Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (55)Реферативна база даних (631)Книжкові видання та компакт-диски (719)Журнали та продовжувані видання (395)
Пошуковий запит: (<.>U=з844.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгоров О.А. 
Моделі і методи спільної верифікації проектованих цифрових систем на кристалах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / О.А. Єгоров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено питання функціональної верифікації складних проектованих цифрових систем на кристалах. Розроблено структурну модель і метод спільної верифікації апаратних і програмних складових системи на кристалі. Встановлено, що її більшу частину, яка складається з неодноразово використаних апаратних і програмних блоків, можна розміщувати на програмованих логічних інтегральних схемах (ПЛІС), починаючи з перших етапів проектування, з метою прискорення моделювання та зменшення часу процесів верифікації. Модернізовано архітектуру процесу моделювання цифрової системи (ЦС) для забезпечення можливості спільної верифікації програмних блоків, низькорівневих представлень апаратних блоків і моделей апаратних блоків, що розробляються. Обгрунтовано ефективність використання програмної надлишковості опису цифрової системи у вигляді асерцій, що дозволяє автоматизувати функціональну верифікацію, зменшити витрати на тестування завдяки використанню псевдовипадкового тесту, а також збільшити глибину діагностування пристрою. Основні результати теоретико-експериментальних досліджень реалізовано у вигляді програмно-апаратного комплексу Co-Ver функціональної верифікації складних цифрових систем на кристалі. Здійснено його промислове впровадження під час проектування складних процесорних систем на ПЛІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 +
Шифр НБУВ: РА345384

Рубрики:

      
2.

Іванець С.А. 
Імпульсні системи стабілізації постійної напруги з нечіткими регуляторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / С.А. Іванець ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розвинуто теорію імпульсних систем стабілізації стосовно збільшення їх субгармонійної стійкості та швидкодії з використанням принципів нечіткої логіки й адаптивних регуляторів. Розроблено алгоритм визначення зони модуляції для адаптивного регулятора, а також метод настроювання нечіткого регулятора з використанням фазового портрета системи. Доведено ефективність прямого включення нечіткого регулятора у системі стабілізації постійного струму. Обгрунтовано підвищення діапазону субгармонійної стійкості імпульсної системи стабілізації завдяки використанню коригувального включення нечіткого й адаптивного регуляторів. Розроблено метод визначення параметрів функцій приналежності та таблицю правил нечіткого регулятора для систем стабілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.8 + З844.15 +
Шифр НБУВ: РА344888

Рубрики:

      
3.

Іванов В. Г. 
Проектування топології багатошарових цифрових систем на кристалах з урахуванням завадостійкості: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.12 / В. Г. Іванов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розв'язано важливу науково-технічну задачу підвищення ефективності систем автоматизації проектування топології мікроелектронних пристроїв (МЕП) на основі створення ефективних математичних методів, алгоритмів і програмного забезпечення для процедур синтезу багатошарових цифрових систем на кристалах з урахуванням вимог завадостійкості, точності, обчислювальних і часових обмежень. Сформульовано загальну задачу синтезу топології МЕП, яка об'єднує відомі часткові задачі та враховує різнорідні критерії оптимізації. Розроблено систему правил для задачі проектування топології дво- та багатошарових каналів, яка зменшує область пошуку допустимих розв'язків. Удосконалено методи усіченого перебору варіантів на основі методу перепризначень для розв'язання задач синтезу топології багатошарових МЕП з меншою часовою складністю за відомі методи (ВМ). Визначено умови проектування топології планарної схеми в одношаровому каналі для одержання більш ефективних розв'язків за ВМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-02 с116
Шифр НБУВ: РА382059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Аміні 
Моделювання компонентів монолітних інтегральних схем міліметрового діапазону на сполуках A3B5: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Мохсен Аміні ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15
Шифр НБУВ: РА357952

Рубрики:

      
5.

Берсірова О. Л. 
Електрохімічне формування функціональних покриттів для мікроелектроніки: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.03 / О. Л. Берсірова ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено умови стабільно стійкого режиму процесу функціонального електроосадження металів. Запропоновано узагальнений механізм електродних процесів на основі дослідження макрокінетики розряду аргентуму(I) та ауруму(I),(III), з їх координаційних сполук, з використанням теорії визначення ЕАК. Одержано нові дані про кореляційний взаємозв'язок між електрохімічною кінетикою та електроосадженням. Встановлено умови найбільш сприятливої енергетики росту граней кристалів для формування строго певної структури металу для формування покриттів зі стабільним набором характеристик. Сформульовано та здійснено на практиці принципи спрямованого підбору компонентів електроліту та режиму електроосадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-060.14
Шифр НБУВ: РА381197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Вербицький В.Г. 
Фізико-технологічні основи електронно-йонних методів створення наноструктур функціональних елементів для НВІС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.01 / В.Г. Вербицький ; Нац. техн. ун-т України "КПІ". — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розв'язано важливу фізико-технологічну проблему твердотільної електроніки, що дає змогу вибирати оптимальний метод одержання наношарів і структур на їх основі з необхідними характеристиками. Показано, що умови, які визначають повну керованість властивостями плівок, є атомарний склад і регульована енергія частинок, що бомбардують поверхню росту. Одержані результати дають змогу прогнозувати характеристики плівок та наноструктур на їх основі та усвідомлено підходити до їх керування. Досліджено вплив конструкторсько-технологічних та експлуатаційних чинників на топологію наноелементів, обгрунтовано їх застосування під час виготовлення НВІС. Розв'язано проблему твердотільної інтеграції кремнієвих і арсенід галієвих технологій та створення на їх основі принципово нових приладів для реєстрації, обробки та передачі інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.152-06
Шифр НБУВ: РА326608

Рубрики:

      
7.

Войтович В.В. 
Вплив ізовалентної домішки свинцю на термічне та радіаційне дефектоутворення в кремнії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Войтович ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-03-06 +
Шифр НБУВ: РА340789

Рубрики:

      
8.

Волкова Т.В. 
Автоматизація та удосконалення візуального контролю у технологічних процесах виготовлення комутаційних плат на основі методів кодування зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Волкова ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1998. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий засіб підвищення продуктивності систем автоматизованого візуального контролю комутаційних плат, що базується на ефективному кодуванні топології друкованого монтажу. Вирішено задачу оцінки та вибору коду на основі імітаційного моделювання візуального контролю, розроблено новий метод подання топології та орієнтоване на нього програмне забезпечення (ПЗ) системи контролю. Застосування наданого ПЗ для автоматизації типового технологічного процесу дозволило істотно підвищити швидкодіяльність контролю, удосконалити план контролю та знизити собівартість виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.16-06-7

Рубрики:

      
9.

Гладун М.Р. 
Твердотільні інтегральні сенсорні пристрої на основі перетворювачів магнетного поля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / М.Р. Гладун ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню твердотільних інтегральних сенсорних пристроїв на двоколекторних латеральних магнетотранзисторах на основі біполярної технології. Розроблені однокристальні магнетосенсорні пристрої на нових конструкціях магнетотранзисторів. У склад пристроїв входять засоби вторинної обробки сигналу: стабілізатор і лінеаризатор характеристики перетворення, перетворювач компенсаційного типу та контролер багатоканальних магнетосенсорних пристроїв. Досліджений вплив технологічних чинників на параметри магнетосенсорних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15

Рубрики:

      
10.

Голяка Р.Л. 
Аналогові біполярні інтегральні схеми для сенсорної техніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.01 / Р.Л. Голяка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 32 с. — укp.

Запропоновано концепцію розробки спеціалізованих біполярних аналогових інтегральних схем (ІС) для сенсорної техніки, яка базується на єдності алгоритмічних, схемотехнічних, конструктивних і технологічних рішень за комплексом задач забезпечення режимів живлення, формування характеристик перетворення та термостабілізації мікроелектронних сенсорів нового покоління. Запропоновано методи наскрізного моделювання та автоматизованого проектування аналогових ІС сенсорної техніки. Розроблено алгоритми функціонування та структуру спеціалізованих інтегральних термокомпенсаторів та сенсорних пристроїв з внутрішнім термостатуванням. Запропоновано диференційний механізм функціонування каналу теплопередачі твердотільних ІС, що базується на явищі теплопередачі. Наведений механізм покладено до основи нового багатопрофільного компонентf - теплокерованого операційного підсилювача. Розкрито теоретичні аспекти та принципи реалізації широкої серії сенсорних ІС з живленням за сигнальною шиною та з очікуваним режимом функціонуванння. Обгрунтовано вибір конструктивно-технологічних базисів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15
Шифр НБУВ: РА320366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Грибський М.П. 
Фізика процесів напружених струмових і теплових режимів мікросхем при впливі імпульсних НВЧ-полів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / М.П. Грибський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень дії потужних імпульсних електромагнітних полів на сучасні мікросхеми. Експериментальні дослідження проведено у хвилевідному тракті для мікроконтролерів, мікросхем пам'яті, аналого-цифрових і цифрово-аналогових перетворювачів (АЦП і ЦАП), мікроскладань приймачів і передавачів. За результатами експериментальних досліджень визначено межові значення збоїв і катастрофічних відмов мікросхем, одержано статистичні дані щодо виходу з ладу мікроструктурних елементів, зроблено рекомендації щодо підвищення стійкості мікросхем до даного виду впливу. Розроблено числово-аналітичну модель взаємодії імпульсних електромагнітних полів із мікроструктурними елементами кристалу сучасних мікросхем, що містить розв'язання дифракційної задачі для мікросхеми у хвилеводі та електротеплову модель кристалу сучасних мікросхем з багатошаровою металізацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-01 +
Шифр НБУВ: РА368662

Рубрики:

      
12.

Григор'єв 
Вплив імпульсних електромагнітних полів на елементи інтегральних мікросхем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Євген Володимирович Григор'єв ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15
Шифр НБУВ: РА330124сл

Рубрики:

      
13.

Данчишин І.В. 
Розробка методів та засобів забезпечення технологічності МОН-структур мікроелектронних пристроїв в умовах автоматизованого виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / І.В. Данчишин ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід щодо фізико-технологічного моделювання пристроїв, який грунтується на декомпозиції конструкції на сукупність областей, синтезі на їх основі моделей елементів та пристроїв у цілому. Це дозволяє підвищити ефективність проектування за рахунок використання в якості структурних складових моделювання областей елементів, формалізації взаємозв'язків між ними та спрощення процедури синтезу конструктивної структури мікроелектронних пристроїв (МЕП), внаслідок наведення її відповідно до послідовного, паралельного або послідовно-паралельного з'єднання компонентів структурної схеми. Розроблено методику забезпечення технологічності МОН-структур МЕП шляхом врахування дефектності базових технологічних шарів під час вибору на етапі автоматизованого проектування конструктивно-технологічного варіанта, який гарантує необхідний відсоток виходу придатних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-01
Шифр НБУВ: РА309404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Денисенко Є.Л. 
Розвиток теорії і розробка методології логічного синтезу НВІС на основі багаторівневих автоматних моделей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / Є.Л. Денисенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Представлена методологія логічного синтезу надвеликих інтегральних схем (НВІС) як відкрита система взаємопов'язаних принципів, методик, методів, алгоритмів, що керуються математичними "механізмами" або експертними рекомендаціями автора. Методологія дозволяє одержувати в рамках всіх логічних обмежень гарантовану вірогідну логічну схему, адекватну вихідним даним, що забезпечує максимальну швидкодію (мінімум каскадів) при близьких до мінімальних витратах логічних примітивів і передвизначаючу позитивне рішення задач топології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.152

Рубрики:

      
15.

Дячок Д.Т. 
Конструктивно-технологічні методи підвищення електропровідності мікроконтактних з'єднань інтегральних схем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Д.Т. Дячок ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено залежності електричного опору мікроконтактних з'єднань (МКЗ) інтегральних схем (ІС) від їх конструктивних параметрів і технологічних способів виготовлення. Проведено дослідження математичних моделей опорів зварного накладного МКЗ мікродроту та плівкового провідника, жорсткого стовпчикового МКЗ і перехідної мікродротяної ланки між внутрішнім і зовнішнім виводом ІС. Із урахуванням одержаних результатів визначено складові опорів, характеристики перехідної ланки та розробити конструктивно-технологічні методи підвищенння електропровідності МКЗ. Запропоновано нові способи вимірювання опору МКЗ, в яких усунено вплив перехідних контактних опорів вимірювальних зондів на результат вимірювання. Розроблено нові способи виготовлення низькоомних елементів МКЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-060.6 +
Шифр НБУВ: РА370075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Карпуков Л.М. 
Розвиток теорії проектування багатошарових інтегральних схем НВЧ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.07 / Л.М. Карпуков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

З використанням блочно-ієрахічного принципу моделювання структур й аналізу функцій багатошарових підкладок і багатопровідних хвилевідних інтегральних конструкцій розвинуто засади для комплексного розв'язування крайових і схемотехнічних задач під час проектування багатошарових інтегральних схем структур, що моделюються, та складено матриці розсіяння базових елементів різного рівня адекватності. За принципами діакоптики з застосуванням ефективних циклічних алгоритмів, що оперують за рекурентними формулами з матрицями розсіяння, розроблено комплекс методів аналізу схем та розрахунку функцій Гріна підкладок у процедурах квазістатичного, квазідинамічного та електродинамічного моделювання. Запропоновано методи та алгоритми строгого числового та спрощеного аналітичного розв'язання інтегральних і дисперсних рівнянь. Одержано формули для розрахунку дисперсії, дисторсії та вхідного імпедансу мікросмужкових ліній. Наведено результати моделювання й експериментального дослідження елементів, вузлів та інтегральних пристроїв, що доводять ефективність і достовірність розроблених методів, моделей і алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-02 +
Шифр НБУВ: РА336921

Рубрики:

      
17.

Коваленко М.Й. 
Вплив опромінення на компоненти радіоелектронної апаратури і розробка методів підвищення їх радіаційної стійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / М.Й. Коваленко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці технологічних методів та технології для виробництва інтегральних схем з підвищеною радіаційною стійкістю, на основі вивчення електрофізичних процесів, які мають місце в цих схемах при опроміненні. Запропоновані методики, основані на термоелектротренуванні, зміні схемотехнічних рішень, а також на використанні еліонних технологій. Одержані результати знайшли впровадження при виконанні науково-дослідних робіт по формуванню профілів розподілу атомів віддачі в шаруватих структурах, розроблена також технологія виготовлення діафрагм субмікронних розмірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15

Рубрики:

      
18.

Корольова Я. Ю. 
Синтез однорідних клітинних мереж із вбудованими засобами тестового діагностування, що реконфігуруються: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Я. Ю. Корольова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано метод і процедуру модифікації автоматної моделі КА з метою покращання показників спостереження й управління мереж клітинних автоматів (МКА) в процесі ДЕ. Визначено клас легкотестованих МКА, що мають відмінні та характеристичні символи, циклічні відмінні та характеристичні послідовності, необхідні та достатні умови існування даних послідовностей. Розроблено процедури синтезу тестів для МКА на підставі використання тестового графа (ТГ) КА та проведено порівняльний аналіз даної процедури з методом генерації тестів, заснованих на використанні ЦВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 + З970.31-07
Шифр НБУВ: РА378991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
19.

Коротєєва Т.О. 
Моделі та алгоритми ієрархічного трасування НВІС з декомпозицією дво- і тривимірного конструктивного простору: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Т.О. Коротєєва ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2002. — 21 с. — укp.

Удосконалено математичну модель об'єкту макротрасування у дво- та тривимірному конструктивному просторі з представленням контактів ланцюгів ребрами графа, що зменшує обсяг даних, необхідних для опису ланцюгів і часову складність трасування схем. Вперше введено формальне визначення суміжності ребер у графовій моделі монтажно-комутаційного простору. Розглянуто метод побудови мінімальних зв'язувальних дерев на основі декомпозиції простору пошуку рішення шляхом введення проміжних точок та розроблених стратегій визначення джерела хвилі, що оптимізує процес макротрасування за часом та зменшує ширину канала на 13 - 15 %. Досягнуто підвищення ефективності алгоритма ієрархічного макротрасування надвеликих інтегральних схем (НВІС) дво- та тривимірної топології на базі використання сортування ланцюгів за критерієм насиченості та удосконаленої паралельно-послідовної стратегії побудови ланцюга через декомпозицію галузі мінімального прямокутника за критерієм насиченості контактами, що зменшує сумарну довжину ланцюгів схеми на 5 - 9 %. Вперше застосовано метод оптимального призначення фрагментів трас на магістралі каналів щодо програмованих логічних інтегральних схем на етапі мікротрасування та розроблено алгоритм призначення з урахуванням вагових функцій фрагментів трас, що зменшує показник сумарної довжини ланцюгів у середньому на 13 % та збільшує показник економії ресурсів каналів на 14 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з844.152-01 +
Шифр НБУВ: РА322436

Рубрики:

      
20.

Кукла О.Л. 
Механізми переносу заряду та речовини у мікроелектронних сенсорах та сенсорних масивах для контролю токсичних речовин у оточуючому середовищі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.Л. Кукла ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено фізико-хімічні процеси на межі поділу тверде тіло - досліджуване середовище (рідке або газове). Розроблено нові високочутливі та селективні аналізатори для кількісного визначення іонів важких металів та органічних пестицидів у водяних розчинах, парів аміаку в повітрі. На основі даних розробок покладено два фізичні ефекти: 1) зміна порогової напруги іоночутливої структури електроліт - нітрид кремнію - кремній під час адсорбції іонів водню, утворених внаслідок ферментної реакції; 2) модуляція електропровідності тонких шарів полімерного матеріалу поліаніліну на кремнієвій підкладці під дією пару аміаку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + з844.1
Шифр НБУВ: РА310860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського