Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.247,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Цапенко В.В. 
Експерементальне дослідження впливу багатопідграткової магнітної структури на фононні спектри кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / В.В. Цапенко ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Експериментально досліджено вплив багатопідграткової магнітної структури на механізми формування фонноних і магнонних збуджень кристалів у далекій інфрачервоній області спектра

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247,022 + В379.271.7,022
Шифр НБУВ: РА316116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тиркусова Н.В. 
Інжекційна спектроскопія глибоких пасткових центрів у плівках телуриду кадмію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.В. Тиркусова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 20 с. — укp.

Розвинуто прямий експериментальний метод визначення функції енергетичного розподілу локалізованих станів (ЛС) у напівізолюючих твердих тілах з ВАХ струмів, обмежених просторовим зарядом, одержаних за довільних температур, який базується на розв'язку рівняння Фредгольма 1-го роду методом регуляризації Тихонова. Метод застосовано для вивчення спектра ЛС у полікристалічних плівках CdTe, одержаних у квазізамкненому об'ємі на провідних підкладках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.247,022
Шифр НБУВ: РА318773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мягкота С.В. 
Люмінесцентна спектроскопія електронних збуджень в іонних свинцевовмісних моно- та нанокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / С.В. Мягкота ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 39 с.: рис. — Бібліогр.: с. 32-33. — укp.

Вивчено процеси утворення свинцевовмісних нано- та мікрокристалів у галоїдних кристалічних матрицях різної структури та визначено механізми трансформації та міграції високоенергетичних електронних збуджень у кристалічних матрицях, що містять одиничні, комплексні свинцеві центри та свинцевовмісні нано- та мікрокристали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА329570

Рубрики:

      
4.

Кулик Б. Я. 
Оптична спектроскопія та нелінійно-оптичні ефекти в кисневмісних сполуках металів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / Б. Я. Кулик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив неузгодженості кристалічних граток плівки ZnO і монокристала на оптико-спектральні та нелінійно-оптичні (НЛО) характеристики системи "монокристал+плівка ZnO". Розглянуто вплив ізоморфних домішок Ag, Cu на структурні особливості, температурну поведінку краю оптичного поглинання, а також на НЛО параметри тонких плівок оксиду цинку. Встановлено механізми підсилення оптичної нелінійності у плівці ZnO з нанесеними на її поверхню металічними наночастинками (НЧ) Au. Одержано нанокомпозитні матеріали шляхом впровадження НЧ ZnO у полімерну матрицю РММА і досліджено їх спектри поглинання та температурну еволюцію фотолюмінесценції. Досліджено вплив розмірних ефектів на ефективність генерації другої та третьої оптичних гармонік у таких матеріалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247,022
Шифр НБУВ: РА380813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Карелін 
Резонансна взаємодія електромагнітного випромінювання з парамагнітними іонами хрому у сполуках ЕНВАCrV та Hg1-xCrxSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Сергій Юрійович Карелін ; НАН України; Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова. — Х., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.3,022 + В379.247,022 + В334.45,022
Шифр НБУВ: РА338118

Рубрики:

      
6.

Дмитрук І.М. 
Спектроскопія елементарних збуджень в об'ємних кристалах і наночастинках прямозонних напівпровідників: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.М. Дмитрук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Проаналізовано взаємодію світла, особливо світлових пучків високої інтенсивності, з екситонними та біекситонними елементарними збудженнями у напівпровідникових кристалах і наноструктурах. Вперше за допомогою прямого методу гігантського двофотонного поглинання показано існування збуджених станів екситонної молекули та досліджено їх участь у процесах термалізації та релаксації. Виявлено новий механізм резонансного обміну енергією збудження за непружного розсіяння екситонних молекул. Визначено безпосередній час термалізації "холодних" екситонних молекул у кристалі моноклінного дифосфіду цинку та час їх життєвого циклу в основному та збудженому станах. Започатковано дослідження нового класу поляритонних явищ, пов'язаних з утворенням змішаного стану двох фотонів і біекситона - двофотонно-біекситонного поляритона. Вивчено прояви колективних ефектів за участю "ультрахолодних" екситонів у спектрах люмінесценції кристала закису міді під час резонансного збудження. Показано можливість застосування методу селективного фотохімічного травлення для одержання напівпровідникових наночастинок необхідного розміру та дослідження деяких їх фізичних властивостей, зокрема визначення величини однорідного поширення електронних переходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА335057

Рубрики:

      
7.

Бойко Ю.В. 
Сучасні підходи у визначенні параметрів глибоких рівнів в напівпровідниках методом релаксаційної спектроскопії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.В. Бойко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню параметрів глибоких рівнів в напівпровідниках в тих випадках, коли традиційний підхід з використанням методики релаксаційної спектроскопії не дозволяє отримати відповідні параметри. Розглянуто підходи до визначення параметрів глибоких рівнів у напівпровідниках та приладах на їх основі. Розроблено та створено автоматизований релаксаційний спектрометр глибоких рівнів, орієнтований на дослідження сучасних напівпровідникових приладів з малими величинами релаксуючої ємності. Модифіковано загальний вигляд кореляційної функції двохканального стробованого накопичувача, що дозволило підвищити якість та достовірність визначення основних параметрів глибоких рівнів. Створено програмне забезпечення, що дозволяє в повній мірі реалізувати вимірювальні можливості автоматизованого спектрометра та провести, відповідним чином, обробку результатів експерименту. Створено методики отримання параметрів глибоких рівнів у випадку релаксації ємності від глибоких рівнів з близькими часовими сталими (випадок складного РСГР-спектру) та їх квазінеперервного енергетичного розподілу. За допомогою розробленого апаратно-програмного комлексу досліджено низку напівпровідникових приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247,022

Рубрики:

      
8.

Сальников В.О. 
Фотоакустична спектроскопія нанометрових напівпровідникових структур: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.О. Сальников ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено фотоакустичні спектрометри з газомікрофонною та п'єзоелектричною реєстрацією сигналу, розглянуто їх адаптацію для дослідження різнотипних неоднорідних структур з включеннями напівпровідникових нанофаз. Досліджено вплив щільності діелектричних матриць з інкорпорованими напівпровідниковими фазами на структуру фотоакустичних спектрів. Запропоновано механізми фотогенерації звуку в термоізольованих наночастках, інкорпорованих у матриці різної щільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА317799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Полулях С.М. 
Ядерна магнітна релаксація та багатоквантова спектроскопія ЯМР магнітних напівпровідників з домішками та інших матеріалів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / С.М. Полулях ; Ін-т магнетизму НАН України та М-ва освіти і науки України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Розглянуто особливості ядерного магнітного резонансу (ЯМР) у речовинах з магнітним упорядкуванням. Одержано оптимальні умови формування та ЯМР спектри багатоквантових сигналів спінової луни від квадрупольних ядер. Як релаксаційний механізм, що призводить до флуктуацій магнітних і квадрупольних взаємодій, запропоновано розглядати термодинамічні флуктуації напряму вектора електронної намагніченості. Механізм застосовано для ядер іонів, локальна симетрія яких є нижчою за кубічну. Одержано теоретичні співвідношення для магнітної релаксації квадрупольних ядер у магнетиках за умов двох- і трьохімпульсного збудження спінової луни. Здійснено аналіз сигналів спінової луни від квадрупольних ядер за наявністю ефектів змінної валентності. Для аналізу сигналів ЯМР в магнітних напівпровідниках з домішками запропоновано модель домішкових кластерів. Кластери складаються з магнітних іонів, за яким мігрує надлишковий носій заряду, внесений домішкою. Запропоновано домішкові кластери розглядати як центр швидкої ядерної магнітної релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.61,022 + В379.247,022 +
Шифр НБУВ: РА357820

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського