Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (308)Книжкові видання та компакт-диски (76)
Пошуковий запит: (<.>U=Г544.323$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Яцимирський А.В. 
Адсорбційно-каталітичні та фізико-хімічні властивості нанесених Pd та Pd - Ag каталізаторів окиснення CO: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.В. Яцимирський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено термодесорбційні та РФЕС дослідження поверхні носіїв. Встановлено вплив OH груп на каталітичну активність. Вивчено каталітичні властивості нанесених Pd та Pd - Ag каталізаторів на різних носіях. Вивчено кінетику окиснення CO на нанесених Pd та Pd - Ag каталізаторах. Запропоновано механізм окиснення CO на Pd - Ag каталізаторах, на основі якого одержано кінетичне рівняння, яке узгоджується з експериментальним. Визначено, що електронний стан паладію залежить від його дисперсності та впливу носія й суттєво впливає на каталітичну активність. Висока активність Pd - Ag каталізаторів зумовлена утворенням ансамблів, що адсорбують CO в слабкозв'язаній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА322342

Рубрики:

      
2.

Гайдай С.В. 
Активність оксидних Cu - Co - Fe каталізаторів окиснення СО та їх фізико-хімічні характеристики: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / С.В. Гайдай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено реакцію окиснення CO на складних оксидних Cu - Co - Fe каталізаторах. Вивчено кінетику окиснення CO на оксидних Cu - Co - Fe зразках і показано, що кінетичні експериментальні дані узгоджуються з механізмом Ілі - Ріділа. Розроблено методику нанесення оксидної Cu - Co - Fe активної фази на терморозширений графіт з утворенням відповідної кластерної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА328761

Рубрики:

      
3.

Мохначук О.В. 
Вплив природи носія і модифікуючих добавок на структурні і функціональні властивості монолітних паладійвмісних каталізаторів відновлення оксидів азоту метаном: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.15 / О.В. Мохначук ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Показано можливість збереження селективності алюмопаладієвого каталізатора в реакції повного відновлення моноксиду азоту метаном за рахунок модифікування окидами рідкісноземельних елементів за присутності кисню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.131-27 + Г544.323.1 +
Шифр НБУВ: РА351619

Рубрики:

      
4.

Гурник Т. М. 
Вплив фрактальної розмірності поверхні оксидів кремнію та цирконію на їх каталітичні властивості в реакціях окиснення монооксиду вуглецю та синтезу етил-трет-бутилового ефіру: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.15 / Т. М. Гурник ; НАН України, Ін-т фіз. хімії ім. Л.В. Писаржевського. — К., 2011. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Визначено фрактальні характеристики оксидів кремнію та цирконію, а також оксидів кремнію, модифікованих оксидами цирконію й алюмінію. Досліджено каталітичні властивості оксидів кремнію та цирконію в реакції окиснення монооксиду вуглецю. Вивчено каталітичні властивості оксидів кремнію, модифікованих оксидами цирконію й алюмінію в реакції синтезу етил-трет-бутилового ефіру (ЕТБЕ). Визначено вплив фрактальної розмірності поверхні оксидів кремнію та цирконію на енергію активації та передекспоненційний множник константи швидкості реакції окиснення CO. Встановлено вплив фрактальної розмірності поверхні оксидів кремнію, модифікованих оксидами цирконію й алюмінію на "частоту обертів" реакції синтезу ЕТБЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323,0 + Г544.328.3
Шифр НБУВ: РА385439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Конгурова І.В. 
Вуглецеві нанотрубки - носії оксидних каталізаторів реакції окиснення СО: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.В. Конгурова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено фізико-хімічні властивості систем, що складаються з оксидної Cu - Co - Fe активної фази, яку нанесено на вуглецеві нанотрубки (ВНТ), синтезовані за методом термокаталітичного розпаду CO на оксидах Ni, Fe та Co, а також їх каталітичні властивості у реакції окиснення CO.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г424.1-18 + Г544.323.1 +
Шифр НБУВ: РА348902

Рубрики:

      
6.

Каменських Д. С. 
Гідрогенізація алкілароматичних і гетероциклічних вуглеводнів на композитних протонопровідних мембранних каталізаторах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.13 / Д. С. Каменських ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано вплив на каталітичну активність промислового каталізатора (ПК) гідрокрекінгу домішок вуглецевих полімерних матеріалів (ПМ), одержаних на основі ацетилену, карбаміду, полівінілхлориду з інжектованою протонною провідністю. Встановлено, що додавання до ПК гідрокрекінгу до 10 % ПМ зменшує температуру активації каталізатора та в 1,5 - 2,5 раза підвищує конверсію вихідної сировини. Зазначено, що доданий полімер сприяє прискоренню перенесення активного водню у вигляді протона від окисно-відновних до кислотно-основних центрів каталізатора з утворенням нових бренстедівських центрів. Доведено, що в 10 раз підвищилась активність ПК у комбінації з полімерною домішкою в потоці протонів внаслідок генерації іонів й радикалів водню у водневому середовищі. Розроблено спосіб одержання композитних мембранних каталізаторів (МК) у складі біфункціонального каталізатора і вуглецевого полімеру та визначено високу активність МК у реакціях гідрокрекінгу та гідроочистки на прикладі модельних сполук (ізопропілбензол, тіофен, фурфурол, хінолін).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323,0 + Л611.522
Шифр НБУВ: РА377786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Філіппова Л.В. 
Каталітична активність в окисненні CO та фізико-хімічні властивості Fe - Mn та Fe - Cu оксидних систем: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.В. Філіппова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено каталітичну активність та фізико-хімічні властивості оксидних залізо-марганцевих каталізаторів. За результатами досліджень виявлено, що з оксидної Fe - Mn системи найбільшу каталітичну активність має зразок 30 мас. % Fe - 70 мас. % Mn, а з оксидної Fe - Cu системи зразок з 15 мас. % Fe - 85 мас. % Cu. Виявлено, що поступове додавання оксиду заліза до оксиду міді (в оксидній Fe - Cu системі) або до оксиду марганцю (в оксидній Fe - Mn системі) призводить до підвищення питомої поверхні. На підставі результатів термосорбційних досліджень показано, що на поверхні оксидних Fe - Mn та Fe - Cu каталізаторів є гідроксильні групи, які відповідають за перебіг реакції за гетерогенно-гомогенним механізмом. За даними рентгенофотоелектронної спектроскопії виявлено на поверхні бінарних оксидних систем три форми кисню: кристалічної гратки, адсорбованого та гідроксильної групи. Виявлено, що наявність у поверхневому шарі адсорбованого кисню та кисню гідроксильної групи призводить до підвищення каталітичної активності. Визначено механізм окиснення CO на оксидних Fe - Mn та Fe - Cu системах, на підставі якого одержано кінетичне рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА328157

Рубрики:

      
8.

Іщенко О.В. 
Каталітичні перетворення малих молекул на складних системах на основі 3d- та 4d-елементів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.В. Іщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 35 с. — укp.

На підставі дослідження реакції окиснення CO на складних оксидних Fe - Mn, Fe - Cu, Fe - Co, Cu - Co, Cu - Co - Fe встановлено, що висока каталітична активність оксидних каталізаторів значною мірою зумовлена тим, що існуючі на поврехні OH-групи, десорбуючись, утворюють активні центри, які є енергетично вигідними для каталізу. Показано, що наявність гістерезисів для оксидних систем на залежностях ступеня окиснення CO від температури за присутності слабко зв'язаних з поверхнею фрагментів та за обов'язкової реєстрації киснево-водневих частинок можна пояснити можливістю перебігу реакції за гетерогенно-гомогенним механізмом. Виявлено, що електронний стан паладію суттєво змінює його каталітичну активність і залежить від дисперсності Pd та впливу носія. Досліджено кінетику окиснення CO на даних оксидних та нанесених зразках. Виявлено, що кінетичні експериментальні дані узгоджуються з механізмом Ілі - Ріділа. Зазначено, що активність нанесених металічних каталізаторів синтезу аміаку визначається дисоціативною формою хемосорбованого азоту з оптимальною енергією зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323,0 +
Шифр НБУВ: РА331734

Рубрики:

      
9.

Циганков 
Кластери кобальту CO3(мю3-C-X) (CO)9- стабілізатори окиснення органічних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Сергій Андрійович Циганков ; НАН України; Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.12 + Г544.323.2
Шифр НБУВ: РА337420

Рубрики:

      
10.

Гут І.М. 
Окиснення малих молекул на поверхні оксидів вольфраму та молібдену з нанесеними платиновим металом та цезієм: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Гут ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 + Г542.234 +
Шифр НБУВ: РА342480

Рубрики:

      
11.

Луценко Л.В. 
Фізико-хімічні властивості та каталітична активність Co- та Co - Pd нанесених систем в реакції окиснення CO: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.В. Луценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що факторами, які визначають активність Co-вмісних каталізаторів, є певна локалізація катіонів кобальту в нанесених системах, їх розподілення, стан та характер взаємодії з носієм у поверхневому шарі каталізатора. Виявлено, що високій активності 1,2 % Co-вмісних систем сприяє наявність у поверхневому шарі каталізатора кластерів катіонів кобальту в октаедричній координації у оточенні позаграткового кисню, що мають високу здатність до відновлення. Зазначено, що вища каталітична активність біометалвмісних Co - Pd-систем обумовлена утворенням додаткових Co - Pd-центрів. Вивчено кінетичні закономірності та механізм реакції окиснення монооксиду вуглецю на каталізаторах Co/ZSM-5 та Co - Pd/ZSM-5, обгрунтовано кінетичне рівняння та встановлено, що експериментальні дані узгоджуються з механізмом Ілі - Ріділа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323.1
Шифр НБУВ: РА331077

Рубрики:

      
12.

Редько А.М. 
Фізико-хімічні характеристики N-ацилоксипіридинієвих солей та їх каталітичні властивості в інверсійному трансфазному каталізі: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.М. Редько ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено 77 реакцій утворення N-бензоїлокси- та N-ацетилоксипіридинієвих солей та реакцій переносу певних ацильних груп між N-оксидами піридинів. Визначено термодинамічні характеристики реакцій і перехідного стану. Одержано кількісні закономірності, що пов'язують кінетичні та рівноважні параметри. Одержано константи рівноваги 28-ми реакцій переносу п'яти ацильних груп з N-ацилооксипіридинієвих солей на піридин-N-оксиди в ацетонітрилі. Визначено константи швидкості 19-ти реакцій переносу бензоїльної групи з N-бензоїлоксипіридинієвих солей на піридин-N-оксиди та 4-диметиламінопіридин в ацетонітрилі. Досліджено бензоїлювання 4-нітробензонат йону бензоїлхлоридом у разі каталази піридин-N-оксидами у двофазній системі вода - дихлорметан. Установлено, що ефективність каталізу зменшується для солей, що містять погані відхідні групи (високо основні N-оксиди). Розроблено кінетичну схему та запропоновано механізм реакції каталітичного бензоїлювання карбоксилатів за умов інверсійного трансфазного каталізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.214 + Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА363295

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського