Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Г252.512$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Касянчук М.Г. 
Закономірності окислення сполук з активованими CH-зв'язками в полярних середовищах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.Г. Касянчук ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Вперше досліджено кінетику рідиннофазного гетеролітичного окиснення антрону молекулярним киснем та оксидативну циклізацію 4-(3,4-диметоксифеніл)-3-метил-1-феніл-5-(4-хлорбензиліденаміно)піразолу. Встановлено значний вплив середовища на перебіг даних реакцій - у першому випадку швидкістьвизначальні стадії каталізуються основами, у другому - сильними органічними кислотами. Зазначено, що у разі застосування антрону ароматизація відбувається шляхом утворення енолу, який іонізується й окиснюється. З'ясовано, що у процесі цилкізації азометинів кільце замикаєтся в результаті відщеплення двох протонів під час взаємодії з киснем. На підставі одержаних кінетичних даних, результатів квантових розрахунків та аналізу сучасних наукових уявлень обгрунтовано механізм окиснення антрону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.4 + Г252.512,0 +
Шифр НБУВ: РА337018

Рубрики:

      
2.

Горбуленко Н. В. 
Модифіковані нітрогеновмісними гетероциклами ізофлавоноїди. Синтез і властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Н. В. Горбуленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання розробки простих та ефективних методів синтезу нітрогеновмісних гетероциклічних аналогів ізофлавонів, досліджено їх фізико-хімічні та біологічні властивості, визначено можливі напрями їх подальшої модифікації. Досліджено трансформації 3-азагетарилхромонів під впливом нуклеофільних реагентів. Розглянуто будову та досліджено фізичні та спектральні властивості синтезованих сполук. Вивчено вплив природи гетерозалишку на легкість утворення, властивості та трансформації хромонового циклу. Розроблено метод синтезу 3-азагетарилхроманонів і досліджено їх перетворення під впливом нуклеофільних реагентів. Виявлено серед одержаних гетероциклічних аналогів ізофлавонів і продуктів їх трансформацій перспективні біологічно активні сполуки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.15-4 + Г252.512,0
Шифр НБУВ: РА379784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Буравцева Л.М. 
Фосфоресценція кристалічного та склоподібного ортобромбензофенону: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Л.М. Буравцева ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив зміни конформації молекули у збудженому стані на спектральні властивості кристалічного та склоподібного ортобромбензофенону. Проведено квантово-хімічний розрахунок вільної молекули ортобромбензофенону. Уперше визначено кристалічну структуру ортобромбензофенону. Виміряно температурну залежність інтегральних і час-розділених спектрів фосфоресценції кристала ортобромбензофенону. В області температур від 1,6 К до 130 К виявлено дві серії мономірних смуг світіння з різних конформаційних станів збудженої молекули. В інтервалі температур 95 - 300 К зафіксовано триплетне ексимерне світіння. Виміряно інтегральні та час-розділені спектри фосфоресценції склоподібного ортобромбензофенону залежно від температури. Доведено, що, на відміну від кристала, триплетний ексимер утвориться у склі навіть за найнижчої температури. З'ясовано, що мономерне світіння у склі містить тільки одну серію коливальних смуг C = 0 групи, що відповідає переходу з глобального енергетичного мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.91.022 + Г252.512-24
Шифр НБУВ: РА371896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гранчак В.М. 
Фотохімія редокс-перетворень ароматичних кетонів та особливості їх взаємодії з електронодонорними сполуками в присутності акрилових мономерів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.М. Гранчак ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між електронною структурою (будовою) ароматичних карбонільних сполук, їх активністю в реакціях фотовідновлення та ініціюювальною здатністю в процесах фотополімеризації акрилових мономерів. На підставі одержаних результатів розроблено наукові засади створення нових світлочутливих композицій та матеріалів різного призначення на їх основі. Досліджено вплив вінілових мономерів на збуджені стани ароматичних кетонів в окисно-відновних реакціях. Вивчено вторинні фотохімічні реакції, інтермедіати процесу фотовідновлення та їх участь у фотополімеризації акрилатів. Розглянуто особливості внутрішньомолекулярного перенесення заряду в алкіламінопохідних ароматичних карбонільних сполуках. Досліджено процес утворення проміжних продуктів і показано їх роль в ініціюванні радикальної полімеризації. Розроблено фізико-хімічні засади створення фотополімеризаційноздатних матеріалів для різних галузей народного господарства. Наведено відомості щодо можливостей практичного застосування деяких матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.512 + Г721.62-4 +
Шифр НБУВ: РА340677

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського