Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=В344.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Мотієнко Р.О. 
Обертальні спектри молекул фурфуролу, гліцину і уретану в мікрохвильовому діапазоні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Р.О. Мотієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

З використанням методів мікрохвильової радіоспектроскопії досліджено обертальні спектри простих біомолекул, а саме: фурфуролу, гліцину й уретану. Для здійснення досліджень модернізовано спектрометр міліметрового діапазону, створений у Радіоастрономічному інституті НАН України та мікрохвильовий спектрометр, розроблений у Лабораторії ФЛАМ Університету м. Лілль у Франції. З використанням цих спектрометрів проведено експериментальні дослідження й одержано дані стосовно обертальних спектрів досліджених молекул, що дало змогу уточнити та розширити набір спектроскопічних параметрів для цього ряду коливальних станів, а також визначити параметри обертального гамільтоніану для деяких збуджених коливальних станів молекули фурфуролу та молекули уретану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.333.1,022 + Г511.34,0 +
Шифр НБУВ: РА356194

Рубрики:

      
2.

Чернякова Ю.Г. 
Релятивістський розрахунок характеристик діелектронних сателітів спектральних ліній багатозарядних іонів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Г. Чернякова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 16 с. — укp.

Розроблено новий, високочастотний метод до релятивістського розрахунку характеристик діелектронних сателітів спектральних ліній багатозарядних іонів, який базується на квантово-електродинамічній теорії збурень для трьохквазічастинкових атомних систем з використанням калібровочно-інваріантних базисів релятивістських орбіталей. Значну частину спектральних даних одержано уперше і може бути використано у широкому колі застосувань в оптиці і спектроскопії плазми, лезерній фізиці, астрофізиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.325,022 +
Шифр НБУВ: РА339852

Рубрики:

      
3.

Поліщук В.М. 
Розрахунок спектроскопічних характеристик двоатомних молекул та квазімолекул на підставі модельної теорії збурень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.М. Поліщук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Розроблено новий, високоточний ab initio підхід до розрахунку енергетичних, спектральних параметрів двоатомних молекул, квазімолекулярних термів, міжатомних потенціалів, зіткненого зсуву для квазімолекул на підставі калібровано-інваріантної теорії збурень з використанням у нульовому наближенні оптимізованих базисів хвильових функцій. Здійснено докладне дослідження та розрахунки енергій зв'язку, спектрів, спектральних констант збуджених, рідбергових станів двоатомних іонів і нейтральних дімерів усіх лужних атомів, потенціалів міжатомної взаємодії, зіткнених зсувів ліній надтонкого переходу Tl в атмосфері інертних газів для систем: Tl - He, Tl - Ar, квазімолекулярних термів системи "атом рідкоземельного елементу Tm - атом інертного газу He, Ar". Відзначено, що значну частину даних одержано уперше та може бути використана в широкому колі застосувань в нелінійній оптиці, лезерній спектроскопії, фізиці плазми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.33,022 +
Шифр НБУВ: РА327747

Рубрики:

      
4.

Данчук В.Д. 
Спектральні прояви локальних структурно-динамічних ефектів в неупорядкованих конденсованих середовищах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Д. Данчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено розвитку нового напрямку в спектроскопії молекулярних неупорядкованих конденсованих середовищ, що базується на комплексному вивченні за допомогою теоретичних, експериментальних, чисельних методів спектральних проявів локальних структурно-динамічних властивостей таких систем. Встановлено наявність анізотропії ближнього порядку у молекулярних рідинах на проміжках часу існування коливально-усередненої структури рідкого стану. Всебічно обгрунтовано вплив оригінального механізму резонансної міжмолекулярної динамічної взаємодії, пов'язаної з локальною впорядкованістю молекул, на формування контурів і частотне положення спектральних смуг внутрішньомолекулярних коливань широкого набору рідин як фундаментального явища спектроскопії конденсованих середовищ. Визначено характер адсорбції та локальної динаміки деяких молекулярних барвників у люмінесцентних магнітопорошкових композиціях з оксидами заліза, а також структурно-динамічні властивості нуклеотидних основ. Проаналізовано їх спектральні прояви та біофізичну значущість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.33,022 + Е0*725.10*011.7в734.5,022
Шифр НБУВ: РА308309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Данчук 
Спектральні прояви локальних структурно-динамічних ефектів в неупорядкованих конденсованих середовищах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Віктор Дмитрович Данчук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.33,022 + Е0*725.10*011.7 в734.5,022
Шифр НБУВ: РА308309

Рубрики:

      
6.

Кузнєцова Г.О. 
Спектральні прояви структурної упорядкованості пристінних шарів органічних полярних рідин: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Г.О. Кузнєцова ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано нову теоретичну модель, що пояснює просторову та відносну концентраційну залежності мономерів і димерів у межах орієнтаційно впорядкованого пристінного шару (ОВПШ) та ізотропній рідкій фазі. Проведено розрахунок коливальних й електронних спектрів молекул і димерів анізолу та нітробензолу. Встановлено, що під час переходу від мономера до димеру коливальні й електронні рівні розщеплюються на два компоненти з різною силою осцилятора. На підставі результатів спектральних досліджень підтверджено, що за певних умов поблизу поверхні твердої підкладки утворюється ОВПШ, відділений від об'ємної ізотропної фази різкою межею розділу. Одержано нові дані про структуру пристінного шару, зокрема, встановлено, що до складу ОВПШ входять в основному димери, а в ізотропній фазі переважають мономери. Показано, що з підвищенням концентрації розчинів нітробензолу й анізолу у полярних і неполярних розчинниках товщина ОВПШ зростає, що обумовлює збільшення частки димерів. Виявлено, що під час переходу від газу до ізотропної рідини, а потім до ОВПШ форма смуги електронного поглинання стає асиметричною, навіть якщо у газовій фазі вона описувалася симетричним контуром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3,022 + В344.3,022 +
Шифр НБУВ: РА355111

Рубрики:

      
7.

Гнатюк І.І. 
Спектроскопія міжмолекулярної взаємодії, динаміки та фазових переходів в гетерогенних системах на основі алкілціанобіфенілів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.І. Гнатюк ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми взаємодії полярних молекул наповнювачів з активними центрами поверхні каналів неорганічних нанопористих матриць залежно від стану поверхні та зовнішніх чинників, особливостей впорядкування та динаміки даних молекул у каналах. Ду каналах. Доведено, що обмеження об'єму призводить до сповільнення динаміки молекул та окремих молекулярних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.3-4,022 + В375.1,022
Шифр НБУВ: РА315301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лопаткін Ю.М. 
Фізичні та радіаційно-хімічні процеси в реєструючих середовищах: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.17 / Ю.М. Лопаткін ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 33 с. — укp.

Установлено механізми фотохімічного утворення центрів гасіння флуоресценції та механізми гасіння флуоресценції на цих центрах у твердих полімерних розчинах і полікристалічних плівках поліаценів. На прикладі діазосолей і азидів становлено дисоціативний механізм фотолізу молекулярних сполук зі зв'язком типу Xe - O. Доведено, що сенсибілізація фотолізу діазосолі здійснюється завдяки фотопереносу електрона в асоціаті барвник - катіон діазонію, що утворюється внаслідок електростатичної взаємодії. Сенсибілізація азидів здійснюється переважно шляхом переносу енергії електронного збудження. Описано механізми фотознебарвлення молекул барвників за їх збудження до вищих синглетних (за одноквантового процесу) або триплетних (за двоквантового процесу) станів. Показано, що рентгеночутливість відомих діазоматеріалів зумовлена переносом електрона від аніона та матриці на катіон діазонію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.31,022 + Г552.1,0 +
Шифр НБУВ: РА355470

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського