Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=В682$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Коротін С.А. 
Використання методу НеЛТР аналізу для дослідження вмісту легких елементів у зоряних атмосферах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.А. Коротін ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено вміст елементів C, N, O та Na без припущення про локальну термодинамічну рівновагу (ЛТР) в атмосферах зірок різного віку та спектрального класу. Досліджено вплив НеЛТР ефектів на лінії атомів та іонів даних елементів у спектрах В-зірок головної послідовності, цефеїд, холодних карликів і гігантів. Показано, що облік відхилень від ЛТР, за умов визначення вмісту зазначених елементів, має принципове значення для поліпшення сучасних знань про хімічний склад зоряних атмосфер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В682,022 + В665,022
Шифр НБУВ: РА310493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Никитюк Т.В. 
Моделювання та аналіз впливу обміну речовиною на хімічну еволюцію галактик та їх оточення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.В. Никитюк ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження впливу обміну речовиною на хімічну еволюцію галактик та на хімічний склад міжгалактичного газу, що оточує галактики. Розглянуто можливість формування гало галактик шляхом злиття фрагментів. Обгрунтовано припущення, що зоряне населення гало галактики є сумішшю зір, які утворились в окремих фрагментах до їх злиття. У межах даного сценарію розраховано хімічну еволюцію фрагментів, що зливаються, та одержано функції металічності зір поля гало та кулястих скупчень для 7-ми галактик, включаючи нашу Галактику. Досліджено хімічну еволюцію диску Галактики у межах відкритої двозонної моделі хімічної еволюції галактики. Розраховано Галактичну еволюцію магнію, кремнію, кисню та заліза для тонкого та товстого дисків Галактики, а також функцію металічності для тонкого диску. Одержано параметри історії зоретворення для тонкого та товстого дисків Галактики. Виявлено, що акреція газу на диск відіграє важливу роль у виникненні різниці між хімічними характеристиками тонкого та товстого дисків Галактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.5в641.8,022 + В682в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА342654

      
3.

Берцик П. П. 
Самоузгоджене моделювання хімічної та динамічної еволюції галактик: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.03.02 / П. П. Берцик ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено комплексне моделювання формування й еволюції галактик та галактичних структур з використанням багатовимірних динамічних чисельних алгоритмів. Запропоновано істотно розширений варіант SPH, який включає в себе мультикомпонентний опис міжзоряного середовища та моделювання процесів зореутворення та хімічної еволюції різних газових фаз. Проаналізовано динамічну еволюцію галактичного центру з одинарними та подвійними чорними дірами. Вперше показано, що завдяки тривісній структурі галактичного балджа з обертанням подвійні чорні діри можуть зливатися в шкалі часу близько одного мільярда років. Досліджено еволюцію зоряних скупчень Галактичного диска в полі гравітації Галактики. Проаналізовано динамічну еволюцію форми зоряних скупчень у припливному полі Галактичного іравітаційного потенціалу. Проведено порівняння даних еліптичностей зоряних систем у сонячному околі з модельними розрахунками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В682 в641.0,022 + В687 в641.0,022
Шифр НБУВ: РА371329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського