Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Очеретенко В.Л. 
НВЧ рефлектометрія радіальних розподілів параметрів плазми в процесі переходу в режим покращеного утримання в торсатроні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.Л. Очеретенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено радіальні розподіли характеристик плазми торсатрона, відновлення радіального профілю плазми, параметри просторово-часових характеристик флуктуацій. Показано переваги рефлектометрії на незвичайній хвилі у порівнянні зі звичайною хвилею. Розглянуто використання методу крос-детектування для дослідження флуктуацій плазми. Показано можливість визначення швидкості полоїдального обертання окремих шарів плазми за методом кореляційної рефлектометрії на підставі аналізу зворотньо-відбитих мікрохвиль від полоїдального та тороїдального обертання плазми у торсатроні "Ураган-3М" за допомогою кореляційної надвисокочастотної рефлектометрії. Установлено, що у режимах роботи торсатрона зі створенням внутрішнього транспортного бар'єра поблизу магнітних поверхонь спостерігається перехід до режиму покращеного утримання плазми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.15 в 641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА343835

Рубрики:

      
2.

Царенко О.В. 
Оптична діагностика щільних квазістаціонарних потоків плазми і процесів їх взаємодії з поверхнею матеріалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / О.В. Царенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Експериментально досліджено квазістаціонарні плазмові прискорювачі (КСПП) Х-50 і П-50, проаналізовано процеси взаємодії потужних плазмових потоків, які генеруються КСПП з твердотілими зразками. Розроблено комплекс оптичної діагностики, до складу якого входять спектроскопія, інтерферометрія та різноманітні методи реєстрації випромінювання плазми, що дозволяє визначати характеристики потоків плазми з високим просторово-часовим розподілом у широкому діапазоні параметрів плазми. Наведено результати вивчення прискорювальних властивостей КСПП залежно від режимів функціонування першого ступеня прискорювача та катодного трансформера. Визначено параметри плазми в зоні компресії на КСПП Х-50. Проведено аналіз характеристик перехідного прошарку плазми, що формується поблизу поверхні матеріальної перешкоди за умов її опромінення потоками щільної плазми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.15 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА339700

Рубрики:

      
3.

Марченко Г. К. 
Спектроскопія компресійних плазмових потоків та їх взаємодії з поверхнею в сильнострумових плазмодинамічних системах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / Г. К. Марченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с.: a-рис. — укp.

Розроблено універсальний комплекс оптичної діагностики для розв'язання плазмодинамічних задач з генерації та формування компресійних плазмових потоків і плазмово-поверхневої взаємодії в широкому діапазоні параметрів плазми. Проведено комплексний аналіз впливу потужних плазмових потоків різної тривалості імпульсу на особливості випромінювання приповерхневої плазми. Визначено, що за дії короткоімпульсної плазми на поверхню, ефекти екранування практично не позначаються на процесах передачі енергії через малий час існування високоенергетичного плазмового потоку та подальше різке зменшення густини плазми. Досліджено вплив атомної ваги матеріалу на параметри перехідного плазмового шару, який формується за взаємодії квазістаціонарних плазмових потоків з поверхнею. Показано, що атомна вага матеріалу значно впливає на товщину перехідного шару та визначає його захисні властивості. Розроблено новий метод визначення абсолютних концентрацій домішок у щільній плазмі, який базується на ефекті самопоглинання в спектральних лініях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.15,022 + В333.213,022
Шифр НБУВ: РА379565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського