Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Г531.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Школьнікова Н.І. 
Закономірності температурної зміни кроку спіралі, індукованої в нематичних рідких кристалах хіральними ариліденпохідними деяких амінів та (+)- ізоментону: Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.І. Школьнікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Аналіз зв'язків "молекулярна будова хіральних домішок - макроскопічні властивості індукованих холестеричних систем" здійснено зважаючи на конформаційні особливості хіральних молекул (конформаційну гомогенність чи лабільність, статистичну молекулярну анізометрію), виявлені на основі теоретичного моделювання методом функціонала густини та напівемпіричним методом АМІ. Проаналізовано вплив природи нематичного розчинника на параметр dP/dT, виявлено та інтерпретовано його значні відмінності для систем, основаних з одного боку, на нематиках ціанофенільного та азометинового, а з другого боку, естерного типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г531.2 + В372.35 +
Шифр НБУВ: РА327952

Рубрики:

      
2.

Турчанін М.А. 
Термодинаміка рідких сплавів міді з перехідними металами: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / М.А. Турчанін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 34 с. — укp.

За допомогою високотемпературної калориметрії встановлено ентальпії змішування двокомпонентних рідких сплавів міді з перехідними металами та вплив температури на них. У межах CALPHAD-методу проведено термодинамічний опис систем, розраховано діаграми стану, встановлено значення надлишкової теплоємності рідких сплавів. Визначено закономірності температурно-концентраційної залежності надлишкових термодинамічних функцій змішування розплавів з різним типом взаємодії компонентів. Запропоновано кореляційне рівняння, що зв'язує надлишкову теплоємність розплавів з ентальпією змішування. Встановлено критерій оцінки концентраційного інтервалу аморфізації розплавів загартуванням, який грунтується на аналізі ближнього хімічного порядку в них. Встановлено характер зміни термодинамічних властивостей у рядах досліджених систем і запропоновано його інтерпретацію на підставі розрахунку основних енергетичних внесків в ентальпію утворення невпорядкованих сплавів міді з перехідними металами у межах моделі сильного зв'язку. Моделі температурно-концентраційної залежності термодинамічних властивостей фаз використано для моделювання метастабільних фазових перетворень за участю переохолоджених розплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г531.2,0 +
Шифр НБУВ: РА349411

Рубрики:

      
3.

Дубина В.М. 
Термодинамічні властивості розплавів потрійних систем Ge(Si) - Mn - Al, Ge(Si) - Ga - Y та Al - Ga - Y: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.М. Дубина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вперше у широкій області складів рідких сплавів калориметричним методом виміряно парціальні для алюмінію (у системах Si - Mn - Al та Ge - Mn - Al) та для ітрію (у системах Si - Ga - Y, Ge - Ga - Y та Al - Ga - Y) ентальпії змішування за температури 1750 К і розраховано відповідні інтегральні величини. Розроблено новий підхід щодо розрахунку термодинамічних властивостей трикомпонентних систем з використанням теорії регулярного асоційованого розчину в наближенні існування в них тільки подвійних асоціатів. Уперше у всій концентраційній області розраховано ентальпії, ентропії та енергії Гіббса змішування рідких сплавів Si - Mn - Al, Ge - Mn - Al, Si - Ga - Y, Ge - Ga - Y та Al - Ga - Y на основі модельних уявлень теорії асоціатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г531.2,0 + К3-13 +
Шифр НБУВ: РА331724

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського