Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (273)Книжкові видання та компакт-диски (74)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Г124.1-18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Набока О.В. 
Вуглецеві наноструктури, синтезовані в кремнеземних матрицях карбонізацією органічних сполук: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Набока ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Синтезовано наноструктури вуглецю карбонізацією органічних прекурсорів у матрицях на основі пірогенного кремнезему. Вивчено їх структури, склад і фізико-хімічні властивості. У поровому просторі матриць одержано просторово організовані структури вуглецю карбонізацією органічних прекурсорів (полістиролу (ПС), полівініліденфториду (ПВДФ), толуілендиізоціанату (ТДІ)). Відзначено, що одержаний вуглець є наноструктурою різної форми (волокна, трубки, сегметованої сфери) та розміру (3 - 320 нм,) а також вуглецеві кластери з масою до 380 а.о.м. Установлено, що на утворені вуглецеві структури, впливають надмолекулярна структура ПС і ПВДФ, хімічна взаємодія ТДІ з поверхнею кремнеземних матриц і спосіб введення прекурсорів ПС і ТДІ. Пористі неорганічні ксерогелі на основі пірогенного кремнезему можна використовувати для концентрування та часткового позілу вуглецевих кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г221.75 +
Шифр НБУВ: РА363252

Рубрики:

      
2.

Ременяк О. В. 
Генерування активних форм кисню фотозбудженими вуглецевими нанотрубками та їхня гіпертермічна дія в системі in vitro: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. В. Ременяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено токсичну дію вуглецевих нанотрубок (ВНТ) у суспензіях нормальних і трансформованих клітин, їх здатність генерувати активну форму кисню під дією ближнього інфрачервоного опромінення та викликати гіпертермічний ефект за умов in vitro. Досліджено агрегацію ВНТ у воді за різних концентрацій з використанням спектроскопії оптичного поглинання у видимій та інфрачервоній ділянках і комбінаційного розсіювання світла. Розглянуто вплив ВНТ на життєздатність нормальних (тимоцити) та трансформованих клітин (асцитна карцинома Ерліха). Досліджено фототермічну дію ВНТ у системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Е0*551.7*715.7 + Р569-5
Шифр НБУВ: РА377835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тищенко С.В. 
Зонна структура та міжзонні переходи у вуглецевих нанотрубках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.В. Тищенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено спектр поглинання поляризованого світла ізольованими трубками, зумовлений прямими міжзонними переходами. Одержано правила відбору. Показано, що у розглянутому наближенні для хіральних трубок у поглинанні світла, що поширюються паралельно осі трубки, циркулярний дихроїзм відсутній. Одержані результати добре узгоджуються з відомими експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + В371.3 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА354131

Рубрики:

      
4.

Карачевцев М. В. 
Наногібриди вуглецевих нанотрубок з полінуклеотидами: структура та енергії взаємодії між компонентами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.14 / М. В. Карачевцев ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено структуру та нековалентну взаємодію одностінних вуглецевих нанотрубок з полінуклеотидами різної структурної організації. Вперше виявлено, що у водному середовищі за ультразвукового впливу порівняно довгі фрагменти однониткової ДНК багатошарово накручуються навколо нанотрубки за типом веретена. Запропоновано модель такого наногібрида, встановлено та розраховано методами квантової механіки найбільш характерні контакти між сусідніми нитками. Вперше одержано водну суспензію наногібридів, утворених фрагментованою двонитковою ДНК і нанотрубками. Запропоновано модель цього гібриду, згідно з якою з нанотрубкою спочатку взаємодіють однониткові фрагменти, а потім двонитковий фрагмент локалізується поблизу нанотрубки. Показано, що адсорбція двониткового полімеру на поверхню нанотрубки забезпечує його термостабілізацію. На основі квантово-механічних розрахунків встановлено структуру й енергії взаємодії в комплексах азотистих основ нуклеїнових кислот з вуглецевими нанотрубками та графеном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г298-27
Шифр НБУВ: РА384457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Золотаренко О.Д. 
Особливості електродугового синтезу вуглецевих наноструктур, їх термостійкість та воднеємність: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.Д. Золотаренко ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Запропоновано модель розпилення та випаровування графітового аноду, а також утворення вуглецевих наноструктур (ВНС) на катоді та в газовій фазі під час дугового розряду між графітовими електродами в інертному середовищі. Розроблено метод дослідження механізму одночасного формування продуктів на поверхні декількох підкладок з різних металів. Встановлено, що розроблена конструкція реактора дозволяє одержувати продукти одночасно на поверхні підкладок 9-ти різних металів за однакових термодинамічних умов одного експерименту, що вигідно відрізняє його від аналогів. Показано вплив хімічного складу стінки реактора на морфологію та структуру продуктів дугового синтезу. Встановлено, що метал в системі може виступати як в ролі каталізатора, так і інгібітора утворення тієї чи іншої структури. Вперше показано, що деякі метали є каталізаторами процесів деструкції фулеренових молекул. Вивчено наноструктури, що утворюються на катоді. Досліджено воденьсорбційні властивості та визначено воднеємність фулерено- і графітоподібних продуктів дугового синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Ж620 +
Шифр НБУВ: РА367668

Рубрики:

      
6.

Чабан В.В. 
Особливості мікроструктури та динаміки неводних розчинників та електролітних розчинів у вуглецевих нанотрубках: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.В. Чабан ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Встановлено, що в CNT для AN характерна шарова структура молекул поблизу внутрішньої стінки CNT, для MeOH - спіралеподібна організація водневих зв'язків, а у DMSO зміни дальньої структури у порівнянні з об'ємною фазою спостережено лише у вузькому шарі рідини з внутрішньої стінки CNT. На прикладі AN доведено придатність аналітичної моделі прямолінійної залежності логарифма приведеного коефіцієнта самодифузії частинок від оберненого діаметра CNT у розчиннику без специфічних міжмолекулярних взаємодій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г562.181 + Г562.35 +
Шифр НБУВ: РА366913

Рубрики:

      
7.

Нечитайлов М.М. 
Синтез, будова та властивості екзоедральних металофулеренів з атомами заліза і нікелю: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.М. Нечитайлов ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено залежність намагніченості ряду гетеробіметалічних (Fe, Ni) металофулеренів від температури та напруженості магнітного поля. Установлено, що їх питомий магнітний момент залежить від кількості та співвідношення заліза та нікелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Г278.11 + Г278.13 +
Шифр НБУВ: РА360106

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського