Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Г252.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Мусянович Р.Я. 
1-Алкіл(арил)тіо-2-поліфлуороалкілацетилени: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Р.Я. Мусянович ; НАН України; Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу 1-(алкілтіо)-3,3-дифлуоропропінів, 1-(алкілсульфініл)-3,3-дифлуоропропінів, 1-(алкілсульфоніл)-3,3-дифлуоропропінів, термічних перетворень, дослідженню реакцій нуклеофільного приєднання, циклоприєднання, вивченню хімічних перетворень отриманих флуоросірковмісних сполук. Запропоновано до використання у синтетичній практиці нові сполуки з високою реакційною здатністю - поліфлуоротіоацетилени. Вперше синтезовано та досліджено поліфлуоровані ацетиленсульфоксиди та ацетиленсульфони, отримані з високими виходами шляхом окиснення поліфлуоротіоацетиленів м-хлоронадбензойною кислотою. Розроблено зручний препаративний метод отримання поліфлуорованих єнамінів, що полягає у дії диметилформаміду та надлишку лугу на 1,1-дигідрополіфлуороалкілсульфіди. Показано, що реакції тіоацетиленів з амінами та меркаптанами проходять з високою селективністю та з утворенням відповідних флуоросірковмісних єнамінів і сульфідів. Взаємодією флуоросірковмісних єнамінів з сульфенілхлоридами синтезовано новий тип функціонально-заміщених флуоровмісних кетендитіоацеталів, які є зручними синтонами для подальших синтезів. Встановлено, що під час гідролізу кетендитіоацеталів у кислому середовищі утворюються дитіоацеталі дифлуоропіровиноградного альдегіду, які, за результатами ПМР та інфрачервоної спектроскопії, у розчині дейтероацетону та в кристалічному вигляді, існують виключно у формі єнолу. Під час термолізу тіоацетиленів синтезовано ряд функціоналізованих поліфлуоровмісних тіофенів. Внаслідок реакції ацетиленсульфоксидів, ацетиленсульфонів з різними дієнами отримано широкий спектр поліфлуоровмісних циклоаддуктів Дільса - Альдера, які є зручними попередниками для синтезу флуоровмісних біологічно-активних циклічних кетонів. За допомогою лужного гідролізу циклоаддуктів одержано ароматичні сульфоксиди та сульфони з флуорометильною групою в орто-положенні бензольного кільця. Показано можливість синтезу флуоро- та сірковмісних дигідропіридинів на основі взаємодії поліфлуорованих сульфонілацетиленів з азадієнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.83
Шифр НБУВ: РА310508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пашинник В.Ю. 
Діалкіламінофторосульфурани, поліфтороалкоксифторосульфурани, сульфонієві та селенонієві солі на їх основі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.Ю. Пашинник ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу та дослідженню хімічних властивостей органічних сполук чотириковалентної сірки, які містять біля атома сірки (alpha,alpha,omega)-тригідрополіфтороалкоксильні радикали, діалкіламіногрупу або атом фтору, в тому числі: термічним перетворенням даних сполук, реакціям поліфтороалкілювання, взаємодії з нуклеофільними реагентами, реакціям фторування органічних сполук із застосуванням діалкіламінотрифторосульфуранів та (alpha,alpha,omega)-тригідрополіфтороалкокситрифторосульфуранів. Розроблено метод синтезу трис(діалкіламіно)сульфонієвих та селенонієвих солей, трифенілсульфонієвих та диарил(поліфтороалкіл)сульфонієвих солей з комплексними фторовмісними аніонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.83
Шифр НБУВ: РА307734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Капітанов І.В. 
Дослідження мікрогетерогенних супернуклеофільних систем для розщеплення екотоксикантів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / І.В. Капітанов ; Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.25-27 + Г252.861.1-27
Шифр НБУВ: РА371519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мацнєв А.В. 
Органілсульфоксидифторооцтові кислоти, їх похідні та оптична активність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Мацнєв ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Синтезовано новий тип поліфторованих сульфоксидів - органілсульфоксидифторооцтові кислоти та їх ефіри. Наявність дифторометиленового угруповання, завдяки діастереотопності атомів фтору, дало змогу контролювати оптичну чистоту одержаного продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.83
Шифр НБУВ: РА326797

Рубрики:

      
5.

Бойко В.М. 
Синтез арилперфтороалкілсульфідів, арилперфтороалкілсульфонів та їх реакції з нуклеофільними агентами: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.М. Бойко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Розроблено новий метод синтезу арилперфтороалкілсульфідів на базі відкритої реакції ароматичних, аліфатичних і гетероциклічних тіолів з перфтороалкілгалогенідами

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.86-4 + Г221.6/7
Шифр НБУВ: РА319971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бандера Ю.П. 
Синтез та хімічні властивості поліфторалкіл-2-тіоксо-3-оксосульфонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Ю.П. Бандера ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше синтезовано нові високореакційні "будівельні блоки" - 1-арил(алкіл)сульфоніл-1-тіоксополіфторалкан-2-они та досліджено хімічні властивості, зокрема реакції з 1,3-дієнами й олефінами. Показано, що реакції [2+4] - циклопоєднання цих сполук з 1,3-дієнами - відбуваються за участі тільки C = S зв'язку з утворенням дигідротіїнів. Установлено основні закономірності реакції 1-арил(алкіл)сульфоніл-1-тіоксо-поліфторалкан-2-онів з олефінами. У випадку взаємодії з олефінами аліфатичного ряду (1-гептеном, циклогексеном) одержано продукти єн-реакції C = S зв'язку. Виявлено вплив поліфторалкільного замісника і ступеня окиснення сірки на хімічну стабільність дигідротіїнів та дигідро-1,4 оксатіїнів. За результатами вивчення хімічних властивостей одержаних поліфторовмісних дигідротіїнів і дигідро-1,4-оксатіїнів, зокрема реакцій їх десульфонілювання, показано, що дигідротіїни відщеплюють арилсульфогрупу під дією на них метанолу. У випадку дигідро-1,4-оксатіїнів арилсульфогрупа легко заміщується на трибутилоловогрупу за дії на них трибутилоловогідриду за присутності азобіс(ізобутиронітрилу) як ініціатора радикалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.83-4 +
Шифр НБУВ: РА338490

Рубрики:

      
7.

Боровиков О.В. 
Фтороангідриди N-заміщених сульфінімідових кислот: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Боровиков ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Реакцією арил- і бензотіазоліл-2-трифторосульфуранів з амідами ароматичних карбонових кислот і ареносульфокислот одержано фтороангідриди N-ароїл і N-(арилсульфоніл)сульфінімідових кислот. Виявлено суттєву відмінність хімічних властивостей фтороангідридів сульфінімідових кислот в реакціях з S-триметилсилілтіофенолом і трифенілфосфіном. Показано, що відмінність хімічних властивостей зумовлена позитивованим характером атома хлору в хлорангідридах сульфінімідових кислот. Установлено, що результат взаємодії фторангідридів арил-(N-арилсульфоніл)сульфінімідових кислот з трифенілфосфіном суттєво залежить від порядку змішування реагентів. Якщо фторангідриди додавати до трифенілфосфіну утворюються: трифеніл-дифторофосфоран, N-(n-толілсульфоніл)-P,P,P-трифенілфосфінімід і діарилдисульфіди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.85,0 + Г252.615.2,0 +
Шифр НБУВ: РА357695

      
8.

Касьян О.В. 
Функціональні похідні тіакалікс[4]арену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Касьян ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2007. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено зручні синтетичні шляхи функціоналізації тіакалікс[4]арену, досліджено структури та комплексотвірних властивостей одержаних сполук. Розроблено методи синтезу моно-, ді- та тетраалкілованих похідних тіакалікс[4]арену. Досліджено вплив природи алкілувальних агентів, розчинників і основ на реакції алкілування. Виявлено аналітичні ознаки конформацій алкоксипохідних тіакалікс[4]арену. Синтезовано високоефективні синтони на основі тіакалікс[4]арену. Досліджено реакції заміщення атомів хлору хлорметилтіакалікс[4]аренів різноманітними агентами. Синтезовано функціональні похідні тіакалікс[4]арену з азот-, фосфор, сірковмісними групами на верхньому вінці макроциклу. Розроблено методи синтезу тетрагідрокси(тіа)калікс[4]арен-тетракарбамоїлфосфіноксидів. Досліджено екстракційні властивості тіакалікс[4]арен-тетракарбамоїлфосфіноксиду стосовно катіонів америцію та європію. Показано здатність тетракарбамоїлфосфорил-(тіа)калікс[4]аренів утворювати водневозв'язані димерні капсули. За методами спектроскопії, ядерно-магнітного резонансу досліджено процеси гомо- та гетеродимеризації тетракарбамоїлфосфорил-(тіа)калікс [4]аренів у розчинах. Молекулярну структуру гомодимерних капсул та їх комплексів підтверджено даними рентгеноструктурних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.8,0 +
Шифр НБУВ: РА350835

Рубрики:

      
9.

Лубенець В.І. 
Хімія похідних тіосульфокислот: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / В.І. Лубенець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено синтез та вивчено властивості тіосульфокислот та їх солей. Розроблено та досліджено нові та оптимізовано існуючі методи синтезу S-естерів тіосульфокислот і проміжних продуктів. На підставі вперше встановленої здатності солей тіосульфокислот вступати у реакції нуклеофільного приєднання до оксиранів і сполук з активованими кратними зв'язками розроблено нові методи синтезу S-естерів тіосульфокислот, з використанням яких одержано сполуки з функціональними групами. Запропоновано умови моно- та дизаміщення галогенів у 2,3-дихлор-1,4-нафтохіноні, 2,3-дихлорхіноксаліні, 6,7-дихлор-5,8-хінолінхіноні, 2-аміно- та 2-гідроксигалогенпохідних 1,4-нафто- та 5,8-хінолінхінонах і встановлено умови проходження конкуруючих реакцій. Вперше виявлено алкілюючу здатність натрієвих солей 4-аміно-бензенсульфоніл- та 4-метокси-3-амінобензенсульфонілетилсульфатних кислот у реакціях з солями тіосульфокислот. Запропоновано шляхи синтезу нових алкілових S-естерів 2-карбомоїл-амінобензімідазол-5-, 2-метоксикарбоніламіно-5-, 8-хінолін-, 8-гідрокси-, 8-гідрокси-5-хінолін-, 2-ацетиламіно-5-тіазол-, 2,3-діоксо-1,2,3,4-тетрагідро-хіноксалін-6-, бензотіадіазол-7 та 1,1-діоксотіолан-3-тіосульфокислот. Реакцією окиснення дисульфідів синтезовано симетричні та несиметричні S-естери тіосульфокислот похідні фенолу та бензімідазолу. Показано, що ацилюванням солей тіосульфокислот хлорангідридами сульфо- та карбонових кислот можна синтезувати тіоангідриди сульфокислот і тіосульфокарбоксиангідриди. Вперше одержано несиметричні тіоангідриди сульфокислот. Досліджено ацилювання солей тіосульфокислот ціанурхлоридом і синтезовано нові тіосульфоестери. Розроблено метод одержання арилових S-естерів ароматних і гетероциклічних тіосульфокислот взаємодією солей арилдіазонію з солями тіосульфокислот. Запропоновано умови сульфенілювання солей 1,1-діоксотіолан-3- та 2-метоксикарбоніламінобензімідазол-5-сульфінових кислот арилсульфенхлоридами. Вивчено хімічні перетворення та біологічну активність синтезованих сполук, запропоновано можливі шляхи їх практичного використання. Розроблено й апробовано технології одержання комплексного протигрибкового препарату на основі S-етилтіосульфонілату "Мазь ЕТС 1 %" та антигельмінтика "Анвермін".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г248.61,0 + Г252.861,0 +
Шифр НБУВ: РА345563

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського