Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (106)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Г576.64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Проценко В.С. 
Електровідновлення сполук, що містять хром, у присутності мурашиної та амінооцтової кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / В.С. Проценко ; Український держ. хіміко- технологічний ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.64

Рубрики:

      
2.

Пірський Ю. К. 
Електрокаталізатори відновлення кисню на основі прекурсорів - координаційних сполук 3d-елементів: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.05 / Ю. К. Пірський ; НАН України ; Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.64,0 + Г576.64,0
Шифр НБУВ: РА369644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чорненька Н.В. 
Електрохімічна поведінка комплексів паладію (ІІ) в гліцинатних електролітах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Н.В. Чорненька ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси комплексоутворення, масопереносу, а також кінетику та механізм електровідновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту. Визначено склад електрохімічно активних комплексів і обгрунтовано оптимальний склад гліцинатного електроліту для одержання якісних функціональних паладієвих покриттів. Установлено склад непротонованих і протонованих гліцинатних комплексів паладію (II). Визначено константи їх утворення та константи протонування, а також області існування, розраховано діаграму E-pH (Пурбе) з урахуванням комплексоутворення. Описано синтез цис-дигліцинатних та транс-дигліцинатних комплексів паладію (II) з хлориду паладію. Запропоновано потенціометричний метод вивчення транс-цис-ізомеризації комплексів. З'ясовано закономірності масопереносу у прикатодному шарі у разі електроосадження паладію (II) з гліцинатного електроліту за стаціонарних умов. Розраховано складові енергії активації електрохімічного відновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту. Визначено кінетичні параметри процесу й електрохімічний порядок електродної реакції за основними компонентами електроліту. Установлено механізм відновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.236 + Г576.64 +
Шифр НБУВ: РА338841

Рубрики:

      
4.

Саричев С.Ю. 
Механізм та кінетика електродних процесів при осадженні та співосадженні вольфраму та молібдену з кобальтом та нікелем з вольфраматних розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / С.Ю. Саричев ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 21 с. — укp.

На відміну від галогенідних і галогеніднооксидних електролітів потенціал відновлення вольфраму та молібдену у вольфраматному розплаві більш негативний, ніж у кобальту та нікелю, що дозволяє збільшити кількість електропровідних основ для одержання гальванопокриттів, зокрема на сталі. Невелика різниця потенціалів осадження W(Mo) і Co(Ni) до 0,2 В і різнотипність їх кристалічних структур дає змогу проводити співосадження металів як інтерметалідів за умов, близьких до рівноважних у широкому діапазоні щільностей струму. З використанням одержаних результатів розроблено методи ВЕС для одержання якісних гальванічних покриттів інтерметалідів W - Co, W - Ni, Mo - C і Mo - Ni. Шляхом зміни концентраційних компонентів розплаву та умов електролізу можна у широкому діапазоні змінювати тип осаду - від чистих металів до інтерметалідів різного складу, структури та морфології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1 + Г576.64 +
Шифр НБУВ: РА351268

Рубрики:

      
5.

Власенко Н.Є. 
Процеси електровідновлення міді, цинку, нікелю та хрому на біполярному електроді: Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.05 / Н.Є. Власенко ; НАН України. Ін-т заг. та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу густини струму, швидкості руху біполярного електрода та концентрації електроліту на ефективність процесу електровідновлення металів (міді, цинку, нікелю та хрому) з водних розчинів в біполярному електролізері оригінальної конструкції. Досліджено електровідновлення міді, цинку та нікелю в малоконцентрованих розчинах, що імітують промивні та стічні води та отримано компактні осади з таких електролітів. Встановлено, що розподіл потенціалу вздовж електрода є більш рівномірним порівняно з його розподілом на монополярному електроді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.64 + К663.054 +
Шифр НБУВ: РА328027

Рубрики:

      
6.

Шевченко О.П. 
Фізико-хімічні властивості наноструктурованих металевих електродів на основі нікелю у процесах електровідновлення: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.П. Шевченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси електрохімічного виділення водню та відновлення певних органічних сполук на наноструктурних металевих електродах типу кластер - глобула - поверхня та на комбінованих масивах з хрому, бісмуту, платини з використанням вольтамперометричного та хронопотенціометричного методів аналізу. За методом самоузгодження поля Хартрі - Фока у наближенні MNDO, AM1, PM3 змодельовано електронні механізми процесів відновлення об'єктів дослідження. Установлено, що для наноструктурних електродів процес розкладу води з утворенням газоподібної водневої фази відбувається на вершинах кластерних елементів - наноструктурованої поверхні. Для наноструктурованих електродів розраховано за вакууму коефіцієнт підсилення поля, значення якого досягає величини 160. Зроблено висновок, що постачальником утвореного водню на електроді є розряд не лише гідроксоній-іонів, а одночасно і молекул води. Показано, що нікелеві електроди, модифіковані металічними нанорозмірними частинками, придатні для ефективного відновлення хлороцтових і бензойних кислот, нітробензолу, ацетонітрилу, тіамін-броміду. Розраховано кінетичні параметри процесів електровідновлення, кількість електронів, коефіцієнти дифузії. Проведені квантово-хімічні розрахунки електрохімічних процесів відновлення добре корелюють з вольтамперометричними результатами досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.3,0 + Г576.64,0 +
Шифр НБУВ: РА360556

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського