Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (273)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Войтюк Б.Ю. 
Галофільна рослинність Північно-Західного Причорномор'я (синтаксономія, сучасний стан, напрямки трансформації, охорона та використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Б.Ю. Войтюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Розроблено синтаксономію галофільної рослинності Північно-Західного Причорномор'я за методом Ж.Браун-Бланкс. Побудована система містить 11 класів, 17 порядків, 22 союзи та 95 асоціацій рослинності. Охарактеризовано синтаксони галофільної рослинності за флористичним складом, синекологією, синморфологією. Проаналізовано синтаксони газофільної рослинності в аспекті фітосозологічної цінності. Описано екологічні та ценотичні особливості деяких рідкісних видів. Здійснено порівняльно-флористичний аналіз синтаксонів даної рослинності з метою з'ясування флористичної спорідненості її синтаксонів і підтвердження самостійного існування у ранзі класу угруповань степової рослинності на засолених субстратах (клас Festuco-Limonietea). Визначено напрямки трансформації синтаксонів рангу союзу за умов зміни факторів зовнішнього середовища та антропогенного навантаження. Описано фітоценотичний діапазон існування рідкісних видів-галофітів та надано рекомендації для охорони деяких синтаксонів. Охарактеризовано основні закономірності поширення галофільної рослинності у Північно-Західному Причорномор'ї. Відзначено, що одержані дані можуть бути використані з метою вирішення питань екології, продуктивності та динаміки рослинних угруповань Південно-Західної України, у практиці природоохоронної справи, землеустрої природно-заповідних територій і територій з інтенсивною господарською діяльністю у межах Степової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-658.74-640.2 + Е50*805.8(4УКР73) +
Шифр НБУВ: РА338062

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Тригуб В.І. 
Географічні закономірності поширення і динаміка фтору у чорноземах південних північно-західного Причорномор'я: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / В.І. Тригуб ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано географо-генетичні особливості вмісту та розподілу фтору у південних чорноземах. Досліджено вплив хімічних меліорантів, а також викидів промислових підприємств на вміст фтору у системі "грунт - рослини" на прикладі Одеського суперфосфатного заводу. Установлено географічні закономіності природного поширення й антропогенного накопичення фтору у південних чорноземах зрошуваних і незрошуваних, у грунтових і поверхневих водах північно-західного Причорномор'я. Виявлено, що зрошення та внесення фосфагіпсу призводить до накопичення фтору у грунтах, рослинах, грунтових водах. Визначено локальний характер фторного забруднення грунтів промисловими викидами, обумовлений генетичними особливостями грунтів і типами сільськогосподарського використання земель. Розроблено методику визначення активного фтору в соку рослин, за допомогою якої вперше проаналізовано особливості накопичення рухового фтору в рослинах залежно від агроекологічних особливостей грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23(4УКР73) + Д220.12 +
Шифр НБУВ: РА337974

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Сіскос Є. 
Глобальні стратегії економічного співробітництва країн Причорноморського басейну в процесах європейської інтеграції: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / Є. Сіскос ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи щодо якісного та кількісного аналізу розвитку ЄС. Розкрито роль ЄС як антикризового стабілізатора глобальної економіки та показано необхідність його подальшого розширення. Запропоновано нові методи оцінки національного виробничого потенціалу. Визначено напрями оптимізації економічної політики країн Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС) в глобальному конкурентному середовищі. Проаналізовано товарообіг країн ЧЕС і визначено перспективні сфери їх співробітництва. Досліджено вплив різниці в темпах інфляції та зміни курсу валют на рентабельність експорту з урахуванням частки імпортної складової в ціні товару. Розроблено нову методику визначення квот на торгівлю правами на викиди антропогенних газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)80 + У9(4)80
Шифр НБУВ: РА372183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Смирнов І.О. 
Кочове населення на південному заході України (кінець ІХ - перша половина ХVII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.О. Смирнов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджується історичний феномен номадізму на південному заході України у другому тисячолітті н.е. на основі комплексного аналізу археологічних та письмових джерел. Розглядаються теоретичні проблеми кочовознавства та питання регіональної історії у сучасній історіографії, роль кочовиків як істотного фактора у системі контактної зони між осіло-землеробським та кочовим світами. Вивчаються періодизаційні закономірності та особливості історичного розвитку кочовиків кінця IX - середини XVII ст. - від печенігів до ногайців, їхнє місце та роль в історії України в епоху середньовіччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр73)4-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Разумов С.М. 
Крем'яні вироби населення Надчорномор'я доби ранньої та середньої бронзи (за матеріалами поховань): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.М. Разумов ; Ін-т археол. НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено загальну типологію крем'яних виробів доби ранньої та середньої бронзи, яка базується на використанні технологічного, функціонального та типолого-морфологічного підходів до аналізу кам'яних індустрій, що дозволило показати значення крем'яних виробів у різних галузях давнього господарства за матеріалами поховальних комплексів. Визначено наявність єдиної надчорноморської традиції виготовлення та використання знарядь праці з кремнію та в господарстві, і у поховальному обряді. Розглянуто значення предметів з кремнію у поховальній обрядовості доби бронзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(4УКР73)26-410 +
Шифр НБУВ: РА370370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Завтур Д.О. 
Митно-тарифна політика в активізації розвитку Причорноморського регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Д.О. Завтур ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та вітчизняні практики митно-тарифної політики у аспекті підвищення ефективності реалізації фіскально-регулювального потенціалу мита. Розкрито й уточнено суть, функції та особливості митно-тарифної політики у контексті активізації розвитку Причорноморського регіону. Визначено принципи формування даної ефективної політики. Проведено емпіричний аналіз запровадження та справляння мита. Оцінено його вплив на розвиток економіки Причорномор'я. Розкрито особливості митно-тарифного регулювання у регіональному управлінні. Запропоновано й обгрунтовано комплекс практичних заходів щодо вдосконалення вітчизняної системи митно-тарифного регулювання у контексті сприятливої для національних і регіональних інтересів зовнішньоекономічної інтеграції. Розроблено шляхи вдосконалення даної системи з метою розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР73)688.43 + У9(4УКР73)843-182-866 +
Шифр НБУВ: РА355481

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пашенцев О.І. 
Науково-методичні засади економічного забезпечення превентивного захисту навколишнього природного середовища (на прикладі Причорноморського економічного району): автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.06 / О.І. Пашенцев ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методичні засади економічного забезпечення превентивного захисту навколишнього середовища як підгрунтя досягнення екологічної безпеки регіону. Розроблено методологію дослідження, визначено сутність базових понять, принципи, напрямки, характеристики та концептуальні засади превентивного захисту довкілля, що грунтуються на критеріях сталого розвитку, ослабленні деструктивних тенденцій і досягненні паритетного розвитку суб'єктів господарювання та навколишнього середовища. Обгрунтовано методологічний підхід щодо оцінювання захисту довкілля регіону на підставі принципів кваліметрії. Розроблено шкалу характеристик зміни даного показника, в якій враховано економічний, екологічний та інституціональний фактори. Показано можливість її використання для визначення пріоритетних напрямків проведення природоохоронних заходів. Розроблено концептуальні засади формування структури механізму превентивного захисту довкілля, його статичну та динамічну моделі. Запропоновано ринково-орієнтовані та фінансові інструменти економічного забезпечення превентивного захисту довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)280 +
Шифр НБУВ: РА368484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Січко С.М. 
Організаційно-економічний механізм управління рекреаційними територіями степового Причорномор'я: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / С.М. Січко ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено інструментарій і практичні рекомендації щодо створення ефективної системи управління рекреаційним землекористуванням степового Причорномор'я. Удосконалено теоретико-методичні засади розвитку рекреаційного землекористування, запропоновано методику грошового оцінювання земель рекреаційного призначння, досліджено сучасні етапи рекреаційно-туристичної діяльності Причорноморського регіону. Наведено загальну характеристику законодавчого забезпечення сталого розвитку рекреаційного землекористування. Розроблено інструменти, принципи та методи управління рекреаційним землекористуванням. Розкрито особливості землекористування та визначено його вплив на розвиток рекреаційного землекористування. Визначено роль кластерів у системі управління рекреаційним землекористуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР73)684.413.58 + У9(4УКР73)0-51-21
Шифр НБУВ: РА372533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гавриленко О. А. 
Становлення та розвиток античних держав і права у Північному Причорномор'ї (кінець VII ст. до н. е. - перша половина VI ст. н. е.): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / О. А. Гавриленко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

На підставі вивчення наукової літератури, законодавчих та інших нормативно-правових актів, наративних джерел висвітлено організаційно-правові засади елінської колонізації Північного Причорномор'я, процеси розвитку античних держав і права у регіоні наприкінці VII - першої половини VI ст. до н. е. Віднайдено та систематизовано джерела дослідження: пам'ятки права, інші епіграфічні, а також наративні, нумізматичні, археологічні джерела. Здійснено наукову періодизацію розвитку античних держав і права північнопонтійського регіону. Проведено історико-юридичний аналіз процесів еволюції правового статусу населення, розвитку форм держав, основ правового регулювання відносин власності, зобов'язальних і сімейних відносин, формування правових засад регулювання фінансових відносин. Увагу приділено проблемам становлення основ кримінального права, дослідженню динаміки організації судових органів, визначенню форм і стадій юрисдикційного процесу. Висвітлено організаційно-правові засади регулювання міжнародних відносин північнопричорноморських полісів, характерні риси правового статусу іноземців, специфіку міжнародно-правових відносин античних держав Північного Причорномор'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР73)34 + Т3(4УКР7)3
Шифр НБУВ: РА378205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ганганов 
Теоретичні засади формування зернового підкомплексу Причорноморського регіону України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.05 / Володимир Миколайович Ганганов ; НАН України; Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень. — О., 2009. — 36 c. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)421.51 + У9(4УКР73)843.570
Шифр НБУВ: РА366171

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Хумарова Н.І. 
Удосконалення економічного та організаційного інструментарію забезпечення екологічної безпеки в морському природокористуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.І. Хумарова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 1998. — 17 с. — Бібліогр.: 17 назв. — укp.

Дисертація присвячена теоретичним і практичним питанням удосконалення методів та форм контролю екологічно безпечного розвитку морської берегової зони Українського Причорномор'я. Розроблена і запропонована змішана державно-ринкова форма контролю (на базі введення екологічного аудиту), орієнтована на розвиток екологічно безпечного підприємництва в морегосподарській діяльності. Розроблені прикладні завдання методичного забезпечення екологічного аудиту та управління аудиторською фірмою. Результати досліджень реалізовані у процедурах екологічного аудиту берегових господарських об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр73)28

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Крилов Д.В. 
Удосконалення механізмів управління заповідними територіями північного Причорномор'я: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Д.В. Крилов ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено та поглиблено науково-методичні положення управління заповідними територіями північного Причорномор'я, реалізація яких забезпечить їх динамічний розвиток, збереження ландшафтів і біорізноманіття. Проаналізовано передумови формування та розвитку заповідних територій, удосконалено методику грошового оцінювання земель. Розглянуто питання землеустрою й економічного страхування заповідних територій. Розкрито сутність таких економічних категорій, як "управління" і "регулювання", "функції" та "механізми" управління. Запропоновано методологічні підходи щодо розробки регіональної програми охорони та використання заповідних територій і посилення відповідальності за порушення чинного природного законодавства. Обгрунтовано доцільність надання адміністраціям заповідних територій та об'єктів статусу правоохоронних органів, що дозволить знизити ступінь зловживань на заповідних територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)341.15 +
Шифр НБУВ: РА368765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Гончаров О.Ю. 
Умови формування первинної продукції в водоймах північно-західного Причорномор'я: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.Ю. Гончаров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2006. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі досліджень 2000 - 2003 рр. надано характеристику продукційно-деструкційних процесів і гідрохімічного режиму лиманів та лагун північно-західного Причорномор'я у сучасний період. Виявлено зміни величин первинної продукції, вмісту біогенних елементів і органічної речовини у порівнянні з періодом інтенсивної евтрофікації та до нього. Вивчено роль первинних продуцентів різних біотопів у формуванні кисневого режиму водойм. Розраховано співвідношення основних біогенних елементів у воді лиманів і у північно-західній частині Чорного моря. Для розрахунків питомої продукції використано параметр сумарної поверхні популяції мікроводоростей. З'ясовано внесок лиманів північно-західного Причорномор'я в загальну первинну продукцію українського сектору північно-західної частини Чорного моря. Показано вплив фізико-географічних параметрів водойм на рівень їх первинної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*803.21(4УКР73) +
Шифр НБУВ: РА343440

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Мойсієнко І. І. 
Флора Північного Причорномор'я (структурний аналіз, синантропізація, охорона): автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.05 / І. І. Мойсієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Викладено результати комплексного дослідження флори судинних рослин Північного Причорномор'я, яка налічує 2 025 видів та 59 підвидів, що належать до 697 родів 143 родин і 5 відділів. Проаналізовано історію ботанічних досліджень Північного Причорномор'я. Здійснено систематичний, географічний, біоморфологічний, екологічний й еколого-ценотичний аналіз флори, на основі якого встановлено її особливості. З'ясовано трансформацію структури флори на сучасному етапі в результаті синантропізації. Проведено територіальну диференціацію флори шляхом дослідження особливостей структури та синантропізації флори видів ландшафтів. Досліджено синантропну фракцію флори. Здійснено її аналіз, вивчено рівень та особливості синантропізації. Розкрито історію синантропізації флори та визначено її сучасні тенденції. Визначено раритетний компонент флори. Показано роль в охороні рослинного покриву археологічних пам'яток, цвинтарів, доріг, лісосмуг, каналів. Розроблено схему регіональної екомережі. Запропоновано шляхи екологізації території в контексті збереження фіторізноманіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.19(4УКР73)
Шифр НБУВ: РА381118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іваненко Т.Я. 
Формування раціонального польового кормовиробництва та забезпечення його ефективного функціонування в регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.Я. Іваненко ; Микол. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади формування та розвитку польового кормовиробництва у південно-західному Степу Причорномор'я за несприятливих в останній час природно-кліматичних умов. Запропоновано методичні підходи до оцінювання ефективності функціонування даної галузі. Здійснено ретроспективний аналіз стану й ефективності польового кормовиробництва дослідженого регіону, його вплив на забезпеченість великої рогатої худоби всіх категорій господарств регіону об'ємними кормами. Визначено основні напрями формування раціонального польового кормовиробництва та підвищення його ефективності за рахунок концентрації, кооперації та інтенсифікації дослідженої галузі, удосконалення складу та структури посівів за білком та іншими поживними речовинами, покращання виробничого потенціалу галузі, формування й ефективного функціонування ринку об'ємних кормів у регіоні на підставі економічно обгрунтованого ціноутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)325.157.1 +
Шифр НБУВ: РА357111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Латишева О.В. 
Християнська церква та релігійне життя у візантійському Херсоні (VI - X ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Латишева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 24 с. — укp.

З залученням певних джерел комплексно досліджено християнську Церкву та релігійне життя у візантійському Херсоні VI - X ст. У історіографічному аспекті розглянуто основні проблеми цього періоду історії Херсона. Встановлено структуру християнської Церкви та місце, яке займала Херсонська кафедра у даний період. Визначено соціальний склад і чисельність херсонського духівництва в раннє середньовіччя. Описано та класифіковано культові архітектурні пам'ятки та розглянуто особливості реконструкції основних типів сакральної архітектури. З урахуванням літургійних особливостей храмів і даних письмових і археологічних джерел Херсона розглянуто ранньовізантійське богослужіння в храмі та просто неба. Досліджено культи святих мощів, вторинних реліквій і святих мучеників у Херсоні, а також на прикладі херсонських матеріалів виділено відмінності меморіального та мартиріального культів. Увагу приділено особливостям і специфіці релігійних обрядів Херсона на прикладі таїнств хрещення, постригу, водосвяття, єлеосвячення та чину поховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)413.22 + Э37-341.1-020 + Э372.09(4УКР73)-34 +
Шифр НБУВ: РА365516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського