Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В375,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Любашенко В.В. 
Варіаційний метод розрахунку теплових і пружних властивостей простих кристалів: Автореф.дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Любашенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто метод статистичного опису простих кристалів з парним потенціалом міжатомної взаємодії, що грунтується на виведенні аналітичного виразу для бінарної функції розподілу зміщень атомів з вузлів гратки та варіаційній процедурі визначення ефективного параметра квазіпружного зв'язку сусідніх атомів. У межах даного підходу для кристалів з ГЦК структурою - кристалів інертних газів (Ar, Kr, Xe) і металів (Cu, Ag, Au) - розраховано низку теплових і пружних властивостей (міжатомну відстань, ізобарну теплоємність, об'ємний модуль пружності тощо) у широкому інтервалі температур і тисків та проведено порівняння з наявними експериментальними даними. Виявлено, що за температури, яка перевищує температуру плавлення, зникає мінімум вільної енергії кристала за параметром квазіпружного зв'язку, що проявляється в аномальній поведінці деяких термодинамічних параметрів у разі наближення до точки плавлення. Запропоновано вакансійну модель плавлення твердих тіл, у якій плавлення пов'язується з фазовим переходом у системі вакансій, що ефективно взаємодіють через фотонну підсистему кристала, а також обчислено температури плавлення кристалів інертних газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3,022 + В375,022 +
Шифр НБУВ: РА323008

Рубрики:

      
2.

Пурський О. І. 
Вплив орієнтаційного руху молекул на фононний та дифузний переніс тепла в простих молекулярних кристалах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.14 / О. І. Пурський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Показано, що високотемпературна теплопровідність простих молекулярних кристалів визначається: фонон-фононною взаємодією, розсіянням фононів орієнтаційною підсистемою, переносом тепла шляхом дифузії теплової енергії та залежністю даних механізмів від параметрів стану системи. Розроблено дослідні установки для вимірювань ізобарної теплопровідності молекулярних кристалів і рідин. Вперше досліджено вплив теплового розширення на механізми фононного розсіяння в простих молекулярних кристалах. Експериментально досліджено теплопровідність простих молекулярних речовин в області фазового переходу кристал - рідина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 + В371.331,022 + В365.5,022
Шифр НБУВ: РА373072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Головко Ю.В. 
Зв'язок розподілу домішок в монокристалах кремнію з технологічними параметрами вирощування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Ю.В. Головко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні моделі розподілу домішок у монокристалах кремнію, що грунтуються на рівнянні балансу маси домішки, передбачають врахування залежності розподілу домішок від технологічних факторів процесу вирощування та не використовують фізичні параметри, які не можна виміряти з умов промислового виробництва монокристалів. З застосуванням розроблених моделей за експериментальними даними оцінено величини ефективних коефіцієнтів розподілу легуючих (бору, фосфору) і фонових (вуглецю та кисню) домішок, швидкостей надходження та розплав вуглецю та кисню з конструктивних елементів робочої камери та розчинення кварцу тигля у розплаві кремнію. Досліджено залежності цих величин, а також густини та розподілу мікродефектів від концентрації домішок і технологічних параметрів процесу вирощування монокристалів кремнію за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.3,022 + В375,022 +
Шифр НБУВ: РА364335

Рубрики:

      
4.

Москалюк А.В. 
Оствальдівське дозрівання в сплавах і гетероструктурах в умовах змішаної дифузії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Москалюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Розраховано функцію розподілу за розмірами, за умови, що дислокації закріплені на поверхні частинок, а масоперенос між ними здійснюється за рахунок змішаної дислокаційно-матричної дифузії. Розраховано функцію розподілу за розмірами для випадку, коли дислокації перерізають частинки. Розраховано швидкість росту та функцію розподілу острівців за розмірами у напівпровідникових гетеросистемах за умов змішаної дислокаційно-поверхневої дифузії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 + К204.3 +
Шифр НБУВ: РА353011

Рубрики:

      
5.

Константинов В.О. 
Перенесення тепла у простих молекулярних кристалах та їх розчинах при температурах порядку та вище дебаєвських: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.О. Константинов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 31 с.: рис. — Бібліогр.: с.26. — укp.

Розроблено унікальну установку, що дозволяє проводити дослідження теплопровідності молекулярних кристалів у разі постійної густини в області температур 30 - 300 К і тиску до 800 МПа. Показано, що посилення переорієнтаційного руху молекул супроводжується збільшенням ізохорної теплопровідності. Зазначено, що даний ефект пов'язується зі зменшенням фотон-обертальної компоненти повного теплового опору, і пояснюється ослабленням розсіювання фотонів на колективних обертальних збудженнях у міру загасання кореляцій в обертанні сусідніх молекул. Встановлено, що у розчинах кріокристалів має місце поступовий перехід від чисто фотонної теплопровідності до переносу тепла "дифузними" модами у разі збільшення температури та концентрації домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 +
Шифр НБУВ: РА323414

Рубрики:

      
6.

Девізенко О. Ю. 
Ріст, структурно-фазові перетворення та рентгенооптичні властивості багатошарових нанорозмірних плівкових композицій Co/C: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. Ю. Девізенко ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості структури та фазового складу сформованих методом магнетронного розпилення багатошарових плівкових композицій (БПК) Со/С, вплив подальшого нагріву на структурні та фазові перетворення, визначено відбивну здатність БПК Со/С, а також створено на базі таких БПК ефективні дзеркала для зображувальної системи на основі об'єктива Шварцшильда на діапазон довжин хвиль "вуглецевого вікна" (4.4 - 5.0 нм). Досліджено структуру БПК Со/С і визначено склад, густину та структурний стан шарів кобальту нанометрової товщини, величину середньоквадратичних міжшарових шорсткостей, товщину вуглецевого шару, який бере участь у міжшаровій взаємодії з кобальтом. Оптимізовано будову короткоперіодного БПК Со/С, а також виміряно його відбивну здатність і півширину кривої відбиття. Показано послідовність структурних і фазових перетворень, і механізм руйнування БПК Со/С за термічного відпалу. Створено погоджені вгнуті й опуклі дзеркала з багатошаровим покриттям Со/С для об'єктива Шварцшильда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В371.236,022 + В375,022
Шифр НБУВ: РА376642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чорноус А.М. 
Розмірні ефекти в електрофізичних властивостях нанокристалічних плівкових систем в умовах взаємної дифузії та фазоутворення: Автореф. дис... д-ра фіз.- мат. наук: 01.04.07 / А.М. Чорноус ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 37 с. — укp.

На підставі одержаних результатів розширено уявленя щодо розмірних явищ в електрофізичних властивостях металоплівкових матеріалів мікроелектроніки за умов зовнішнього та внутрішнього розмірних ефектів, взаємної дифузії та фазоутворення. Теоретичні співвідношення щодо температурного коефіцієнта опору (ТКО) та коефіцієнта тензочутливості (КТ) можуть застосовуватись щодо прогнозу електрофізичних властивостей багатошарових плівкових структур на основі металів з різним типом взаємної розчинності компонент. Доведено, що врахування зміни з температурою та деформацією параметрів електроперенесення забезпечує краще узгодження розрахункових і експериментальних величин ТКО і КТ. Запропоновано методику розділення внеску у електрофізичні властивості об'ємного, поверхневого та зерномежового розсіювання носіїв заряду у плівкових зразках. Доведено, що одержані у роботі дані щодо температурної залежності опору, ТКО та результати щодо впливу кількості шарів на тензочутливість багатошарових систем можуть бути використані у разі створення високостабільних, технологічних і дешевих термоперетворювачів опору та тензодатчиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В375,022 + К202.6 +
Шифр НБУВ: РА343435

Рубрики:

      
8.

Саадлі Хішам 
Структура та теплове розширення тонких плівок фулериту C60: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Саадлі Хішам ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 + В372.6,022
Шифр НБУВ: РА328733

Рубрики:

      
9.

Павлюк Л.Р. 
Термодинаміка та кристалохімія атомних дефектів у кристалах і плівках PbTe, PbSe, легованих Tl, In: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Л.Р. Павлюк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

квазіхімічного аналізу визначено константи та ентальпії утворення дефектів у легованих кристалах і плівках телуриду та селеніду свинцю, визначено умови реалізації термодинамічного n-p-переходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 + В372.31,022 + К663.030.022-18 +
Шифр НБУВ: РА321219

Рубрики:

      
10.

Даниленко А.І. 
Фазові перетворення графітоподібних структур нітриду бору в умовах високотемпературного ударного стиснення: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.І. Даниленко ; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено фазові перетворення у нітриді бору за умов високотемпературного ударного стиснення (ВТУС) за тиску 33 ГПа та температурах від 1000 до 3500 K, які відповідно до методу ВТУС регулюються кількістю спеціально введеної домішки з класу лужно-галоїдних солей. На підставі одержаних результатів вперше побудовано діаграму фазових перетворень у BN для ВТУС. За допомогою методів рентгенівської дифрактометрії й електронної мікроскопії виявлено, що обидві щільні фази характеризуються нанокристалічною будовою та високим рівнем мікродеформації кристалічної гратки, що обумовлено дуже нерівноважними умовами ударного стиснення. Методом ВТУС синтезовано порошки щільних фаз, які використано для їх спікання за високих статичних тисків. Обгрунтовано можливість збереження вихідної нанокристалічної структури <$Eroman BN sub щ> за умови забезпечення відносно високої твердості одержаних полікристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 +
Шифр НБУВ: РА367466

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського