Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (55)Реферативна база даних (635)Книжкові видання та компакт-диски (719)Журнали та продовжувані видання (395)
Пошуковий запит: (<.>U=з844.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новосядлий С.П. 
Фізико-технологічні особливості формування субмікронних структур великих інтегральних схем: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.27.01 / С.П. Новосядлий ; НАН України та Мін-во освіти і науки України. Ін-т термоелектрики. — Чернівці, 2003. — 30 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 +
Шифр НБУВ: РА327853

Рубрики:

      
2.

Вербицький В.Г. 
Фізико-технологічні основи електронно-йонних методів створення наноструктур функціональних елементів для НВІС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.01 / В.Г. Вербицький ; Нац. техн. ун-т України "КПІ". — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розв'язано важливу фізико-технологічну проблему твердотільної електроніки, що дає змогу вибирати оптимальний метод одержання наношарів і структур на їх основі з необхідними характеристиками. Показано, що умови, які визначають повну керованість властивостями плівок, є атомарний склад і регульована енергія частинок, що бомбардують поверхню росту. Одержані результати дають змогу прогнозувати характеристики плівок та наноструктур на їх основі та усвідомлено підходити до їх керування. Досліджено вплив конструкторсько-технологічних та експлуатаційних чинників на топологію наноелементів, обгрунтовано їх застосування під час виготовлення НВІС. Розв'язано проблему твердотільної інтеграції кремнієвих і арсенід галієвих технологій та створення на їх основі принципово нових приладів для реєстрації, обробки та передачі інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.152-06
Шифр НБУВ: РА326608

Рубрики:

      
3.

Грибський М.П. 
Фізика процесів напружених струмових і теплових режимів мікросхем при впливі імпульсних НВЧ-полів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / М.П. Грибський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень дії потужних імпульсних електромагнітних полів на сучасні мікросхеми. Експериментальні дослідження проведено у хвилевідному тракті для мікроконтролерів, мікросхем пам'яті, аналого-цифрових і цифрово-аналогових перетворювачів (АЦП і ЦАП), мікроскладань приймачів і передавачів. За результатами експериментальних досліджень визначено межові значення збоїв і катастрофічних відмов мікросхем, одержано статистичні дані щодо виходу з ладу мікроструктурних елементів, зроблено рекомендації щодо підвищення стійкості мікросхем до даного виду впливу. Розроблено числово-аналітичну модель взаємодії імпульсних електромагнітних полів із мікроструктурними елементами кристалу сучасних мікросхем, що містить розв'язання дифракційної задачі для мікросхеми у хвилеводі та електротеплову модель кристалу сучасних мікросхем з багатошаровою металізацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-01 +
Шифр НБУВ: РА368662

Рубрики:

      
4.

Ткаченко М.О. 
Удосконалення технології шліфування кремнієвих структур з діелектричною ізоляцією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / М.О. Ткаченко ; Кременчуц. ун-т економіки, інформ. технологій і упр. — Кременчук, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано значення параметрів шліфувальних кругів, що забезпечують мінімальну глибину порушеного шару. Розроблено метод визначення числа проходів шліфування з урахуванням виміряної товщини структури, необхідної глибини шліфування кожним кругом і накладених на сумарну глибину шліфування обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-077 +
Шифр НБУВ: РА340629

Рубрики:

      
5.

Поздєєв С.В. 
Удосконалення еліпсометричного методу для атестації модифікованих електронним променем поверхонь оптичного скла: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.В. Поздєєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — Черкаси, 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано моделі механізмів впливу електронно-променевої обробки на поверхневі шари оптичних стекол з метою прогнозування властивостей виробів. Розроблено ефективні методи еліпсометричних досліджень даних зразків, визначено принципи еліпсометричного експрес-контролю якості поверхонь оптоелектронних скляних плат, отриманих після електронно-променевої обробки. Надано рекомендації щодо проведення еліпсометричних вимірювань для досягнення найбільш високої точності та продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.16-06
Шифр НБУВ: РА319977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Нікітін Д.М. 
Теплофізичне моделювання мікроканальних систем терморегулювання електронних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.М. Нікітін ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено теплофізичні моделі мікроканальних систем терморегулювання електронних пристроїв. Завдяки комп'ютерному моделюванню полів швидкостей, тисків і температур у мікро- і макроканалах для різних типів неоднорідної поверхні (регуляторної, випадкової, та фрактальної) доведено подібність процесів перенесення імпульсу за однакових межових умов. Відзначено, що класичні співвідношення для коефіцієнтів тепловіддачі та гідравлічних опорів за умов течій у звичайних каналах головним чином залишаються справедливими для мікроканалів у разі коректно сформульованих межових умов і геометричних обмежень. Показано, що наявні розбіжності експериментальних даних різних авторів обумовлені труднощами відтворення ідентичних умов експериментів та їх точністю, а не новими фізичними явищами, які могли бути взаємопов'язані з мікромасштабами. Досліджено підхід до підвищення ефективності систем відведення теплоти від джерел високої густини енергії шляхом застосування деревовидних мереж мікроканалів. систем охолоджування на базі мереж мікроканалів з двофазними робочими тілами показано, що теплотехнічна ефективність систем газ - газ з ізольованими та розділеними зонами є практично однаковою. Завдяки розрахунково-теоретичній оцінці габаритних розмірів мікротеплових труб (МТТ) в аспекті забезпечення допустимих умов тепломасопереносу, а також конкурентоспроможності металевим теплостокам стверджено, що практичне застосування МТТ з діаметром менш ніж 1 мм, є маловіргідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-028.3 +
Шифр НБУВ: РА335997

Рубрики:

      
7.

Гладун М.Р. 
Твердотільні інтегральні сенсорні пристрої на основі перетворювачів магнетного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / М.Р. Гладун ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню твердотільних інтегральних сенсорних пристроїв на двоколекторних латеральних магнетотранзисторах на основі біполярної технології. Розроблені однокристальні магнетосенсорні пристрої на нових конструкціях магнетотранзисторів. У склад пристроїв входять засоби вторинної обробки сигналу: стабілізатор і лінеаризатор характеристики перетворення, перетворювач компенсаційного типу та контролер багатоканальних магнетосенсорних пристроїв. Досліджений вплив технологічних чинників на параметри магнетосенсорних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15

Рубрики:

      
Категорія:    
8.

Суприган В.А. 
Схемотехнічні засоби побудови оптоелектронних інтегральних схем обробки зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.А. Суприган ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено оптоелектронні інтегральні схеми для попереднього оброблення зображень. Наведено аналіз оптичних та оптоелектронних методів оброблення зображень, аналіз сучасних технологій виготовлення оптоелектронних інтегральних схем та аналіз елементної бази. Одержано нові математичні моделі побудови розподілу поля діаграми направленості масиву світловипромінювачів оптоелектронної інтегральної схеми, що описують процес паралельного передавання даних у когерентних і некогерентних волоконно-оптичних лініях зв'язку. Вперше отримано математичні моделі побудови оптоелектронних інтегральних схем оброблення зображень, які дають змогу визначити рівні оптичних сигналів під час паралельного передавання зображень. Розроблено та досліджено прилад паралельного передавання зображень для цифрового оптоелектронного процесу позрізового оброблення зображень і процесора попарного сортування даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.640 + з844.15
Шифр НБУВ: РА312230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Корольова Я. Ю. 
Синтез однорідних клітинних мереж із вбудованими засобами тестового діагностування, що реконфігуруються: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Я. Ю. Корольова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано метод і процедуру модифікації автоматної моделі КА з метою покращання показників спостереження й управління мереж клітинних автоматів (МКА) в процесі ДЕ. Визначено клас легкотестованих МКА, що мають відмінні та характеристичні символи, циклічні відмінні та характеристичні послідовності, необхідні та достатні умови існування даних послідовностей. Розроблено процедури синтезу тестів для МКА на підставі використання тестового графа (ТГ) КА та проведено порівняльний аналіз даної процедури з методом генерації тестів, заснованих на використанні ЦВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 + З970.31-07
Шифр НБУВ: РА378991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Данчишин І.В. 
Розробка методів та засобів забезпечення технологічності МОН-структур мікроелектронних пристроїв в умовах автоматизованого виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / І.В. Данчишин ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід щодо фізико-технологічного моделювання пристроїв, який грунтується на декомпозиції конструкції на сукупність областей, синтезі на їх основі моделей елементів та пристроїв у цілому. Це дозволяє підвищити ефективність проектування за рахунок використання в якості структурних складових моделювання областей елементів, формалізації взаємозв'язків між ними та спрощення процедури синтезу конструктивної структури мікроелектронних пристроїв (МЕП), внаслідок наведення її відповідно до послідовного, паралельного або послідовно-паралельного з'єднання компонентів структурної схеми. Розроблено методику забезпечення технологічності МОН-структур МЕП шляхом врахування дефектності базових технологічних шарів під час вибору на етапі автоматизованого проектування конструктивно-технологічного варіанта, який гарантує необхідний відсоток виходу придатних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-01
Шифр НБУВ: РА309404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Назар А.В. 
Розробка методів та засобів для побудови автоматизованої системи технологічного проектування кристалів напівпровідникових ІС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / А.В. Назар ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки САПР маршрутів формування кристалів ІС. Розроблено методи виділення фактуальних знань і засоби синтезу моделей і алгоритмів прийняття технологічних рішень на рівні експертів для структуризації та формалізації задач з високим рівнем невизначеності вихідної системи оцінок і процедури проектування. На прикладі розв'язання задач генерації технологічних маршрутів формування кристала ІС та синтезу алгоритму його аналізу з врахуванням особливостей перетворень в об'ємі кристала й обладнанні, можливостей детермінованих і логіко-семантичних моделей організації даних процесів, доведено практичну цінність запропонованого підходу для побудови гібридних САПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-02-5-05
Шифр НБУВ: РА309820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пархоменко А.В. 
Розробка комплексних моделей елементної бази МЕА для систем автоматизації проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / А.В. Пархоменко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню актуальної наукової задачі - розробці комплексниїх моделей елементної бази мікроелектроної апаратури і методики ідентифікації їх параметрів для розширення математичного та інформаційного забеспечення САПР. У роботі захищається оригінальна методика створення комплексних фізико-топологічних моделей елементів, яка може бути застосована в практиці інженерного проектування при побудові моделей напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем. Розробка та практичне впровадження в підсистему МАЕС-П комплексних моделей напівпровідникового діолу, біполярного та МДН-транзисторів, операційного підсилювача, а також програмно-методичного комплексу ідентифікації параметрів моделей дозволило підвищити ефективність цього програмного забеспечення і точність моделювання електричних та теплових процесів, які спільно відбуваються в апаратурі. Результати роботи впроваджено в промисловості і в начальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1с116

      
13.

Карпуков Л.М. 
Розвиток теорії проектування багатошарових інтегральних схем НВЧ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.07 / Л.М. Карпуков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

З використанням блочно-ієрахічного принципу моделювання структур й аналізу функцій багатошарових підкладок і багатопровідних хвилевідних інтегральних конструкцій розвинуто засади для комплексного розв'язування крайових і схемотехнічних задач під час проектування багатошарових інтегральних схем структур, що моделюються, та складено матриці розсіяння базових елементів різного рівня адекватності. За принципами діакоптики з застосуванням ефективних циклічних алгоритмів, що оперують за рекурентними формулами з матрицями розсіяння, розроблено комплекс методів аналізу схем та розрахунку функцій Гріна підкладок у процедурах квазістатичного, квазідинамічного та електродинамічного моделювання. Запропоновано методи та алгоритми строгого числового та спрощеного аналітичного розв'язання інтегральних і дисперсних рівнянь. Одержано формули для розрахунку дисперсії, дисторсії та вхідного імпедансу мікросмужкових ліній. Наведено результати моделювання й експериментального дослідження елементів, вузлів та інтегральних пристроїв, що доводять ефективність і достовірність розроблених методів, моделей і алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-02 +
Шифр НБУВ: РА336921

Рубрики:

      
14.

Денисенко Є.Л. 
Розвиток теорії і розробка методології логічного синтезу НВІС на основі багаторівневих автоматних моделей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / Є.Л. Денисенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Представлена методологія логічного синтезу надвеликих інтегральних схем (НВІС) як відкрита система взаємопов'язаних принципів, методик, методів, алгоритмів, що керуються математичними "механізмами" або експертними рекомендаціями автора. Методологія дозволяє одержувати в рамках всіх логічних обмежень гарантовану вірогідну логічну схему, адекватну вихідним даним, що забезпечує максимальну швидкодію (мінімум каскадів) при близьких до мінімальних витратах логічних примітивів і передвизначаючу позитивне рішення задач топології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.152

Рубрики:

      
15.

Скачков 
Розвиток теорії і практики підвищення якості адаптації інформаційних радіотехнічних систем до зовнішніх завад в умовах внутрішньосистемних збурювань: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.17 / Валерій Вікторович Скачков ; Одеська національна академія зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-017
Шифр НБУВ: РА352386

Рубрики:

      
16.

Прохоров Г.В. 
Радіаційне дефектоутворення і механічні напруження в кремнієвих структурах мікроелектроніки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Г.В. Прохоров ; Ін-т термоелектрики НАН України та М-ва освіти і науки України. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив бомбардування високоенергетичними частинками (іонами, протонами, нейтронами, гамма-квантами, альфа-частинками) на механічні й електричні властивості напівпровідників і прикладних шаруватих структур на їх основі. Для вивчення формування тонких шарів силіцидів металів наноелектроніки використано Резерфордівське зворотне розсіювання. Розроблено систему вимірювання модуля пружності кремнію у процесі опромінення. Створено пристрій для дослідження зразків під час опромінення в горизонтальному каналі ядерного реактора. Досліджено механічні напруження в іонно-легованих шарах кремнію, виявлено його розпухання під час імплантації та виникнення дислокаційних систем поблизу межі легована-нелегована область. Розроблено практичні рекомендації для підвищення експлуатаційних характеристик і радіаційної стійкості приладних структур мікроелектроніки. Встановлено, що процес термоелектротренування суттєво підвищує радіаційну стійкість елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + З844.15 +
Шифр НБУВ: РА343825

Рубрики:

      
17.

Іванов В. Г. 
Проектування топології багатошарових цифрових систем на кристалах з урахуванням завадостійкості: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.12 / В. Г. Іванов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розв'язано важливу науково-технічну задачу підвищення ефективності систем автоматизації проектування топології мікроелектронних пристроїв (МЕП) на основі створення ефективних математичних методів, алгоритмів і програмного забезпечення для процедур синтезу багатошарових цифрових систем на кристалах з урахуванням вимог завадостійкості, точності, обчислювальних і часових обмежень. Сформульовано загальну задачу синтезу топології МЕП, яка об'єднує відомі часткові задачі та враховує різнорідні критерії оптимізації. Розроблено систему правил для задачі проектування топології дво- та багатошарових каналів, яка зменшує область пошуку допустимих розв'язків. Удосконалено методи усіченого перебору варіантів на основі методу перепризначень для розв'язання задач синтезу топології багатошарових МЕП з меншою часовою складністю за відомі методи (ВМ). Визначено умови проектування топології планарної схеми в одношаровому каналі для одержання більш ефективних розв'язків за ВМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-02 с116
Шифр НБУВ: РА382059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Скворцова О.Б. 
Проектування тестів для послідовносних функціональних схем, що реалізовані у програмованій логіці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / О.Б. Скворцова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки структурно-функціональних моделей послідовнісних схем і удосконалення методів генерації тестів для зменшення часу верифікації цифрових систем на стадіях їх автоматизованого проектування та імплементації в кристалах програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Удосконалено концептуальну та структурну моделі примітивного автомата. Описано тригерні схеми в однотактному автоматному форматі змінних для моделювання їх справної поведінки та наступної генерації тестів. Модифіковані моделі генерації тестів для верифікації цифрових систем на базі генетичних алгоритмів, що дозволяють обробляти цифрові схеми великої розмірності та зменшити час синтезу тесту заданої повноти. Модернізовано метод детермінованої генерації тестів, що враховує структурно-функціональні особливості ПЛІС і дозволяє з гарантованою повнотою будувати тести в одній копії ітеративної моделі на базі стандартних процедур прямого просування і довизначення алгоритму активізації сильнопослідовних і тригерних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 + З844.15
Шифр НБУВ: РА318188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Таращанський М.Т. 
Підвищення точності різання напівпровідникових монокристалів за рахунок зменшення нерівномірності натягу корпусу відрізного круга: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.Т. Таращанський ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Установлено теоретично й експериментально підтверджену залежність характеристик точності пластин від величини та ступеня нерівномірності натягу відрізного кола. Розроблено й експериментально доведено вірогідність математичної моделі нерівномірно натягнутого відрізного круга, у межах якої введено кількісну характеристику ступеня нерівномірності натягу та вирішено задачу плоского напружено-деформованого стану для кільцевої пластини за її нерівномірного натягу. Одержано точні рішення задачі про прогин рівномірно натягнутого відрізного круга під впливом осьового навантаження різного виду, що дозволило одержати вираз прогину відрізаних пластин як функції від жорсткості відрізного круга. Запропоновано наближене рішення задачі про жорсткість відрізного круга за нерівномірного натягу та надано оцінку точності цього рішення. Розроблено математичну модел врахування сил різання, на підставі якої запропоновано методику вибору межово допустимої величини натягу. Одержано співвідношення, що взаємозв'язує частоти власних коливань нерівномірно натягнутого круга з відповідними частотами як коливань рівномірно натягнутого круга, на підставі якого розроблено методики виміру нерівномірності натягу та її усування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-060.15 +
Шифр НБУВ: РА350136

Рубрики:

      
20.

Мохаммад Хасан Алі Самур 
Оптимізація радіоінтерфейсів та планування широкосмугових систем мобільного зв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Мохаммад Хасан Алі Самур ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено аналітичну модель широкосмугового радіоінтерфейсу з кодовим розділенням каналів на основі дослідження властивостей використаних ансамблів кодових послідовностей та запропоновано співвідношення для розрахунку вкладу кожної кодової послідовності ансамблю у загальне співвідношення сигнал-шум радіоканалу, що, на основі одержаних залежностей, дозволяє його підвищити та сформувати такий робочий ансамбль послідовностей, який покращить енергетичні характеристики радіоінтерфейсу та мобільної радіосистеми в цілому. Вперше розроблено аналітичну модель для оптимізації просторової конфігурації та параметрів широкосмугових радіосистем безпровідного доступу на основі співвідношень, що враховують взаємні інтерференційні шумові впливи передавачів у радіоканалах. Удосконалено метод розрахунку одноканальних взаємоінтерференційних впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.161-01
Шифр НБУВ: РА380300 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського