Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (11)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.271.51,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Касянчук М.М. 
Електронні та фононні теплові хвилі у напівпровідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / М.М. Касянчук ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено електронні та фононні теплові хвилі у напівпровідниках у разі поверхневого й об'ємного поглинання модульованого електромагнітного випромінювання. Вивчено теплові хвилі у двошарових структурах. Отримано та проаналізовано температурні розподіли в електронній та фононній підсистемах. Досліджено термоелектричний метод детектування електронної температури, а також вплив теплових параметрів поверхонь та інтерфейсу на поширення теплових хвиль у двошаровій системі. Запропоновано загальний підхід для визначення ефективних тепло- та температуропровідностей у межах фототермічного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.51,022 + В379.25,022
Шифр НБУВ: РА315817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Никируй Л.І. 
Механізм розсіювання носіїв струму та оптимізація термоелектричних властивостей кристалів PbTe, PbS n-типу провідності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Л.І. Никируй ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2004. — 19 с.: рис. — Бібліогр.: с. 14. — укp.

З використанням kp-методу та двозонної моделі Кейна на підставі порівнянь теоретично одержаних значень рухливості вільних носіїв з експериментальними даними одержано температурні та концентраційні межі реалізації квадратичного та неквадратичного законів дисперсії вільних носіїв зі змінною ефективною масою для кристалів PbS, PbSe та PbTe n-типу провідності. Проаналізовано вплив механізмів розсіювання, які реалізуються у халькогенідах свинцю на кінетичні коефіцієнти (електропровідність, термо-електрорушійна сила, теплопровідність). Показано можливість оптимізації основних термоелектричних параметрів завдяки впливу на превалюючі механізми розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.51,022 +
Шифр НБУВ: РА328612

Рубрики:

      
3.

Запухляк Р.І. 
Особливості термоелектричних властивостей плівок PbTe та його аналогів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Р.І. Запухляк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Вивчено закономірності впливу структури, електричних параметрів, умов вирощування і зовнішніх факторів (термічний відпал, радіаційне опромінення, легування) на термоелектричні характеристики плівок телуриду свинцю та його аналогів. Встановлено, що дрібнодисперсність, збільшення товщини в межах 0,05-0,5 мкм, ізотермічний відпал у вакуумі приводять до зростання термоелектричної добротності тонкоплівкового матеріалу. Термовідпал плівок n-PbTe у атмосфері кисню та їх радіаційне опромінення за рахунок утворення потенціальних бар'єрів на границях зерен при термодифузії і радіаційно-стимульованих процесах обумовлюють аномально високі значення термо-е.р.с.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.51,022

Рубрики:

      
4.

Кузьмич А.Г. 
Фототермоакустична та фотоелектрична мікроскопія напівпровідникових структур на основі кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.Г. Кузьмич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Створено комп'ютеризований сумісний фототермоакустичний (ФТА) та фотоелектричний (ФЕ) мікроскоп, принцип дії якого базується на використанні одночасно збуджених теплових хвиль і хвиль нерівноважних електронно-діркових пар як носіїв інформації про властивості напівпровідників. Вивчено напівпровідникові структури кремнію: епітаксійні з різним типом провідності, імплантовані іонами бору та фосфору, а також пружно напружену область поблизу вершини тріщини в пластині кремнію. Одержано ФТА та ФЕ топограми. Досліджено пластини кремнію, імплантовані іонами за методами ФТА мікроскопії та виміру зміни коефіцієнта відбиття напівпровідників під дією модульованого лазерного опромінювання. Проведено порівняльний аналіз ФТА та ФЕ зображень вказаних структур на підставі результатів якого встановлено, що візуалізація тепловими хвилями областей епітаксійного нарощування та іонної імплантації в структурах на основі кремнію зумовлена залишковими пружними напругами, які виникають за умов технологічного циклу їх виготовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.4,022 + В379.271.51,022 + В343.53,022
Шифр НБУВ: РА317825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського