Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.314,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Головацький В.А. 
Взаємодія квазічастинок у складних напівпровідникових наногетероструктурах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / В.А. Головацький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено спектри електронів, дірок, екситонів і фононів у простих і складних сферичних квантових точках, а також електрон- і екситон-фононній взаємодії у зазначених наносистемах. Розвинуто теорію та виконано розрахунки спектрів і хвильових функцій квазічастинок у багатошарових сферичних квантових точках і сферичних періодичних наноструктурах. Висвітлено особливості локалізації квазічастинок у них. На підставі прикладу циліндричної квантової точки зі скінченною висотою потенціального бар'єра на межі поділу середовищ запропоновано метод наближеного розрахунку спектрів електронів і дірок у квантових точках несферичної симетрії. Розраховано зонні характеристики для надгратки сферичних квантових точок. У рамках моделі діелектричного континууму розвинуто теорію та розраховано енергії обмежених і інтерфейсних фононів у складних сферичних квантових точках. На основі методу функцій Гріна розраховано перенормування енергій основних етапів електрона та дірки взаємодією з фононами з повним врахуванням конфігураційної взаємодії. Розвинуто теорію квазістаціонарних резонансних станів електронів і дірок у "відкритих" сферичних та циліндричних наносистемах. Розраховано залежності часів життя квазістаціонарних резонансних станів від розмірів квантових ям, ширини потенціальних бар'єрів та величини поздовжнього квазіімпульсу для "відкритих" квантових дротів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В379.271,022
Шифр НБУВ: РА315078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бутько В.Г. 
Електронна щільність і градієнт електричного поля в купратах і рідкісноземельних оксидах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Г. Бутько ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено можливості застосування модифікованого статистичного методу для розрахунків електронних властивостей металоксидних кристалів. Продемонстровано його ефективність на прикладі розрахунків багатокомпонентних кристалів зі змішаним типом хімічного зв'язку та великим числом атомів в елементарній комірці. У межах модифікованого статистичного методу одержано прийнятний кількісний опис тензора градієнта електричного поля за умов стиску та у разі зміни стехіометрії системи. Виявлено зміну знака похідної квадрупольної константи за тиском під час переходу від орторомбічної структури до тетрагональної, на підставі якої пояснено істотний вплив нестійкості гратки La-SR оксидів на електричні надтонкі взаємодії. Вивчено можливість зміни валентності рідкісноземельних іонів під впливом надвисокого тиску у разі незмінності кристалічної структури сполук. З урахуванням принципу електронейтральності Полінга проаналізовано припущення про можливість використання динаміки зміни величини середнього заряду іона як міри нестійкості системи. У даному контексті розглянуто структурний фазовий перехід, ініційований високим тиском, у кристалі EuO. Виявлено, що результати розрахунків добре корелюються з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022 + В377.1,022 +
Шифр НБУВ: РА344449

Рубрики:

      
3.

Хижний І.В. 
Електронно-стимульовані явища у кріокристалах інертних елементів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / І.В. Хижний ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено електронно-стимульовані явища у кріогенних інертних елементах, попередньо опромінених іонізуючим випромінюванням. Зареєстровано термо- та фотостимульовану екзоелектронну емісію з атомарних кріокристалів Ne та Xe. За допомогою комплексного експериментального дослідження оптичними та струмовими методами активаційної спектроскопії виявлено новий механізм релаксації у системі локалізованих заряджених частинок, в основу якого покладено випромінювальну рекомбінацію домішкових атомів. Виявлено ефект аномально сильної низькотемпературної "пост-десорбції" атомів і запропоновано механізм цього явища. Визначено енергетичні рівні електронно-стимульованих структурних дефектів у твердому Ne і твердому Xe. Для твердого Ne встановлено їх атомну конфігурацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В371.236,022 + В372.314,022
Шифр НБУВ: РА375650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Вірко С.В. 
Колективні збудження в монокристалах та нульмірних системах MIsub3/sub (M = Bi, Sb, As): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.В. Вірко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314,022
Шифр НБУВ: РА315753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Березовська Н.І. 
Оптичні спектри та особливості дисперсії елементарних збуджень в кристалах зі структурою вюрциту: ZnO та CdSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Н.І. Березовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень особливостей дисперсії елементарних збуджень різного типу (фононних і електронних) у сполуках зі структурою вюрциту. Досліджено поляризовані спектри комбінаційного розсіяння світла (КРС) другого порядку у кристалах ZnO та надано їх повну інтерпретацію на підставі теоретико-групового аналізу правил відбору та визначення точок нульового нахилу дисперсійних кривих фононних станів, що одержано з застосуванням апарату проективних представлень. Виявлено нові смуги у спектрі вторинного випромінювання монокристалів ZnO під час збудження в області, близькій до екситонного резонансу. Проаналізовано поляризаційну поведінку та енергетичне положення цих ліній та запропоновано пояснення їх природи резонансним поляритон-поляритонним розсіянням. Досліджено тонку структуру низькотемпературних спектрів фотолюмінесценції (ФЛ), відбивання та пропускання основного та збуджених станів A-екситонної серії у монокристалах CdSe. Виявлено прояви ефекту пружного та непружного поляритон-поляритонного розсіяння у спектрах ФЛ кристалів CdSe. Зареєстровано квантовий розмірний ефект для порошків ZnO з розмірами частинок 40 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.314,022 +
Шифр НБУВ: РА334446

Рубрики:

      
6.

Брижик Л.С. 
Умови існування та динамічні властивості автолокалізованих електронних станів в низьковимірних молекулярних системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Л.С. Брижик ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено проблеми електрон-фононної взаємодії та властивості солітонів у низьковимірних молекулярних системах. Встановлено умови існування давидовських солітонів, побудовано параметричні діаграми основних електронних станів. Проаналізовано еволюцію початкових імпульсів у нескінченних та напівскінченних ланцюжках. Вивчено взаємодію солітонів із врахуванням неадіабатичних поправок та динамічні властивості солітонів у зовнішніх полях, вплив тиску, темератури, рельєфу Пайєрлса - Набарро. Запропоновано бісолітонний механізм метаболічного транспорту зарядів. Отримані теоретичні результати якісно та кількісно пояснюють ряд властивостей низьковимірних систем та резонансний характер біологічної дії електромагнітних випромінювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.33,022 + В372.314,022
Шифр НБУВ: РА309109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського