Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (72)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=В381.56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Мельник К.І. 
Гранична роздільна здатність зондоформуючих систем на базі параметричних мультиплетів квадрупольних лінз: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / К.І. Мельник ; Ін-т приклад. фізики НАН України. — Суми, 2007. — 23 с.: рис. — укp.

Розв'язано задачу підвищення просторової роздільної здатності іонних мікрозондів з енергією від одного до 10 МеВ і струмом іонних мікрозондів з енергією від одного до 10 МеВ і струмом близько 100 пкА. Розглянуто процеси формування іонних зондів. Розвинуто модель, яка описує нелінійну динаміку пучка заряджених частинок у зондоформувальних системах магнітних і електростатичних квадрупольних лінз, ця модель враховує всі власні та паразитні аберації до третього порядку включно. Визначено межову роздільну здатність мультиплетів магнітних квадрупольних лінз з урахуванням паразитних компонент поля у наближенні рівномірного розподілу частинок пучка у почаковому фазовому об'ємі. Уперше розглянуто вплив збільшення кількості лінз на роздільну здатність. Визначено межово допустимі паразитні компоненти поля даних лінз, коли їх внесок до уширення пучків на мішені є значно меншим від впливу власних аберацій, що дозволило визначити вимоги стосовно допусків виготовлення магнітопроводів лінз. Уперше показано наявність оптимуму робочої відстані та відстані між прямокутними об'єктним і кутовим коліматорами, коли система формує пучок з максимальною густиною струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.56,022 +
Шифр НБУВ: РА350680

Рубрики:

      
2.

Шевченко Д. І. 
Іонно-фотонна спектроскопія випромінювання частинок при взаємодії пучків іонів з поверхнею металів та їх сполук: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.20 / Д. І. Шевченко ; Харк. фіз.-техн. ін-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Показано, що вибивання збуджених частинок здійснюється, в основному, за рахунок двох типів процесів: розвитку каскаду зіткнень і кратних зіткнень іона, що налітає, з поверхневими атомами мішені. Показано, що за іонного бомбардування хімічних сполук і сплавів з'являється додатковий по відношенню до чистого металу канал утворення збуджених частинок, пов'язаний з розривом міжатомного зв'язку. Встановлено, що кінцевий збуджений стан розпиленої частинки визначається як резонансними процесами взаємодії між частинкою та поверхнею, та процесами, що відбуваються всередині самої частинки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.56 в641, 022 + В372.7 в641, 022
Шифр НБУВ: РА379710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єрьомін С. О. 
Мас-спектрометрія нейтральних частинок, розпилених іонами з енергією до 170 кеВ: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.01 / С. О. Єрьомін ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено процеси іонного розпилення твердих тіл у широкому інтервалі енергій первинних іонів методом мас-спектрометрії вторинних нейтральних частинок. Із цією метою створено установку для мас-спектрометричного аналізу розпилених нейтралей, що дозволяє працювати у діапазоні енергій первинних іонів до 170 кеВ, та розроблено відповідні методики досліджень. Запропоновано методику обчислення коефіцієнта трансмісії іонно-оптичної системи монопольного мас-аналізатора з енергофільтром як функції енергії іонів. Методом комп'ютерного моделювання траєкторій електронів та іонів у системі аналізу розпилених частинок визначено оптимальні потенціали іонно-оптичних елементів системи, що забезпечують максимальну чутливість установки, для кожного із трьох режимів роботи. Проведено дослідження емісії нейтральних кластерів міді, а також процесу переважного розпилення ізотопів молібдену під час бомбардування поверхні іонами аргону в діапазоні енергій від 30 до 170 кеВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.566 в641.8,022 + В381.105.5,022
Шифр НБУВ: РА377347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лашко А.П. 
Спектроскопія високої роздільної здатності в дослідженнях структури ядер: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / А.П. Лашко ; Ін-т ядерн. дослідж. НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено ефект взаємодії дипольного магнітного моменту ядра з електронною оболонкою атома та наведено новий метод визначення магнітних моментів ядер за надтонким зсувом ліній електоронів внутрішньої конверсії. Розроблено експрес-метод аналізу паливних частинок на вміст урану та трансуранових елементів, який дозволяє без радіохімічного розподілу нуклідів швидко та з меншими затратами одержувати кількісні дані щодо радіоелементного складу паливних частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.56,022 + В383.202.4,022 + В383.3,022 +
Шифр НБУВ: РА370861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сухарев Д.Є. 
Спектроскопія каонних атомів та ефекти сильної взаємодії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / Д.Є. Сухарев ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено докладний розрахунок енергетичних параметрів групи рентгенівських переходів у спектрах каонних атомів водню, гелію, літію, азоту, лужних елементів Rb, Cs, Fr, вольфраму W, свинцю Pb та урану U, з врахуванням оцінки величини зсувів і ширини рівнів внаслідок сильної каон-нуклонної взаємодії, а також визначення поправок на ефект екранування електронами, поляризацію вакууму, релятивістський ефект віддачі й інші до енергії переходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.58 в641,022 + В315.7 в641,022 + В381.56 в641.022
Шифр НБУВ: РА372633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського