Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=В652.48,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Іскра К. 
Довгоперіодичні та короткоперіодичні варіації інтенсивності та анізотропії космічних променів на основі експериментальних даних і теоретичного моделювання: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / К. Іскра ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено довго- та короткоперіодичні варіації інтенсивності й анізотропії космічних променів (КП). На підставі експериментальних даних нейтронної та мезонної компонент КП за тривалий період спостережень (1960 - 2002 рр.) визначено енергетичні спектри 11-річних варіацій інтенсивності галактичних космічних променів (ГКП). Показано, що у періоди мінімальної сонячної активності спектр варіацій інтенсивності КП є відносно жорстким і виявляється найбільш м'яким у періоди високої активності Сонця. Одержано спектр потужності турбулентного міжпланетного магнітного поля (ММП). Виявлено, що протягом циклу сонячної активності відбувається суттєва еволюція структури турбулентних геліосферних магнітних полів, яка призводить до зміни характеристик дифузії КП. Досліджено анізотропію ГКП у секторах з різною полярністю магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В387,022 + В652.421,022 + В652.48,022 +
Шифр НБУВ: РА369221

Рубрики:

      
2.

Цвєтков 
Мікрохвильова активність Сонця: фізичні процеси в перехідній зоні хромосфера- корона та їх діагностика: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Лев Іванович Цвєтков ; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — К., 1998. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.48,022
Шифр НБУВ: РА302703

Рубрики:

      
3.

Хоменко О.В. 
П'ятихвилинні коливання в локальних сонячних утвореннях: гранулах, порулах, плямах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.В. Хоменко ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Наведено результати наземних та космічних спостережень, а також теоретичного моделювання 5-хвилинних коливань інтенсивності, швидкості та магнітного поля у локальних сонячних утвореннях - гранулах, міжгранулах і плямах. Показано, що у випадку спостережень з високою просторовою та часовою роздільними здатностями вплив хвильових рухів на асиметрію контуру порівняний з впливом конвективних рухів. Виявлено, що амплітуди 5-хвилинних коливань швидкості та інтенсивності ліній над міжгранулами більші на усіх висотах у фотосфері. Показано, що висотна зміна фази коливань швидкості в гранулі менша, ніж у міжгранулі. На підставі теоретичного моделювання продемонстровано, що модуляція 5-хвилинних коливань атмосферою може призводити до спостережної різниці їх властивостей над гранулами та міжгранулами. Застосовано новий метод моделювання розповсюдження хвиль у стратифікованій замагніченій атмосфері, який дає змогу врахувати нахил магнітного поля та його вертикальний градієнт. Показано, що частина спостережуваних коливань магнітного поля у тіні плям - справжні коливання, викликані швидкою магніто-акустичною хвилею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.46 в641.8,022 + В652.48,022 +
Шифр НБУВ: РА325643

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського