що для типових моделей ліній достатньо 2 - 3-х кроків оптимізації. Доведено, що у розподільних мережах доцільним є встановлення тільки секціонуючих лінійних роз'єднувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.13-02 +
Шифр НБУВ: РА339321

Рубрики:

      
6.

Волохін В.В. 
Метод та пристрій контролю ожеледно-паморозевих утворень для підвищення експлуатаційних характеристик ліній електропередавання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / В.В. Волохін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито проблеми розробки технічних систем контролю ожеледно-паморозевих утворень (ОПУ), які забезпечують покращання експлуатаційних характеристик ліній електропередавання шляхом своєчасного сповіщення оперативного персоналу про наближення моменту льодоутворення. Проаналізовано сучасні засоби контролю ОПУ, виявлено їх недоліки та запропоновано використовувати граничний біконічний резонатор для контролю початкового моменту льодоутворення. Вдосконалено математичну модель, яка дозволяє пов'язувати параметри резонансного елемента з електрофізичними характеристиками атмосферного повітря та розраховувати параметри біконічного резонатора. Розроблено структурну схему пристрою контролю початкового моменту льодоутворення на основі біконічного резонатора. Проаналізовано чутливість датчика контролю ОПУ. Визначено причини відмов повітряних ліній електропередач, кількісно оцінено вплив ожеледно-вітрових навантажень на експлуатаційні характеристики лінії. Наведено технічні рекомендації щодо створення мережі відомчих автоматизованих метеопостів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-022.841
Шифр НБУВ: РА370564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Волхонський А.С. 
Оперативне визначення втрат активної потужності на корону у високовольтних лініях електропередач змінного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / А.С. Волхонський ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику оперативного визначення втрат активної потужності на корону у високовольтних повітряних лініях (ВПЛ) змінного струму на підставі синхронізованих за часом вимірів параметрів режиму ВПЛ з використанням сучасних мікропроцесорних систем реєстрації (МПСР) інформації. Запропонована методика дозволяє здійснювати поточний моніторинг втрати активної потужності та пасивних параметрів ВПЛ. Розроблено та досліджено алгоритми оперативної ідентифікації пасивних параметрів заступних схем прямої послідовності ВПЛ (подовжніх опорів і поперечних провідностей) на базі спеціально організованих одиничних режимів (неробочого ходу та навантажувального) і поточних стаціонарних режимів у процесі експлуатації з використанням сучасних МПСР інформації. Показано, що оперативне визначення пасивних параметрів заступних схем прямої послідовності ВПЛ дозволяє уточнити параметри її математичної моделі, а також підвищити точність визначення втрат активної потужості (навантажувальних і на корону) у разі проведення розрахунків і оптимізації стаціонарних режимів елекроенергетичних систем (ЕЕС). Запропоновано методику оперативного визначення регресійних залежностей втрат активної потужості на корону від напруги. Обгрунтовано, що для апроксимації оперативно визначеної залежності втрат активної потужності на корону від напруги найбільш доцільно використовувати ортогональні поліноми Чебишова, а для визначення мінімально необхідного ступеня полінома - статистичний критерій Фішера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.1-016 +
Шифр НБУВ: РА350605

Рубрики:

      
8.

Гай О.В. 
Оптимізація кількості та місць розміщення секціонуючих пристроїв в розподільних мережах сільських регіонів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.В. Гай ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розв'язано завдання оптимізації розміщення секціонуючих комутаційних апаратів на базі методу лінійного програмування з булевими змінними за детермінованої вихідної інформації, що, на відміну від існуючих рішень, враховує структуру електричної мережі і характер навантаження споживачів електричної енергії. Для існуючих розподільних мереж сільських регіонів обгрунтовано оптимальне місце розміщення секціонуючих комутаційних апаратів у межах ділянки магістралі, обмеженої двома відгалуженнями. Показано, що для розподільних мереж даних регіонів доцільним є застосування не більше трьох секціонуючих комутаційних апаратів. Розроблено математичну модель їх розміщення, що передбачає врахування двох показників, а саме: сумарного збитку від недовідпуску електричної енергії для мережі в цілому та часу перерв в електропостачанні окремих споживачів, що дозволяє враховувати ринкові відносини в енергетиці. Розроблено математичні моделі та метод розв'язання завдання оптимізації кількості та місць розміщення секціонуючих комутаційних апаратів з використанням теорії нечітких відносин (підрозділу теорії нечітких множин), що дають змогу проводити пошук рішення за умов невизначеності вихідної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.135 +
Шифр НБУВ: РА355658

Рубрики:

      
9.

Говоров П.П. 
Керування режимами розподільних електричних мереж міст на основі гнучких систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.02 / П.П. Говоров ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 34 с. — укp.

Досліджено проблеми керування режимами розподільних електричних мереж міст, що працюють за умов низької кореляції графіків напруги та реактивної потужності. Розвинуто методологію дослідження режимів даних мереж, запропоновано та обгрунтовано нову структуру гнучких систем, побудовану на базі фазоперемикальних вольтододавальних трансформаторів (ВДТ) з електронним керуванням. Вперше досліджено роботу трансформатора сумісно з розподільними мережами міст за умов живлення його первинної обмотки від джерел напруги, а вторинної - від джерела струму. Запропоновано критерії, параметри, методи та способи керування режимами розподільних мереж з ВДТ, структуру та параметри гнучких систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.134-016
Шифр НБУВ: РА314044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гримуд Г.І. 
Реконструкція ліній електропередачі на основі нових підходів до їх моніторингу та оптимального проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Г.І. Гримуд ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання кліматичних навантажень на повітряні лінії (ПЛ) та їх моніторингу, дослідження інженерно-геологічних умов району будівництва, оптимізації конструктивної форми ПЛ та розробки методики їх експлуатації. Запропоновано методику моніторингу ожеледно-паморозевих відкладень і виготовлено дослідний зразок автоматизованого ожеледно-вітрового метеопосту. За результатами чисельних досліджень створено методику оптимізацї повітряних ліній електропередачі на залізобетонних і металевих опорах з урахуванням варіації інженерно-геологічних і кліматичних умов на трасі. Розроблено методику технічної діагностики й експлуатації повітряних ліній, використання якої забезпечує їх надійну та безпечну роботу після закінчення встановленого терміну служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.1-082 +
Шифр НБУВ: РА327613

Рубрики:

      
11.

Дмитровський С.Ю. 
Обгрунтування параметрів гасіння пожеж в кабельному тунелі шляхом рециркуляції продуктів горіння: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / С.Ю. Дмитровський ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльності. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності гасіння пожеж у кабельних тунелях завдяки застосуванню технології рециркулювання летких продуктів згоряння в їх замкнених об'ємах. Теоретично встановлено й експериментально підтверджено можливість ефективного гасіння пожеж у даних тунелях шляхом циркулювання у замкненому об'ємі через зону горіння та спеціально прокладеному над тунелем трубопроводі постійно охолоджуваних продуктів горіння з вмістом кисню від 10 % до 16 %, що призводить до припинення горіння й охолодження тунелю. Побудовано математичну модель конвективно-дифузійного переносу тепла та летких продуктів згоряння у повітряних потоках кабельного тунелю під час пожежі, яка враховує аеродинамічні характеристики тунелю та його розміри, динаміку теплового джерела, співвідношення між інтенсивністю конвективного та дифузійного переносу тепла. Розкрито механізм дестабілізації руху газових потоків у кабельному тунелі під час пожежі, який полягає у зміні режиму провітрювання, спричиненого впливом локальної та глобальної теплової депресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.126-048 н68 +
Шифр НБУВ: РА359949

Рубрики:

      
12.

Довгалюк О.М. 
Удосконалення методів регулювання напруги в багаторівневих розподільних електричних мережах на основі прогнозування параметрів режиму електроспоживання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / О.М. Довгалюк ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено метод зустрічного регулювання напруги в багаторівневих розподільних електричних мережах на підставі прогнозування параметрів режиму електроспоживання. Побудовано імовірнісні математичні моделі навантаження та напруги в мережі, що враховують особливості структури багаторівневої мережі та стохастичний характер процесів в ній. На підставі аналізу даних моделей виявлено особливості поводження фунції напруги, з урахуванням яких побудовано її прогнозні моделі в багаторівневій розподільній електричній мережі (РЕМ). З використанням прогнозних моделей напруги запропоновано у межах задач автоматизованої системи диспетчерського управління вирішувати проблему оптимізації процесу регулювання напруги в багаторівневих розподільних електричних мережах з урахуванням вимог щодо якості електричної енергії одночасно у всіх споживачів мережі. Розроблено алгоритм оптимізації регулювання напруги в багаторівневих розподільних електричних мережах, практична реалізація якого дозволяє знизити сумарні витрати в середньому на 4 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-016 +
Шифр НБУВ: РА330293

Рубрики:

      
13.

Дьяченко Н.Б. 
Оперативне моделювання та аналіз режимів електричних мереж енергопостачальних компаній за умов невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Н.Б. Дьяченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено метод нейроматематичного моделювання з автоматичним перенавчанням штучних нейронних мереж (ШНМ) у разі зміни конфігурації схеми для оперативного моделювання режимів частково телемеханізованих ЕПК, що дозволяє здійснювати моделювання й аналіз режимів у реальному масштабі часу. Створено концептуальні принципи формування штучних нейронних мереж с застосуванням функціонального синтезу додаткових входів для моделювання частково телемеханізованих енергозабезпечувальних кампаній, що дозволило значно поліпшити точність результатів моделювання - підвищити точність визначення координат режиму й енергетичних показників. Досліджено вплив похибок засобів телеметрії та розроблено рекомендації щодо вибору оптимальної архітектури ШНМ з метою підвищення точності нейроматематичного моделювання неоглядних засобами телеметрії електричних мереж ЕПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-016 с116 +
Шифр НБУВ: РА357307

Рубрики:

      
14.

Жаркін А.Ф. 
Електромагнітна сумісність в низьковольтних електричних мережах з нелінійними споживачами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.02 / А.Ф. Жаркін ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2004. — 35 с.: рис. — укp.

Удосконалено теорію електромагнітної сумісності в низьковольтних електричних мережах з нелінійними споживачами, створено моделі та методи дослідження параметрів несинусоїдальності струмів і напруг. Запропоновано методи аналізу мереж низької напруги з використанням традиційних моделей. Вперше розроблено моделі електричної мережі будинку з урахуванням параметрів її основних елементів, характерних електроспоживачів і фільтрів, створено методики визначення несинусоїдальності фазних напруг. На підставі одержаних результатів встановлено вимоги до елементів мережі та розроблено рекомендації щодо використання фільтруючих пристроїв для забезпечення електромагнітної сумісності електроспоживачів низьковольтних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.2-01
Шифр НБУВ: РА330541

Рубрики:

      
15.

Засідкович Н.Р. 
Ферорезонансні процеси в електромережах 35 кВ з трансформаторами напруги: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Н.Р. Засідкович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Створено комплекс структурних моделей електромереж з трансформаторами напруги (ТН) різних типів, що дало змогу адекватно відтворити наявні ферорезонансні процеси, що відбуваються у таких мережах і встановити причини пошкоджень ТН, зокрема нового типу НАМИ-35. Розроблено принципи побудови нового покоління трифазних ТН з ділянками напруги 35 кВ, що дало змогу уникати пошкоджень за будь-яких нестаціонарних режимів. Запропоновано новий підхід до формування сигналів для мікропроцесорного вимірного пристрою трифазного трансформатора напруги з дільником напруги, що дозволило відтворювати координати режиму мережі в реальному часі з необхідною точністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.1 + З261.883 +
Шифр НБУВ: РА336708

Рубрики:

      
16.

Кім Єн Дар 
Методологічні основи удосконалення високовольтних лінійних ізоляторів та методів їх випробувань: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.13 / Кім Єн Дар ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розвинено методи розрахунку механічних і електричних характеристик ізоляційних конструкцій. Скориговано діючі, розроблено альтернативні методи визначення стійкості ізоляторів до дії високих напруг, до забруднень за умов підвищеної вологості та температури. Досліджено електро-фізико-хімічні процеси в об'ємі та на поверхні ізоляторів, зумовлені цими діями. Надано рекомендації для оптимального конструювання, шляхи підвищення технічних та експлуатаційних характеристик ізоляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-047.5 + З279-047.5
Шифр НБУВ: РА325208

Рубрики:

      
17.

Калюжний 
Удосконалення методів і засобів визначення місць пошкодження ліній електропередачі в мережах напругою 110 кВ: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.14.02 / Калюжний ; Харк. нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто математичні моделі одно-, дво- і трифазного короткого замикання (КЗ) ліній електропередачі(ЛЕП) в мережах напругою 110 кВ, на базі яких одержано аналітичні залежності для одностороннього визначення місць пошкодження (ВМП) за параметрів аварійного режиму (ПАР) ЛЕП, в яких усунуто залежність від перехідного опору в місці пошкодження, враховано наявність відгалужень та магнітозв'язаних ліній. Встановлено вплив системи протилежного кінця лінії (розбіжності фаз струмів КЗ з обох кінців пошкодженої лінії) на точність аналітичних залежностей. Розроблено аналітичні залежності, що дозволяють визначати ПАР протилежного кінця лінії за результатами односторонніх вимірів. На підставі одержаних аналітичних залежностей для одностороннього ВМП за ПАР і визначення ПАР протилежного кінця лінії розроблено методику одностороннього ВМП за ПАР ЛЕП у мережах напругою 110 кВ, яка включає два етапи: попереднього розрахунку відстані до місця пошкодження без урахування впливу системи протилежного кінця лінії та уточненого розрахунку з урахуванням даного впливу. За умов експлуатації мереж напругою 110 кВ проведено експериментальні дослідження одностороннього ВМП за ПАР ЛЕП, за результатами яких відносне лінійне відхилення розрахункових відстаней до місць пошкодження ЛЕП не перевищувало 40 %. Проведено оцінку ефективності розробленої методики одностороннього ВМП за ПАР ЛЕП у мережах напругою 110 кВ, за результатами якої рекомендовано проводити виміри ПАР з кінця лінії, що примикає до більш потужної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.1-082.31 +
Шифр НБУВ: РА330296

Рубрики:

      
18.

Камінський А.В. 
Математичне моделювання процесів оптимізації центрування електричних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / А.В. Камінський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено процес розв'язування взаємозв'язаних задач вибору оптимальних перерізів ліній та координат розміщення джерела живлення (ДЖ) повітряних та кабельних радіальних та радіально-магістральних розподільних мереж. Розроблено математичні та комп'ютерні моделі даних задач для їх розв'язування у середовищі електронного процесора Excel, в який інтегровано запропонований метод розв'язання задачі центрування мережі з урахуванням обмежень на координати ДЖ у вигляді опуклих багатокутників для неевклідової метрики мережі. Визначено умови оптимального розв'язування даних задач в аспекті системного підходу. Наведено нову формалізацію задачі прийняття оптимальних рішень, на підставі якої теоретично обгрунтовано існування таких розв'язків задачі вибору оптимальних перерізів ліній електромережі, оптимальність яких неможлива за будь-яких значень параметрів задачі. Визначено клас задач оптимізації, до якого віднесено задачу вибору оптимальних перерізів ліній, визначено умови існування даних розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА331405

Рубрики:

      
19.

Коваль О.М. 
Вплив елементів та структури внутрішніх електричних мереж житлового сектору на їх пожежну небезпеку: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Коваль ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційні заходи та технічні засоби щодо зниження пожежної небезпеки елементів електричних мереж у житловому секторі. Для виконання розрахунків стаціонарних і динамічних електротеплових процесів у внутрішніх електричних мережах запропоновано математичну модель на основі балансу енергії, яка дозволяє визначити температуру нагрівання елементів електричних мереж за різних режимів їх експлуатації. Розроблено нові технічні рішення, використання яких сприяє зниженню пожежної небезпеки електричних мереж у житловому секторі за рахунок обмеження місць локального перегрівання електромереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.27 н68 +
Шифр НБУВ: РА361153

Рубрики:

      
20.

Козовий А.Б. 
Оперативна оптимізація усталених режимів електричних мереж енергопостачальних компаній за умов невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.02 / А.Б. Козовий ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод оперативної оптимізації режимів електричних мереж для оперативно-диспетчерського керування, що дозволяє розв'язати задачу оптимізації на підставі поточних даних інформаційно-керувальних комплексів з врахуванням неохоплених засобами телеметрії фрагментів електричних мереж, які враховуються за допомогою еквівалентів. Розроблено метод еквівалентування електричних мереж, в якому параметри еквівалентів формуються нейронними мережами за даними телевимірювань. Вдосконалено метод режимного еквівалентування електричних мереж, що дозволило коректно розрахувати параметри даних еквівалентів для задачі оптимізації електричних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-016
Шифр НБУВ: РА374218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського