Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=В632.5,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Кизьюров Ю.В. 
Взаємодія заряджених частинок з магнітними полями і хвилями в космічній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.В. Кизьюров ; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022

Рубрики:

      
2.

Елиїв А.А. 
Вплив магнітних полів на поширення та енергетичний спектр космічних променів надвисоких енергій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.А. Елиїв ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані пошуку можливих джерел космічних променів надвисоких енергій (КПНВЕ) серед потенційних астрофізичних об'єктів. Знайдено тісні кореляції між напрямками приходу 11 КПНВЕ зареєстрованих установкою AGASA з радіогалактикою 3C 123-ма а з 6-ма галактиками каталогу IRAS PSCz. Досліджено вплив галактичних і позагалактичних магнітних полів на відхилення заряджених КПНВЕ від прямолінійного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В387,022 + В632.5,022 +
Шифр НБУВ: РА349817

Рубрики:

      
3.

Задорожна Л. В. 
Електродинамічні та гравітаційні прояви космічних струн: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. В. Задорожна ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено спостережувані характеристики гравітаційної й електромагнітної дії космічних струн. Одержано аналітичні формули підсилення блиску фонових зірок за гравітаційного лінзування деякими конфігураціями петель і вигляд їх критичних кривих. Розглянуто релятивістський рух та взаємодію надпровідної космічної струни з космічною плазмою та розроблено модель генерації релятивістської ударної хвилі навколо петлі струни, розраховано спектри нетеплового випромінювання релятивістських електронів, прискорених на фронті ударної хвилі навколо струни. Визначено вплив релятивістських ефектів на випромінювання прикаспових областей надпровідних струн. Показано, що таке випромінювання можна зареєструвати з космологічних відстаней від петлі до спостерігача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА378927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Фоміна А.П. 
Когерентне колективне надвипромінювання нерелятивістських електронів в магнітному полі та його реалізація в астрофізичних умовах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.П. Фоміна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено теорію ефекту надвипромінювання нерелятивістських електронів у магнітному полі на високих рівнях Ландау, застосовану для фізичної інтерпретації природи і характеристик надпотужного декаметрового випромінювання системи Юпітер - Іо. Показано, що в інвертованій системі електронів у магнітному полі на високих рівнях Ландау у межах "доменів когерентності" за певних умов відбувається поляризаційний фазовий перехід у стан надвипромінювання. Одержано нелінійне рівняння (типу Вейса в теорії магнетизму), яке описує ефект спонтанної самополяризації домена когерентності за рахунок диполь-дипольної взаємодії між диполями, що обертаються. Ефект циклотронного надвипромінювання електронів застосовано для інтерпретації природи надпотужного спорадичного декаметрового радіовипромінювання системи Юпітер - Іо. Виявлено, що в ближній магнітосфері Юпітера прискорені біля Іо згустки нерелятивістських електронів, що рухаються вздовж магнітних силових ліній до полюсів Юпітера, досягають надкритичної густини та переходять у стан надвипромінювання, а інтенсивність випромінювання зростає майже на 10 порядків. Запропоновано квантову модель формування мілісекундних квазіперіодичних за часом S-спектрів декаметрового випромінювання системи Юпітер - Іо за рахунок модулювання первинного випромінювання Юпітера в магнітосфері газово-пилового тора Іо. Зазначено, що модель пов'язує часову дискретність S-імпульсів з дискретністю рівнів Ландау на локальних гірочастотах електронів в торі Іо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.253,022 + В632.5,022 +
Шифр НБУВ: РА331738

Рубрики:

      
5.

Мельник В.М. 
Розповсюдження та випромінювання пучків електронів в космічній плазмі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / В.М. Мельник ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Розроблено теорію нелінійного розповсюдження та випромінювання швидких електронів у космічній плазмі за відсутності (Сонце, пульсари, позагалактичні викиди) та за наявності зовнішніх електричного (Сонце) та магнітного (Сонце, спалахуючі зірки, Юпітер) полів. Продемонстровано, що електрони розповсюджуються в плазмі у вигляді нелінійного об'єкта - пучково-плазмового утворення, що складається з електронів та плазмонів і має властивості аналогічні властивостям солітонів. Випромінювання цих об'єктів за допомогою плазмового та електрон-циклотронного мазерного механізмів дозволяє зрозуміти тонку часову структуру, велику яскравісну температуру, час життя та інші властивості спорадичного радіовипромінювання різних космічних об'єктів (Сонця, Юпітера, пульсарів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА313958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мусатенко 
Хвильові процеси в околі ударних хвиль у космічній плазмі: спостереження на супутниках CLUSTER, моделювання та інтерпретація: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук : 01.04.08 / Катерина Сергіївна Мусатенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022 + В640.1,022
Шифр НБУВ: РА364922

Рубрики:

      
7.

Коцаренко А.М. 
Хвильові процеси в пиловій плазмі космосу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.М. Коцаренко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню хвильових процесів в пиловій плазмі. Проаналізований внесок пилової компоненти в колективні явища у плазмі на прикладі вже відомих хвиль та коливань. Знайдені спектри альфвенівських та магнітозвукових хвиль в широкій смузі частот, які раніше не досліджувалися. Чисельно та аналітично отримані та проаналізовані спектри низькочастотних поверхневих хвиль для різних типів геометрії, яка модельно реалізується у відповідних космічних об'єктах. Деякі проаналізовані ефекти застосовані для пояснення космічних просторових структур та іоносферних явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського