Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=В368.321,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Чишко В. В. 
Модифікація структури і властивостей NbTi надпровідників з використанням рівноканального багатокутового пресування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / В. В. Чишко ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено можливості модифікації структури та властивості NbTi надпровідників з використанням інтенсивної пластичної деформації методом рівноканального багатокутового пресування. Показано, що включення РКБКП у традиційну схему обробки надпровідників призводить до формування високооднорідної наноструктури з розсіяною текстурою та великою густиною меж зерен. Показано, що включення РКБКП у технологічну схему обробки NbTi надпровідників не змінює температуру переходу в надпровідниковий стан, однак призводить до значного підвищення густини критичного струму у біметалічному надпровідному дроті на його основі, а також збільшує відносне видовження (до 25 %) під час збереження меж міцності. Виявлено, що використання РКБКП під час деформаційно-термічній обробці NbTi надпровідників значно збільшує силу пінінгу та зсуває її максимум у бік високих магнітних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + К621.7-1
Шифр НБУВ: РА376857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Танатаров І.В. 
Нелокальна гідродинаміка та взаємодія квазічастинок із межею квантова рідина - тверде тіло: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.В. Танатаров ; НАН України, Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємодію квазічастинок квантової рідини з межею поділу з твердим тілом. Вперше розв'язано задачу про проходження крізь межу поділу двох середовищ хвиль з істотно нелінійним законом дисперсії, для випадків дисперсії Бозе - Ейнштейнівського конденсату та дисперсії надплинного гелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + В317.233,022 +
Шифр НБУВ: РА363479

Рубрики:

      
3.

Кравченко Л. Ю. 
Особливості надплинності у двокомпонентних атомарних та екситонних системах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. Ю. Кравченко ; НАН України, Ін-т монокристалів. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено критичні швидкості надплинного руху в двокомпонентному надлишковому бозе-конденсаті, стаціонарні хвилі, що виникають за їх перевищення, а також критичні параметри надплинного стану магнітоекситонів у багатошарових напівпровідникових системах. Для двокомпонентної атомарної системи у загальному випадку різних швидкостей компонент одержано умови на критичні швидкості надплинного руху й умову стабільності системи відносно просторового розшарування компонент. Побудовано картини гребенів стаціонарних хвиль, які виникають у системі з точковою перешкодою у разі завищення критичних швидкостей. Виявлено збурення густини компонент залежно від відстані до перешкоди. Розглянуто двошарову систему на основі графена в перпендикулярному шарам магнітному полі. Встановлено, що для виникнення стану з міжшаровою фазовою когерентністю в такій системі та формування надплинного газу електрон-діркових пар необхідно прикласти перпендикулярне шарам електричне поле. Одержано залежність критичної температури від міжшарової відстані та магнітного поля. Досліджено надплинні можливості екситонів у чотиришаровій електронній системі в перпендикулярному магнітному полі. На основі критерію Ландау одержано критичні суми та критичні параметри системи. Набула подальшого розвитку теорія ефекту бездисипативного захоплення між надплинними екситонними компонентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + В372.314.2,022
Шифр НБУВ: РА383740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Теслик О.М. 
Природа електричної активності та розмірні ефекти надплинного 4Не: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.М. Теслик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено узагальнення феноменологічної теорії надплинності Гінзбурга - Собяніна на випадок просторово обмеженої квантової бозе-рідини, яка знаходиться за температур, близьких до температури переходу гелію з нормального в надплинний стан. Побудовано теоретичну модель експериментально виявленого явища електричної активності надплинного гелію під час збудження в ньому хвиль другого звуку. Одержано на основі дворідинної гідродинаміки Ландау систему рівнянь, які описують механізм інерційної поляризації надплинного гелію під час збудження в ньому хвиль другого звуку. Досліджено на підставі одержаних рівнянь вплив стаціонарного теплового потоку на поляризацію надплинної рідини в стоячій хвилі другого звуку. Запропоновано одну з можливих причин поляризації надплинного рідкого гелію під впливом малих крутильних коливань камери, заповненої гелієм, яка дозволяє пояснити експериментальні факти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 +
Шифр НБУВ: РА368554

Рубрики:

      
5.

Нємченко К.Е. 
Теорія анізотропних і неоднорідних систем у надплинному гелію: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / К.Е. Нємченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено новий теоретичний напрямок в дослідженнях конденсованого стану - анізотропних систем теплових збуджень у надплинному гелії. Розроблено теорію кінетичних процесів у фононних пучках, які рухаються в гелії. Теорія базується на фізичних принципах: явного виду спектра теплових збуджень гелію, моделі квазічастинкового опису HeII. Знайдено матричний елемент, що відповідає чотирифононним процесам для випадку реального, розпадного, фононного спектра та одержано загальні для всіх процесів вирази для часів взаємодії. Запропоновано теорію утворювання фононів з великою енергією відносно холодними фононними пусками, що рухаються у надплинному гелії. Передбачено існування надтеплового стаціонарного стану фононів з великою енергією, в якому фононна функція розподілу відрізняється від функції Бозе - Ейнштейна за величиною та характером імпульсної залежності. Розв'язано задачу про дифузію в багатокомпонентних системах частинок і квазічастинок. Здобуто загальне рішення, яке виявилося справедливим для частинок з будь-якою дисперсією, статистикою та хімічним потенціалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В314,022 + В368.321,022 +
Шифр НБУВ: РА322371

Рубрики:

      
6.

Кіценко Ю.О. 
Теорія релаксаційних процесів в анізотропних та ізотропних фононних системах надплинного гелію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Ю.О. Кіценко ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т" НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено релаксаційні процеси в анізотропних та ізотропних фононних системах надплинного гелію. Обчислено частоти трифононних процесів в даних системах. Розглянуто процеси народження високоенергетичних фононів пучком низькоенергетичних фононів у надплинному гелії. Розв'язано задачу про еволюцію короткого 1-фононного пучка, зумовлену народженням високоенергетичних фононів. Досліджено процеси розпаду одного фонона на три та показано, що вони швидко встановлюють рівновагу в області імпульсів, де процеси розпаду одного фонона на два заборонені. Розглянуто задачу про взаємодію пучків фононів у надплинному гелії. Знайдено коефіцієнт загасання в кожному з випадків. За результатами досліджень проаналізовано існуючі експериментальні дані та запропоновано нові експерименти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + В368.321,022 + В368.321,022
Шифр НБУВ: РА363681

Рубрики:

      
7.

Брюховецький В.В. 
Фізичні основи високотемпературної надпластичності: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Брюховецький ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Установлено закономірності та фізичні засади прояву ефекту високотемпературної надпластичності. З'ясовано, що у процесі досліджень високотемпературну надпластичність проявили сплави з матричною структурою, характерною особливістю яких є той факт, що матричний елемент (Al) має з основними легувальними елементами (Mg, Cu, Li, Si, Ge) або проміжними інтерметалідними фазами евтектичні діаграми стану. Виявлено, що сплави проявляють даний ефект за умов нерівноважного стану, коли в них відбуваються фазові перетворення, що призводять до появи в їх структурі метастабільної рідкої фази. Відзначено, що однією з основних причин зародження та розвитку у разі високотемпературної надпластичної деформації рідкої фази в матричних сплавах може бути наявним ефект контактного плавлення. Показано, що час, за якого відбувається надпластична деформація, корелює з часом існування рідкої фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.321,022 + К206.23 +
Шифр НБУВ: РА341887

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського