Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>U=В379,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Остапов 
Багатокомпонентні напівпровідникові тверді розчини АІІВVI та фотоприймачі на їхній основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Сергій Едуардович Остапов ; Чернівецький національний ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 36 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + З854.22
Шифр НБУВ: РА350538

Рубрики:

      
2.

Коссе О.І. 
Вплив фізичних і геометричних факторів на струмо- і теплоперенесення в металооксидних плівках і гетероструктурах на їх основі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.І. Коссе ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив магнітних полів, теплових ефектів і поверхневих особливостей YBCO плівок на їх критичні та резистивні властивості. Запропоновано метод визначення механізму пінінгу у ВТНП плівках. Запропоновано модель пінінгу вихорів у надпровідній плівці шорсткостями її поверхні. Виміряно залежність щільності критичного струму від товщини ВТСП плівок в слабкому полі. Показано, що вона може бути пояснена пінінгом на ступінчастому рельєфі. Виміряно температурну залежність дисипативної частини відгуку плівки з високотемпературного надпровідника YBCO, що несе транспортний струм, на змінне магнітне поле. Виявлено температурний гістерезис відгуку, величина якого залежить від величини транспортного струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 +
Шифр НБУВ: РА364124

Рубрики:

      
3.

Кулініч О.А. 
Дефектоутворення в шаруватих структурах діоксид кремнію-кремній та метал-кремній: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О.А. Кулініч ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано закономірності процесів дефектоутворення в шаруватих структурах (ШС) діоксид кремнію-кремній (ДКК) і метал-кремній (МК) і приладних системах на їх основі. Встановлено механізми впливу дефектів на електрофізичні характеристики, моделювання процесів струмоперенесення в даних структурах і системах. Описано властивості та топологічну модель реальної МОН-структури на основі дослідження механізму утворення пластичної деформації на межі поділу ДКК, що призводить до виникнення перехідної області кремнію. Розроблено фізичні моделі струмоперенесення в контактах МК в межах існуючих наближень і модель струмоперенесення в реальних польових МОН-системах в наближенні плавного каналу за результатами досліджень приповерхневої області кремнію (ПОК) в ШС ДКК і МК. Зазначено, що моделі струмоперенесення побудовані на основі дослідження в ПОК шарів з різною провідністю. Описано механізм формування та властивості макродефектів у вигляді дефектів шаруватої недосконалості (ДШН), дендритів і двійникових ламелей в кремнію. Встановлено, що ДШН виникає внаслідок ШС пластин кремнію у місцях скупчення структурних макродефектів. Вивчено тонку структуру, склад дендритів і двійникових ламелей, визначено температури їх дисоціації. Запропоновано механізм формування фотолюмінесценції в хімічно-модифікованій ПОК в ШС ДКК, накопичення додаткового позитивного заряду під час опромінення польових кремнієвих МОН-систем іонізуючим випромінюванням з присутністю енергетичних станів у ПОК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + З843.312
Шифр НБУВ: РА372553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Євич Р.М. 
Динаміка гратки та фазові переходи в складних фосфоровмісних халькогенідах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Р.М. Євич ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 +
Шифр НБУВ: РА342815

Рубрики:

      
5.

Глухов К.Є. 
Електронні стани надграток і вплив на них дефектів росту та зовнішніх факторів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / К.Є. Глухов ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено енергетичні стани електронної підсистеми напівпровідникових надграток. На базі порівняльного дослідження результатів, одержаних за допомогою теоретико-групового підходу та даних першопринципових розрахунків, встановлено можливість застосування концепції мінімальних комплексів зон для визначення основних особливостей просторового розподілу густини валентного заряду у цих матеріалах. Встановлено граничні умови, що накладаються на обвідні функції й їх похідні на гетеропереходах надграток з кусково-гладкою просторовою залежністю матеріальних параметрів. Одержано загальний вигляд матриці перенесення для надгратки з довільним профілем потенціалу та проведено розрахунок енергетичних станів у відповідній моделі. Встановлено вигляд додаткових членів ефективного гамільтоніана, які виникають у разі врахування індукованого всебічним тиском поля деформацій, а також знайдено відповідні граничні умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 +
Шифр НБУВ: РА350863

Рубрики:

      
6.

Карбовник 
Електронні та іонні процеси у твердих електролітах Ag2HgI4 і Ag2CdI4: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Іван Дмитрович Карбовник ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022
Шифр НБУВ: РА350562

Рубрики:

      
7.

Дейбук В.Г. 
Енергетична структура, хімічний зв'язок, оптичні та термодинамічні властивості тетраедрично координованих напівпровідникових твердих розчинів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Г. Дейбук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження фізичних властивостей тетраедрично координованих твердих розчинів заміщення на основі напівпровідників зі структурою алмазу, цинкової обманки та вюрциту. За допомогою методу модельного локального псевдопотенціалу розраховано їх електронну зонну структуру та діелектричну функцію. Показано, що композиційна невпорядкованість, як правило, відіграє основну роль у прогині композиційної залежності ширини забороненої зони досліджуваних сплавів. Зазначено, що врахування внутрішніх локальних деформацій (позиційної невпорядкованості) дозволяє кількісно пояснити особливості їх зонної структури та оптичних властивостей. Вперше встановлено, що композиційна невпорядкованість є основним механізмом формування прогину E1(x) та E2(x) у III - V твердих розчинах, у той час як у бінарних IV - IV сплавах нелінійна поведінка положення основних оптичних піків пояснюється конкуренцією позиційного та композиційного механізмів. Розроблено новий підхід до аналізу термодинамічної стабільності неупорядкованих твердих розчинів на основі молекулярно-динамічного моделювання їх термодинамічних функцій. Вперше з'ясовано вплив сплавних ефектів на формування хімічного зв'язку в твердих розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В379,022 +
Шифр НБУВ: РА331402

Рубрики:

      
8.

Козярський Д. П. 
Магнітні, кінетичні, оптичні властивості та зонні параметри кристалів (3HgSe)1-x(Al2Se3)x, легованих марганцем та залізом: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Д. П. Козярський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що залежність електропровідності від температури має лінійний характер, що вказує на можливість використання цих матеріалів у приладах електроніки як функціональних елементів. Зазначено, що відпал зразків у парах компонент призводить до зміни їх кінетичних коефіцієнтів. Зонні параметри, одержані із кінетичних і оптичних досліджень, добре узгоджуються і дозволяють визначити склади, під час яких відбувається перехід "безщілинний напівпровідник - звичайний напівпровідник" в досліджуваних твердих розчинах, та побудувати схему їх зонної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022
Шифр НБУВ: РА376528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Жмурін 
Природа центрів активації в об'ємних та нанорозмірних кристалах оксиортосилікатів (Y,Gd,Lu)2-xSiO5:(Pr3+, Ce3+)x: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Петро Миколайович Жмурін ; НАН України; Інститут монокристалів. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + В379,022
Шифр НБУВ: РА353727

Рубрики:

      
10.

Вовк Я.М. 
Процеси переносу та захоплення носіїв заряду в гетеросистемах аморфна плівка - кристалічний кремній: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Я.М. Вовк ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 +
Шифр НБУВ: РА342464

Рубрики:

      
11.

Пастернак Р.М. 
Рекомбінаційні процеси та електрофізичні властивості низькорозмірних систем на основі дийодиду свинцю і кисневмісних сполук цинку: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Р.М. Пастернак ; Волин. держ. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено рекомбінаційні процеси й електрофізичні властивості низькорозмірних систем на базі дийодиду свинцю та кисневмісних сполук цинку. Досліджено вплив розмірних ефектів та домішок, а також технологічних умов одержання та обробки зразків на оптичні й електричні характеристики та структуру досліджених матеріалів. Проведено фазовий, рентгеноструктурний аналіз і комп'ютерне моделювання структури тонких, зокрема наноструктурних плівок ZnO. Установлено напрям текстури полікристалічних плівок і розраховано розміри нанокристалів. Проведено дослідження взаємозв'язку спектрів поглинання, пропускання та люмінесценції, а також електрофізичних характеристик досліджених плівок з особливостями їх структури. Здійснено порівняльний аналіз зазначених властивостей плівок з властивостями монокристалів ZnO. Проведено аналіз часів релаксації перехідних струмів у зразках дийодиду свинцю різних розмірів і конфігурації та зроблено їх прив'язку до конкретних центрів розсіювання. Вивчено абсорбційні та термореактиваційні спектри, спектри фотолюмінесценції дийодиду свинцю та їх зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + З843,395 +
Шифр НБУВ: РА351873

Рубрики:

      
12.

Павлов А.В. 
Структура, фазовий склад та механічні властивості покриттів на основі системи титан - вуглець: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Павлов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 16 с.: рис. — Бібліогр.: с. 13. — укp.

Вивчено і систематизовано загальні закономірності та інформацію про структуру, фазовий склад, фізико-механічні характеристики покриттів на основі системи Ti - C, отриманих за конденсації вуглецево-титанових парів з різним ступенем пересичення та співвідношення компонентів. Наведено математичну модель розрахунку хімічного складу з урахуванням радіального розподілу швидкості розпилення речовини та геометричних параметрів розпилювальної системи. Особливу увагу приділено опису та отриманню перехідних розвантажувальних шарів на межі поділу Ti - скло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + К663.033-18 +
Шифр НБУВ: РА327921

Рубрики:

      
13.

Лашкевич І.М. 
Температурні хвилі в ізотропних однорідних і кусково-однорідних напівпровідниках і діелектриках при об'ємному поглинанні гармонійно модульованого світла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.М. Лашкевич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено самоузгоджену теорію електронних і фононних температурних хвиль, які виникають у результаті об'ємного поглинання гармонійно модульованого світла з урахуванням електрон-фононного теплообміну та поверхневих характеристик теплопровідності та теплоємності. Одержано узагальнені теплові крайові умови для електронних і фононних теплових потоків, які залежать від часу і містять, крім раніше відомого параметра поверхневої теплопровідності, невідомий показник поверхневої теплоємності, що визначає накопичення енергії у поверхневому шарі та видозмінює фазу температурної хвилі. З урахуванням поверхневих теплових характеристик вперше вивчено електронні температурні хвилі у субмікронних напівпровідникових плівках. Досліджено електронні та фононні температурні хвилі залежно від усіх можливих співвідношень між характерними довжинами. Встановлено критерій поверхневого поглинання світлового випромінювання за наявності декількох характерних довжин у теорії нестаціонарних теплових потоків. Показано, що для несучої та модульованої компонент світлового випромінювання ці критерії різні. Вперше запропоновано загальний метод визначення ефективних теплових параметрів у двошарових середовищах за об'ємного поглинання світлового випромінювання у моделі фототермічних експериментів і визначено об'ємні теплові джерела у структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 +
Шифр НБУВ: РА335502

Рубрики:

      
14.

Лешко Р. Я. 
Теорія діркових, екситонних і домішкових станів у сферичних наногетеросистемах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Р. Я. Лешко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено енергетичні спектри квазічасток в одно- та двошарових квантових точках сферичної форми кристалів кубічної симетрії на основі одно- та багатозонної моделей. Використано потенціальні енергії взаємодії між зарядженими частинками, одержані на основі точних розв'язків рівняння Пуассона. Розв'язано рівняння Шредінгера, знайдено залежності енергії дірок, екситонів, донорних та акцепторних домішок як функції розмірів квантових точок. Проведено порівняння енергетичних спектрів дірок і акцепторів в одно- та багатозонних моделях, встановлено межі застосування відповідних моделей. Визначено, що використання однозонної моделі важких або легких дірок занижує або завищує енергію дірки порівняно з багатозонними моделями валентної зони відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379,022
Шифр НБУВ: РА376462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Голенков 
Фізичні властивості напівпровідників кадмій - ртуть - телур та фотодіодних структур на їх основі для багатоелементних фотоприймалних пристроїв ІЧ діапазону: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Олександр Геннадійович Голенков ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 + З854.2
Шифр НБУВ: РА359138

Рубрики:

      
16.

Катеринчук 
Фізичні процеси в гетеропереходах на основі шаруватих кристалів халькогенідів галію, індію та олова: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Валерій Миколайович Катеринчук ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2008. — 36 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022
Шифр НБУВ: РА359279

Рубрики:

      
17.

Коваленко 
Формування оксидних плівок на поверхні монокристалів напівпровідникових сполук AIIBVI та їх твердих розчинів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Назар Олегович Коваленко ; НАН України; Науково-технологічний концерн "Інститут монокристалів". Інститут монокристалів. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022
Шифр НБУВ: РА322374

Рубрики:

      
18.

Строюк 
Фотокаталітичні процеси в системі бутилметакрилат-ізопропанол-наночастинки напівпровідників (CdS, ZnO, TiO2, Fe2O3): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Олександр Леонідович Строюк ; НАН України; Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.226,022 + В379,022
Шифр НБУВ: РА322493

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського