Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.27,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Чечкін О.В. 
Аномальні процеси релаксації та переносу при стохастичних впливах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / О.В. Чечкін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз явищ у сильнонерівноважних системах, що знаходяться під дією зовнішніх шумів і випадкових полів. Побудовано теорії явищ переносу в спіральних полях та ефектів негативної в'язкості у магнітоактивній плазмі та провідній рідині. Створено моделі самоафінних рухів Леві та досліджено ефекти скінченності числа даних. Показано, що функції розподілу флуктуацій, виміряних у граничній плазмі торсатрона У-3М, належать до класу стійких розподілів Леві. Запропоновано дробове рівняння Фоккера - Планка для опису руху зарядженої частинки. Введено та досліджено дробові кінетичні рівняння з розподіленими похідними, одне з яких застосовано для опису еволюції функції розподілу флуктуацій, виміряних у плазмі токамака ADITYA. Сформульовано базові принципи теорії нелінійних стохастичних систем під дією негауссівських шумів Леві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.27,022 +
Шифр НБУВ: РА335580

Рубрики:

      
2.

Коваленко А.В. 
Дослідження процесів релаксації нелінійних ленгмюрівських коливань великої амплітуди з використанням методів комп'ютерного моделювання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / А.В. Коваленко ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

З'ясовано механізм затухання ленгмюрівських коливань великої амплітуди у плазмі без зіткнень. Розглянуто особливості коливань електронів у різних геометричних системах - обмеженій у поперечному напрямі плазмі, що складається з позитивних та негативних іонів, нерівноважному плазмовому згустку, безмежній однорідній та неоднорідній плазмі. Визначено: електричне поле ленгмюрівських коливань холодної плазми містить незалежну від часу компоненту, що призводить до руху іонів. У випадку плазмового згустку у центральній частині вони починають свій рух до центру, навіть за умови, що у цілому заряд згустку позитивний. Це призводить до перетинання електронних траєкторій з часом, тобто у системі виникає одномірна турбулентність. У холодній плазмі перетинання електронних траєкторій відбувається за будь-яких амплітуд початкового збурення. Виявлено принципову відмінність процесу турбулізації ленгмюрівських коливань, що досліджуються, від модуляційної нестійкості у теплій плазмі. Отримано формулу, що визначає час перетинання, для вивчення можливого аперіодичного розігріву електронів плазми в електричному полі інтенсивних ленгмюрівських коливань, з енергією, більшою за теплову енергію плазми. Запропоновано новий метод розрахунку, що дозволяє розмежувати фізичний та нефізичний (чисельний) ріст температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.27,022
Шифр НБУВ: РА308046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Літовко І.В. 
Нелінійні процеси в плазмовій лінзі, що керує пучками іонів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / І.В. Літовко ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Теоретично досліджено нелінійні процеси в плазмовій лінзі (ПЛ), яка використовується як пристрій, що керує пучками іонів. Розглянуто градієнтні нестійкості, притаманні плазмооптичним пристроям: дрейфову, обумовлену простровою неоднорідністю магнітного поля в плазмооптичному середовищі плазмової лінзи; поздовжню, обумовлену поздовжньою керуючого електричного поля вздовж розповсюдження компенсованого іонного пучка. Вивчено умови оптимального проходження компенсованого іонного пучка у ПЛ та у разі його подальшого транспортування. Визначено, що прострова неоднорідність магнітного поля призводить до появи у плазмовому середовищі лінзи стійких вихорових структур, розмір яких є порівняльним з розміром лінзи, оцінено швидкість переміщення та частоту обертання вихорів. Показано, що їх частота значно більша у порівнянні з частотою початкового азимутального збурення. Одержано диференціальне рівняння, яке описує просторову еволюцію малих збурень змінної густини струму пучка на будь-якій частоті з урахуванням неоднорідності густини пучка та плазми вздовж напрямку розповсюдження пучка, а також його аналітичні та числові розв'язки для конкретних прикладів, що близькі до експериментальних. Розглянуто умови виводу компенсованого іонного пучка на квазібриллюенівську орбіту та продемонстровано ефективність використання ПЛ з метою проведення дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.27,022 + В333.28,022 +
Шифр НБУВ: РА325955

Рубрики:

      
4.

Журенко В.П. 
Нерівноважні розподіли електронів у твердотільній плазмі та їх використання для безпосереднього перетворення енергії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.П. Журенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі методу аналізу енергетичних спектрів емітованих з поверхні електронів вторинної іонно-електронної емісії проведено експериментальне дослідження процесів формування нерівноважних функцій розподілів електронів у твердотільній плазмі за наявності в ній потоків швидких легких іонів. На підставі аналізу одержаних розподілів та вивчення каналів дисипації енергії швидкого іона у плазмі металів встановлено, що втрати енергії іона за рахунок збудження плазмових коливань (плазмонів) значно впливають на сумарні енергетичні втрати та формування нерівноважної функції розподілу електронів, особливо у випадку молекулярних іонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.27,022
Шифр НБУВ: РА331103

Рубрики:

      
5.

Кельник О.І. 
Перехідне випромінювання в умовах космічних пучково-плазмових експериментів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / О.І. Кельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Теоретично досліджено перехідне випромінювання (ПВ) за умов, що виникають під час проведення космічних пучково-плазмових експериментів. Розглянуто власні та квазівласні хвилі різкої межі вакуум-анізотропна плазма та перехідне випромінювання на цій межі. Досліджено різні механізми ПВ вістлерів у разі інжекції модульованого електронного пучка в іоносферну плазму, зокрема, можливості резонансного перехідного випромінювання вістлерів. Визначено особливості ПВ від фронтів електронного пучка, а також просторову селекцію цього випромінювання за частотами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.27,022 + В333.28,022
Шифр НБУВ: РА318190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Черняк В.Я. 
Фізичні механізми керування нерівноважністю плазми в стаціонарних динамічних газорозрядних системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.Я. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Досліджено фізичні підходи щодо виокристання динамічних газорозрядних систем для розв'язання проблеми генерації стаціонарної сильно нерівноважної плазми. Проаналізовано особливості поведінки плазмових струмів у газі та плазми несамостійних розрядів, які підтримуються плазмовим потоком. Вивчено дугу в поперечному потоці газу та плазмово-рідинні системи на основі несамостійних розрядів. Виявлено особливості взаємодії плазмового струменя з нейтральним газом, що впливають на рівень рекомбінаційної нерівноважності плазми, а також механізми формування функції розподілу електронів за енергіями в плазмі несамостійного розряду. Розроблено й апробовано метод реалізації стаціонарної взаємодії плазми з рідкофазною речовиною, який збільшує селективність плазмохімічного впливу на речовину у порівнянні з відомими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3,022 + В333.27,022 +
Шифр НБУВ: РА336849

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського