Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (84)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.33,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Луценко Г.В. 
Вплив зовнішніх потоків та флуктуацій на коалесценцію при великих початкових пересиченнях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.В. Луценко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Показано, що шум концентрації (пересичень) і фактора Гіббса - Томпсона впливає на кінетику коалесценції у бінарних системах з великою об'ємною часткою нової фази. Такий вплив змінює вигляд асимптотичного розподілу частинок за розмірами. Зростання рівня шуму (об'ємної частки) збільшує швидкість коалесценції. Уперше одержано залежність рівня шуму від об'ємної частки нової фази та встановлено критерій великої об'ємної частки. Завдяки комп'ютерному моделюванню встановлено, що у разі зростання об'ємної частки нової фази стають суттєвими ефекти кореляції між сусідніми частинками. З'ясовано, що шум хімічних потенціалів за умов індукованої потоками коалесценції у відкритій системі Cu/розплавлена лють впливає на вигляд розподілу частинок за розмірами. Одержані з використанням методів комп'ютерного моделювання розподіли підтверджено експериментальними результатами. Виявлено, що опис взаємної дифузії у рамках даркенівської схеми (наближення локальної квазірівноваги вакансій) у разі коалесценції у бінарних системах зі значною різницею рухливостей компонентів є недостатнім. Неоднорідним просторовим розподілом вакансій не можна нехтувати, якщо відстані між частинками не перевищують довжини вільного пробігу вакансій. У потрійній системі встановлено можливість відхилення від параболічного закону росту пресипітатів, зумовлене лише дифузійними причинами (без урахування межової кінетики).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В375.6,022 + К204.2 +
Шифр НБУВ: РА345241

Рубрики:

      
2.

Яковина В.С. 
Вплив індукованих лазерним випромінюванням ударних хвиль на стан дефектів у вузькощілинних твердих розчинах Hgsub1 - x/sub Cdsubx/sub Te та Pbsub1 - x/sub Snsubx/sub Te: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.С. Яковина ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В379.227,022
Шифр НБУВ: РА317853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рябченко Ю.С. 
Вплив метастабільних та резонансних домішкових станів на явища переносу в твердих розчинах Asub3/subBsub5/sub та Asub2/subBsub6/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.С. Рябченко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

встановлено, що він розташований не вище, ніж на 20 меВ над дном зони провідності. Зроблено припущення, що така ж ситуація має місце для домішкових іонів Ni.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В372.312,022 +
Шифр НБУВ: РА325201

Рубрики:

      
4.

Рубежанська М.Ю. 
Вплив пружних деформацій у епітаксійному гетеропереході Si- Ge з квантовими точками Ge на ефект розмірного квантування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.Ю. Рубежанська ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Вперше застосовано оригінальний спосіб епітаксійного вирощування гетероструктур SiGe з квантової точки (КТ) Ge, що дозволяє встановити залежність її параметрів від пружних напружень, які виникають в острівцевій плівці. Проведено числові розрахунки для встановлення зв'язку між пружними напруженнями та параметрами КТ. Вперше за допомогою прямих методів електронної польової та фотопольової емісії з нанокластерів Ge на Si (100) та (111) зафіксовано ефект розмірного квантування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В372.5,022 +
Шифр НБУВ: РА335853

Рубрики:

      
5.

Феодосьєв С.Б. 
Динаміка гратки кристалів зі складними дефектами, шаруватих та розупорядкованих структур: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.Б. Феодосьєв ; НАН України; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2009. — 35 с. — укp.

Вперше на мікроскопічному рівні проведено теоретичний аналіз квазічастинних спектрів систем з послабленим впливом кристалічної регулярності розташування атомів на коливальні характеристиках систем. Розроблено метод аналітичної апроксимації дискретних рівнів в квазічастинних спектрах. Встановлено: фононним спектрам твердих розчинів, що складаються з об'єктів, які мають тільки трансляційні свободи, властивні збурення типу бозонних піків, що вважалися раніше відмітною особливістю квазічастинних спектрів стекол та інших систем з орієнтаційним розпорядкуванням. Побудовано атомну динаміку мікрокластерів, як вільних, так і адсорбованих на атомно гладкій поверхні підкладки. З'ясовано особливості коливань атомів у різних позиціях мікрокластерів, що визначають характер формування й умови стабільності їх кристалічної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.33,022 + В372.33,022 +
Шифр НБУВ: РА368405

Рубрики:

      
6.

Возний О.В. 
Електронний спектр та оптичні властивості напівпровідникових твердих розчинів на основі нітридів III групи: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.В. Возний ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с.: рис. — Бібліогр.: с. 16-17. — укp.

Проаналізовано походження піків уявної частини діелектричної проникності бінарних сполук GaN, AlN та InN. Враховуючи біаксіальні деформації пояснено появу нових особливостей в оптичних спектрах тонких плівок, що спостерігались в експерименті. Проведено порівняння різних підходів до визначення іонності та досліджено перебудову хімічного зв'язку у даних твердих розчинах зі зміною складу, використовуючи підхід повної валентної густини заряду. Наведено результати розрахунку поперечного ефективного заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В372.33,022 +
Шифр НБУВ: РА328428

Рубрики:

      
7.

Влох О.В. 
Енантиоморфна гетерофазно-полідоменна структура та оптична активність твердих розчинів Ksub2/subCdsub2x/subMnsub2(1 - x)/sub(SOsub4/sub)sub3/sub (0 : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Влох ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В379.371.7,022
Шифр НБУВ: РА312587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дейбук В.Г. 
Енергетична структура, хімічний зв'язок, оптичні та термодинамічні властивості тетраедрично координованих напівпровідникових твердих розчинів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Г. Дейбук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження фізичних властивостей тетраедрично координованих твердих розчинів заміщення на основі напівпровідників зі структурою алмазу, цинкової обманки та вюрциту. За допомогою методу модельного локального псевдопотенціалу розраховано їх електронну зонну структуру та діелектричну функцію. Показано, що композиційна невпорядкованість, як правило, відіграє основну роль у прогині композиційної залежності ширини забороненої зони досліджуваних сплавів. Зазначено, що врахування внутрішніх локальних деформацій (позиційної невпорядкованості) дозволяє кількісно пояснити особливості їх зонної структури та оптичних властивостей. Вперше встановлено, що композиційна невпорядкованість є основним механізмом формування прогину E1(x) та E2(x) у III - V твердих розчинах, у той час як у бінарних IV - IV сплавах нелінійна поведінка положення основних оптичних піків пояснюється конкуренцією позиційного та композиційного механізмів. Розроблено новий підхід до аналізу термодинамічної стабільності неупорядкованих твердих розчинів на основі молекулярно-динамічного моделювання їх термодинамічних функцій. Вперше з'ясовано вплив сплавних ефектів на формування хімічного зв'язку в твердих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В379,022 +
Шифр НБУВ: РА331402

Рубрики:

      
9.

Кужель Б.С. 
Закономірності формування електронних транспортних властивостей твердих розчинів на основі потрійних сполук європію та ітербію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Б.С. Кужель ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено закономірності формування електронних транспортних властивостей під час переходу іону Eu та Yb зі стабільного стану в стан міжконфігураційних флуктуацій за умов цілеспрямованої зміни складу зразка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022
Шифр НБУВ: РА310409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Михалюк О. В. 
Кінетика розпаду твердого розчину кисню в кремнії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. В. Михалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено процес утворення та росту дефектів під час ізотермічного розпаду твердого розчину кисню в кремнії, вирощеного методом Чохральського та досліджено вплив попереднього нейтронного опромінення, та прикладених зовнішніх механічних напружень до кристалу на кінетику даного процесу розпаду. Запропоновано методику експериментального визначення розподілу дефектів за розмірами та концентраціями. Одержано ділянки кривих розподілу, які відповідають можливостям рентгенівського виявлення локальних дефектів. Встановлено, що зростання кисневмісних преципітатів відбувається за рахунок протікання дифузійних процесів, а утворення дислокаційних петель пов'язано з процесами коагуляції занурених атомів кремнію та з видавлюванням петель напругами, що створюються навколо преципітатів. Виявлено, що прикладене до зразків стискаюче напруження під час ізотермічного відпалу прискорює розпад твердого розчину кисню в кремнії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В379.227,022
Шифр НБУВ: РА381119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ганьшин А.М. 
Кінетика фазового розшарування та дифузійні процеси в слабких твердих розчинах {sup3/supНе} в {sup4/supНе}: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / А.М. Ганьшин ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022 + В375.1,022 + В375 + 6,022 + В372.33,022
Шифр НБУВ: РА310484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Коровицький А.М. 
Кінетичні ефекти у твердих розчинах кремній-германій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / А.М. Коровицький ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В379.2,022
Шифр НБУВ: РА318094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Майданов 
Кінетичні процеси в двофазних твердих розчинах 3He-4He: Автореф. дис... д- ра фіз.-мат. наук: 01.04.09 / Володимир Андрійович Майданов ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Веркіна. — Х., 2003. — 30 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022
Шифр НБУВ: РА322669

Рубрики:

      
14.

Дроздова Г.А. 
Концентраційні фазові переходи в полікристалічних твердих розчинах вісмут - сурма: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.А. Дроздова ; НАН України; Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в твердих розчинах Bi-Sb на залежностях властивостей від складу в інтервалі концентрацій спостережено аномальне зростання електропровідності, магнітоопору, рухливості носіїв заряду, коефіцієнта поглинання ультразвуку та параметра кристалічної гратки, зменшення величини коефіцієнта Зеєбека, ширини дифракційних ліній, поздовжньої швидкості ультразвуку та критичного магнітного поля. Виявлені концентраційні аномалії властивостей розглянуто, як прояв критичних явищ, які супроводжують електронний фазовий перехід у безщілинний стан (БЩС). Висловлено припущення, що перехід у БЩС супроводжується процесами упорядкування домішкових атомів сурми. Вперше для твердих розчинів на ізотермах механічних, акустичних, електрофізичних, гальваномагнітних і термоелектричних властивостей спостережено аномалії, наявність яких пов'язується з концентраційними фазовими переходами перколяційного типу, які супроводжують перехід від розбавлених до концентрованих твердих розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В375.1 +
Шифр НБУВ: РА368571

Рубрики:

      
15.

Друшляк Т.Г. 
Нові хіральні естери та 1-арил-спіро[2,5]октан-4-они на основі (+)-ізоментона в рідкокристалічних системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Т.Г. Друшляк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено методи й оптимізовано методики синтезу хіральних сполук на основі (+)-ізоментону, що вміщують естерну групу, та спіросполук ряду 1-арил-спіро[2,5]октан-4-она. Одержано 34 нові сполуки як потенційні компоненти рідкокристалічних (РК) композитів з індукованою спіральною надмолекулярною будовою. Вивчено просторову структуру одержаних сполук, закручувальну здатність та температурну залежність кроку індукованої надмолекулярної спіралі в РК системах на основі нематиків, а також сегнетоелектричні властивості естерних смектичних-C* композитів, що вміщують синтезовані хіральні сполуки. Виявлено деякі закономірності впливу молекулярної структури хіральних сполук на макроскопічні властивості РК систем. Розроблено новий підхід щодо позаекспериментального скринінгу хіральних домішок, здатних ефективно індукувати надмолекулярну спіраль в нематичних РК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.5-4 + В372.33,022 +
Шифр НБУВ: РА352733

Рубрики:

      
16.

Чернишук С.Б. 
Поведінка мікро- і макродомішок в нематичному рідкому кристалі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.Б. Чернишук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено поведінку мікро- (порядку нанометра) і макроскопічних (порядку мікрометра) частинок у нематичному рідкому кристалі. Одержано загальну концентраційну залежність пружних констант і оберненого кроку холестеричної спіралі немато-холестеричних і холестерико-холестеричних сумішей, яка узгоджується з експериментальними даними. Доведено, що спінодальний розпад у такій суміші може призводити до виникнення другого періоду у розподілі директора. Розроблено теорію пружної взаємодії макроскопічних частинок у нематичному рідкому кристалі та вперше встановлено кулонівське притягання між ними за умов однакового ненульового кручення, що діє на частинки з боку директора. Розглянуто комірчату текстуру в феронематиках за наявності зовнішнього магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В372.33,022
Шифр НБУВ: РА318400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Зелінський Р.Я. 
Світломодулюючі пристрої підвищеної швидкодії на нематичних рідких кристалах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Р.Я. Зелінський ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено ефекти електрокерованого відбивання світла від межі поділу скло - нематичний рідкий кристал (НРК). Розроблено та досліджено модулятори оптичного випромінювання. Показано можливість досягнення часів переключення 0,02 - 0,5 мс за умов 100 % глибини модуляції. Запропоновано новий спосіб одержання орієнтованих рідкокристалічних структур, який базується на методі реактивного катодного розпорошення. Досліджено вплив орієнтувальних шарів окисів матеріалів Si, Ge, Al, In, Ta та технологічних параметрів їх напорошення на орієнтаційні параметри РК. Розглянуто питання щодо застосування модуляторів оптичного випромінювання на основі ефекту електровідбивання від межі поділу ізотропний діелектрик - НРК. Запропоновано, реалізовано та досліджено оптичну схему лазерного проекційного мікроскопа з РК-модулятором у каналі обробки, спостереження та реєстрації, який може одночасно виконувати функції світлороздільного елемента, атенюатора та модулятора. Розглянуто застосування ефектів електровідбивання світла від межі поділу скло - нематичний рідкий кристал для створення перетворювачів зображення на основі структур фотонапівпровідник - нематичний рідкий кристал. Створено та досліджено автоматичний світлофільтр для маски зварювальника з РК затвором, розробленого з використанням методу одержання орієнтованих К-структур. Відзначено, що автоматичний світлофільтр забезпечує надійний захист від ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання та має час реакції на спалах 1 - 1,5 мс. Запропоновано ряд автоматизованих методик, які впроваджено в розроблений вимірювально-обчислювальний комплекс для дослідження параметрів РК-матеріалів та світломоделювальних пристроїв на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 +
Шифр НБУВ: РА321461

Рубрики:

      
18.

Королюк Ю.Г. 
Стабільність, зонна структура та оптичні властивості твердих розчинів на основі елементів IV групи: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.Г. Королюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с.: рис. — Бібліогр.: с. 16. — укp.

Показано, що врахування внутрішніх деформацій та композиційної невпорядкованості у досліджуваних сплавах дає змогу пояснити їх основні оптичні характеристики. Досліджено вплив підкладки на зонну структуру та оптичні властивості тонких псевдоморфних плівок. Установлено, що виникаючі біаксіальні деформації розтягу або стиску по-різному впливають на зміну положення піків E1, E2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В379.24,022 +
Шифр НБУВ: РА328427

Рубрики:

      
19.

Власенко 
Утворення і рекомбінаційні властивості неоднорідностей в твердих розчинах n-CdHgTe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Зоя Костянтинівна Власенко ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022
Шифр НБУВ: РА322954

Рубрики:

      
20.

Пензєв А.О. 
Фазова діаграма та масоперенос при розшаруванні у твердих розчинах ізотопів гелію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / А.О. Пензєв ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — Бібліогр.: с.13-14. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В317.24,022 +
Шифр НБУВ: РА323679

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського