Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (389)Книжкові видання та компакт-диски (319)Журнали та продовжувані видання (256)
Пошуковий запит: (<.>U=Г11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жиляк 
Акваамінодифосфати Co2+, Ni2+, Cu2+, Zn2+ та Cd2+: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Іван Дмитрович Жиляк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 + Г125.26,0
Шифр НБУВ: РА346912

Рубрики:

      
2.

Пенкова Л.В. 
Біядерні комплекси 3d-металів з піразолатними лігандами у моделюванні гідролітичних металоферментів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.В. Пенкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових лігандів хелатно-місткового типу на основі 1H-піразолу з електроноакцепторними групами, досліджено їх комплексоутворення з йонами 3d-металів, встановлено склад і визначено константи утворення комплексів. Розроблено методики синтезу біоміметичних моделей металоензимів, за якими синтезовано 11 нових координаційних сполук. Методом рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 10-ти нових сполук. Визначено взаємозв'язок між будовою та магнітною поведінкою утворених комплексів. Одержано каталізатори реакцій гідролізу біологічно важливих субстратів пестицидів на основі поліядерних комплексів. Визначено кінетичні параметри реакції гідролізу параоксону та 2-(оксипропіл)-n-нітрофеніл фосфату за присутності синтезованих цинквмісних модельних систем. Вперше досліджено процеси інгібіювання фосфатазної активності лужної фосфатази піразолвмісними лігандами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г3 +
Шифр НБУВ: РА362156

Рубрики:

      
3.

Стельмахович Б.М. 
Взаємодія компонентів у системах {Ho,Yb,Lu}-Cu-Al та Dy-Ag-Al (діаграми фазових рівноваг, кристалічна структура та фізичні властивості сполук): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Б.М. Стельмахович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню фазових рівноваг, кристалічних структур інтерметалічних сполук та їх фізичних властивостей. Побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану при 870 К для потрійних систем {Tb, Ho, Yb, Lu}-Cu-Al та Dy-Ag-Al, встановлені межі твердих розчинів на основі бінарних сполук та областей гомогенності тернарних сполук. Вперше досліджено кристалічну структуру 4-х бінарних та 48-ми тернарних інтерметалідів, які належать до 15-ти структурних типів. Виявлено чотири нових структурних типи. Досліджено валентний стан атомів Ітербію та температурну залежність питомого електроопору для двох інтерметалічних сполук. Проаналізовано закономірності взаємодії компонентів у системах Ln-Cu-Al та Dy-Ag-Al.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1

Рубрики:

      
4.

Жак О.В. 
Взаємодія рідкісноземельних металів церієвої групи з Аргентумом та Алюмінієм (діаграми фазових рівноваг та кристалічні структури сполук): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Жак ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1-2

Рубрики:

      
5.

Савчук Р.М. 
Взаємодія фторидів рідкісноземельних елементів, цирконію та хрому з металами-відновниками в розтопленому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Р.М. Савчук ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження хімічних реакцій фторидів рідкісноземельних елементів (РЗЕ) (La, Pr, Nd, Gd, Dy, Yb), цирконію та хрому з металами, що входять до складу сполук паливно-сольових композицій (Na, Zr), керованих прискорювачем ядерних реакторів, а також конструкційних матеріалів (Ni, Fe, Mo, Cr). Встановлено, що цирконій і натрій у сплаві зі свинцем відновлюють фториди РЗЕ, хрому та цикрконію до елементарного стану. Відмічено, що ступінь відновлення фторидів РЗЕ цирконієм практично не залежить від їх порядкового номера та вмісту відновника у вихідній суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г117.3,0 + Г127.115,0 +
Шифр НБУВ: РА337759

Рубрики:

      
6.

Зеленева 
Відновлення оксидів d-елементів у середовищі метанолу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Оксана Геннадіївна Зеленева ; Державний вищий навчальний заклад "Донецький національний технічний ун-т". — Донецьк, 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.31,0 + Г542.334,0
Шифр НБУВ: РА346097

Рубрики:

      
7.

Яблочкова Н.В. 
Ізоморфні заміщення в структурі гідроксованадату стронцію: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Н.В. Яблочкова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

переважна локалізація іонів РЗЕ у позиції Sr (1) кристалічної структури, а барію - у позиції Sr (2). Визначено напрямки зміни міжатомних відстаней у структурі досліджених твердих розчинів. Показано, що вони визначаються розмірами та зарядами структурних одиниць, що заміщуються. За методом термогравіметрії вивчено зміну вмісту води в гідроксованадаті стронцію, а також його твердих розчинів залежно від температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г117.3 + Г122.32 +
Шифр НБУВ: РА355742

Рубрики:

      
8.

Кармалицький В.А. 
Ізоморфні заміщення кальцію та стронцію на лужні елементи та Y(Bi) у структурі апатиту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / В.А. Кармалицький ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г117 +
Шифр НБУВ: РА328245

Рубрики:

      
9.

Зіненко Т.М. 
Ізотритіондитіолати перехідних металів: синтез, будова та деякі фізико-хімічні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.М. Зіненко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Зроблено висновки щодо практичного застосування синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62 +
Шифр НБУВ: РА329188

Рубрики:

      
10.

Качан І.А. 
Іммобілізовані на кремнеземі іонні асоціати молібденових гетерополікислот - нові аналітичні форми для визначення P, Si, Sb, окисників та відновників: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.А. Качан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено твердофазні реагенти на основі кремнеземів, функціоналізованих четвертинними амонієвими солями аліфатичної та гетероциклічної природи, придатних для сорбційного концентрування окиснених і відновлених форм гетерополікислот (ГПК) фосфору та силіцію, з метою наступного твердофазно-спектрофотометричного та тест-визначення P, Si, Sb, а також деяких окисників та відновників, зокрема, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Досліджено й оптимізовано умови вилучення ГПК з водного розчину з використанням модифікованих четвертинних амонієвих солей кремнеземів та вивчено природу міжфазної взаємодії з використанням методів ультрафіолетової/Вид-, інфрачервоної спектроскопії, спектроскопії дифузного відбиття та твердофазної спектрофотометрії. Доведено участь активних груп поверхні кремнезему у закріпленні ГПК. Установлено, що іммобілізація ГПК на кремнеземній матриці у формі іонного асоціату супроводжується стабілізацією реагенту, що сприяє поліпшенню метрологічних храктеристик методик визначення елементів, які утворюють ГПК. Показано, що іммобілізовані на кремнеземі у формі іонних асоціатів ГПК є ефективними гетерофазними редокс-реагентами для визначення окисників та відновників. Розроблено методики сорбційно-спектрофотометричного та тест-визначення мікрокількостей P, Sb, Si, гідразину, аскорбінової кислоти, адреналіну, дофаміну та йодату. Метрологічні характеристики методик перевірено за умов аналізу модельних розчинів і апробовано під час проведення аналізу реальних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.64 + Г461.313.21 +
Шифр НБУВ: РА358041

Рубрики:

      
11.

Брей В.В. 
Кислотність і реакційна здатність оксидних систем на основі елементів ІІІ - IV груп: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 01.04.18 / В.В. Брей ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Визначено закономірності зміни реакційної здатності оксидних систем на основі ряду елементів III і IV груп залежно від типу та сили кислотних центрів поверхні. Проведено систематичне дослідження будови, термічної стійкості та реакційної здатності гідроксильного покриву пірогенних кремнезему, діоксиду титану, титанато- та алюмокремнеземів, їх поверхневої кислотності, особливостей кінетики та механізмів ряду хімічних реакцій. Досліджено особливості парофазної олігомеризації епоксидних і вінілових мономерів за участю кислотних центрів високодисперсних оксидів. Розроблено способи одержання цеолітів ZSM-5, ZSM-11 і TS-1, TS-2 на основі синтетичних високодисперсних алюмо- та титанвмісних кремнеземів. Синтезовано ряд нових кристалічних галогенвмісних алюмоборатів, охарактеризовано їх кислотність та активність в тестових каталітичних реакціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.3-2 +
Шифр НБУВ: РА321979

Рубрики:

      
12.

Штьосер Г.Ю. 
Комплекси алкілпіридилпохідних ізотритіондитіолів з солями перехідних металів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Г.Ю. Штьосер ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше синтезовано 23 нових комплекси "м'яких" (Cu(I), Hg(II), Cd(II), Ag(I), Pd(II), Pt(II)) і "суміжних" (Co(II), Ni(II), Cu(II), Zn(II) кислот Льюіса з поліфункціональними лігандами на основі ізотритіондитіолів. З використанням фізико-хімічних методів дослідження та теоретичних розрахунків запропоновано вірогідні структури нових комплексів. Для семи сполук за методом РСА встановлено молекулярну та кристалічну структури. Виявлено нові координаційні можливості нових лігандів. Зроблено висновок, що наявність вільного атома Нітрогену або некоординованого атома тіокарбонільного Сульфату дає змогу застосовувати нові комплекси як вхідні будівельні блоки для моделювання супрамолекулярних сполук. Вивчено спектри ESI. Запропоновано механізми неординарних реакцій та складено схеми утворення кінцевих і проміжних продуктів. Структуру та деякі властивості нових комплексів вивчено за допомогою різноманітних (класичних і новітніх) фізичних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г213.7,0 +
Шифр НБУВ: РА341109

Рубрики:

      
13.

Нейковський С.І. 
Комплексні сполуки d-елементів з нітроген-, оксиген- та сульфуровмісними похідними пропіонової кислоти: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / С.І. Нейковський ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1

Рубрики:

      
14.

Безгубенко Л.В. 
Комплексоутворення галогенідів фосфору та силіцію з N- та O-донорними лігандами: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.08 / Л.В. Безгубенко ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено комплексоутворення галогенідів фосфору та силіцію з азото-, кисне- та сіркодонорними лігандами різної дентатності. Встановлено вплив природи центрального атома, дентатності та топології лігандів на склад і будову продуктів комплексоутворення. У разі взаємодії галогенідів фосфору з киснедонорними монодентатними лігандами (амідів, сечовини, амінофосфатів) відбувається обмін атома кисню у ліганді на галоген з утворенням продуктів типу реактива Вільсмеєра - Хаака. Тетрахлоро- та тетрабромосилани на відміну від галогенідів фосфору у разі взаємодії з диметилформамідом та гесаметилфосфортриамідом утворюють комплекси постійного складу. Вперше одержано водорозчинні та гідролітично стійкі іонні комплекси силіцію на основі поліамідних лігандів (амідів щавлевої, малонової, бурштинової, нітрилотриоцтової кислот). Установлено, що найбільш стабільні комплекси утворюють аміди малонової кислоти. Вивчено розчини, які містять рівноважні суміші комплексів трихлориду фосфору з азотодонорними монодентатними лігандами та виявлено явище нуклеофільного каталізу у процесі окиснення трихлориду фосфору киснем за присутності азото- (триетиламіну, 4-диметиламінопіридину) та киснедонорних (тетраметилсечовини) лігандів. Показано, що вивчені комплекси силіцію та фосфору можуть бути використані як нові конденсуючі агенти за умов синтезу амідів і гетероциклічних сполук, похідних тіадіазолу, бензотіазолу та бензимідазолу. Реакцію можна використовувати для значної кількості амінів, зокрема, для низконуклеофільних нітроанілінів та гетериламінів, які важко ацилюються за допомогою стандартних конденсуючих агентів. За результатами проведеного дослідження процесу комплексоутворення галогенідів фосфору з киснедонорними монодентатними лігандами одержано нові тіонуючі агенти, а саме: дихлоротіофосфат-аніон і дихлоротіофорну кислоту. На їх основі розблено препаративний метод синтезу тіоамідів карбонових кислот, який дозволє одержувати вторинні та третинні тіоаміди та тетраметилтіосечовину з виходами 60 - 90 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.625 + Г125.26,0 +
Шифр НБУВ: РА365252

Рубрики:

      
15.

Кравченко О.В. 
Комплексоутворення сполук Pb(II) та Pt(II) з краун-ефірами та тіоамідними лігандами, імобілізованими на поверхні полімерів та силохрому: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Кравченко ; НАН України; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Експериментально досліджено комплексоутворення сполук Pd(II) та Pt(II) з краун-ефірами, іммобілізованими на поверхні полімеру, а також тіоамідними лігандами (тіосечовиною, тіосемікарбазидом та дитіооксамідом), іммобілізованими на поверхні силохрому. Встановлено, що у разі жорсткого закріплення на поверхні полімерної матриці краун-ефірів та тіоамідних лігандів змінюється їх електронна будова. Це призводить до того, що комплекси Pd(II) та Pt(II) з прищепленими лігандами відрізняються за складом, будовою та властивостями від аналогічних комплексів у розчинах. Усі досліджувані іммобілізовані ліганди, на відміну від аналогічних сполук у розчинах, здатні утворювати поліядерні місткові комплекси з Pd(II) у випадку його надлишку. В якості містків у таких комплексах можуть виступати самі іммобілізовані ліганди, або хлорид-іони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1
Шифр НБУВ: РА310540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Труш Є.А. 
Координаційні сполуки I3d/I-металів з карбациламідофосфатами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Є.А. Труш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Синтезовано 41 нову координаційну сполуку 3d-металів. Комлекси досліджено методами ІЧ-, електронної, ЕПР- і поліядерної ЯМР-спектроскопії, термогравіметричного, рентгенофазного та рентгеноструктурного аналізу (РСтА). Проведено повний РСтА 15-ти координаційних сполук і показано6 що карбациламідофосфатні (КАФ) ліганди можуть входити до складу комплексу з 3d-металами тільки у депротонованій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА324926

Рубрики:
  

      
17.

Присяжна О.В. 
Координаційні сполуки 3d-металів з тетрадентатними відкритоланцюговими лігандами оксимного типу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Присяжна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено координаційні сполуки нікелю (II) та міді (II) з тетрадентатними відкритоланцюговими лігандами оксимного типу. Розроблено методи синтезу, виділено в індивідуальному стані та охарактеризовано сукупністю аналітичних та фізико-хімічних методів 15 нових моноядерних та 23 поліядерні координаційні сполуки нікелю (II) та міді (II), в тому числі 6 - координаційних полімерів. З використанням методу повного рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 3-х лігандів і 19-ти комплексів, з яких 13 - поліядерні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА322658

Рубрики:

      
18.

Аметов І.Е. 
Координаційні сполуки 3d-металів з N-ацильованими амінокислотами та їх похідними: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.Е. Аметов ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто координаційні сполуки деяких їх похідних (гідразид 2,4-дихлорфеноксиацетилгліцину та ефіри саліциліденгліцину). Виявлено, що використання нефункціоналізованого захисту аміногрупи заважає координації атому азоту, що призводе до утворення структур, які є традиційними для карбоксилатів і гідразидних комплексів. Доведено, що введення електрондонорної групи до структури захисту поширює координаційну здатність даних лігандів. Встановлено, що серед шляхів практичного застосування даних комплексів найбільш перспективне їх використання як препаратів для введення металів-мікроелементів до корму сільськогосподарських птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.6 +
Шифр НБУВ: РА322708

Рубрики:

      
19.

Василечко Л.О. 
Кристалохімія та фазові перетворення складних оксидів рідкісноземельних елементів зі структурою перовскиту: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Л.О. Василечко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено кристалохімічний аналіз та вивчено умови існування алюмінатів і галатів рідкісноземельних елементів (РЗЕ) з перовскитними та перовскитоподібними структурами, твердих розчинів на їх основі, а також твердих розчинів титанатів-хромітів лантану та кальцію у широкому діапазоні температур 12 - 1 300 К. Установлено взаємозв'язок між особливостями кристалічних структур, характером фазових перетворень та деякими фізичними властивостями цих сполук. Синтезовано та визначено кристалічні структури понад 160-ти зразків сполук та твердих розчинів, що належать до 14-ти різних типів перовскитних структур. Виявлено існування дванадцяти температурно- та концентраційно-індукованих фазових перетворень різних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.31,0 + Г522.1,0 +
Шифр НБУВ: РА335937

Рубрики:

      
20.

Судовцова Л.С. 
Мезофазоутворення та оптичні властивості алканоатів двовалентних металів і систем на їх основі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.С. Судовцова ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено 15 фазових діаграм іонних мезогенних систем на основі деканоатів свинцю та кадмію, які складають фізико-хімічну базу розробки та створення рідкокристалічних матеріалів, а також таких, які можуть склуватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116,0 + В372.35 +
Шифр НБУВ: РА332303

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського