Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (20)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Г263.27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Свєчнікова О.М. 
Реакційна здатність, зв'язок структура - біологічна активність та використання похідних N-фенілантранілової кислоти та акридину: Автореф. дис... д- ра хім. наук: 02.00.03 / О.М. Свєчнікова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню реакційної здатності, кількісних співвідношень структура - біологічна активність та використанню похідних N-фенілантранілової кислоти та акридину, які широко застосовуються в сучасній медицині. Їх реактивність оцінювалась за кислотно-основними рівновагами, кінетикою реакцій одержання та метаболізму. З застосуванням багатофакторного кореляційного аналізу створені адекватні математичні моделі залежності біологічної активності сполук від їх структури. Результати роботи закладають теоретичний фундамент та методичну базу молекулярного дизайну і оптимізації синтезів ефективних лікарських препаратів цих класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.27-2

Рубрики:

      
2.

Калин Т.І. 
Синтез і реакції 1,8-діоксополігідроакридинів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Т.І. Калин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Наведено результати синтезу 1,8-діоксополігідроакридинів, досліджено їх хімічні перетворення. Встановлено, що за умов реакції гетероциклізації біс-димедонілалканів з заміщеними анілінами утворюються 9-алкіл-10-арилзаміщені 1,8-діоксодекагідроакридини. Розроблено оптимальні умови синтезу 9-алкіл-10-арилзаміщених 1,8-діоксодекагідроакридинів, встановлено залежність їх виходу від основності аміну. Досліджено умови окиснення декагідроакридин 1,8-діонів до четвертинних солей 1,8-діоксооктагідроакридинію. Вперше виявлено, що гетероциклізації біс-димедонілалканів та анілінів з електронодонорними замісниками відбуваються з виділенням 9-алкілзаміщених 1,8-діоксодекагідроакридинів і сприяють утворенню споріднених сполук - октагідроакридинів, що не містять алкільних замісників у положенні 9. Встановлено, що конденсації карбонільних груп декагідроакридин-1,8-діонів з такими нуклеофілами, як гідроксиламін, фенілгідразин, тіосемікарбазид відбуваються зі збереженням 1,4-дигідропіридинового фрагменту й утворенням моно- та дизаміщених похідних. Вперше на основі четвертинних солей 9-метил-1,8-діоксооктагідроакридинію й ароматичних альдегідів одержано стирилові барвники та вивчено їх спектральні характеристики. Серед синтезованих сполук виявлено фотостабільні (властивості яких залишаються незмінними протягом тривалого часу) та фоточутливі речовини (властивості яких змінюються під впливом УФ-випромінювання). Серед синтезованих 1,8-діоксополігідроакридинів виявлено сполуки з протимікробною активністю, зокрема, до грампозитивних бактерій і мікобактерій туберкульозу. Досліджено фунгіцидну активність відносно різних штамів грибів роду Candida.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.27,0 +
Шифр НБУВ: РА369450

Рубрики:

      
3.

Ляхова О.А. 
Синтез та біологічна активність гідразиновмісних похідних акридину, антрацену та флуорену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.А. Ляхова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2005. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено питання синтезу гідразиновмісних моно- та біс-похідних акридину, антрацену та флуорену, ДНК-зв'язувальних властивостей та вивчено противірусну й інтерфероніндуючу активність цих сполук. Удосконалено методи одержання 9-хлоро- і 9-метоксіакридину. Для синтезу моно- і біс-похідних акридиннілгідразину показано переваги використання 9-метоксіакридину. Одержано ряд акридиніл-9-акрилгідразинів і показано можливість окиснення дією діетилазодикарбоксилату або киснем повітря силікагелю. Для вперше синтезованих аміноацетилгідразонів акридону, 9-формілакридину та 9-формілантрацену показано здатність інтекалювати в ДНК. Запропоновано спосіб одержання естерів амінокислот, ацильованих піридинкарбоновими кислотами у двофазному середовищі. Синтезовано нові лекситропсиноподібні дигідразиди та їх біс-акридин-, біс-антрацен- та біс- флуоренопохідні, вивчено їх нуклеотипні властивості. Показано, що сполука з лінкером та 1 інтеркалятором проявляє властивості комбілексину, а сполуки з 2-ма хромофорами є бісінтерлексинами. Розроблено метод первинного відбору нуклеотопних препаратів у тесті інгібування полімеразної ланцюгової реакції та підтверджено висновок стосовно біфункціонального зв'язування комбілексину та трифункціональне - бісінтерлексинів. Показано, що наявність у сполуки інтеркалюючих властивостей дозволяє прогнозувати її високу противірусну й інтерфероніндукуючу активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.27-4 + Г263.27-4 + Г263.27-4
Шифр НБУВ: РА338229

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського