Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Г582.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Трифонова М.Ю. 
Поведінка поверхнево-активних речовин на межах розподілу фаз: розчин/повітря та розчин/поверхня органозаміщених шаруватих силікатів: автореф. дис. ... канд. хім. наук: 02.00.11 / М.Ю. Трифонова ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження структурно-сорбційних властивостей каолініту та гідрослюди, заміщених катіонною поверхнево-активною речовиною (ПАР) - бромідом цетилпіридинію (ЦПБ) і катіонним поліелектролітом - гідрохлоридом полігексаметиленгуанідину (ПГМГ-ГХ). Для з'ясування механізмів адсорбції ПАР і барвників на цих сорбентах застосовано новий підхід, що полягає у паралельному дослідженні взаємодії сорбату з модифікатором у водному розчині та на поверхні сорбенту. Встановлено механізми взаємодії органічних речовин аніонної, катіонної та неіоногенної природи у водних розчинах і на поверхні ЦПБ- і ПГМГ-ГХ-заміщених шаруватих силікатів. Виявлено, що в залежності від будови сорбату та модифікатора адсорбція відбувається за рахунок утворення асоціатів сорбатів/модифікаторів, гідрофобної взаємодії, іонного обміну. Розроблено сорбент для вилучення неіногенних ПАР з водного середовища, а також методику твердофазно-фотометричного визначення прямого червоного в природних водах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582.1,0
Шифр НБУВ: РА370731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тугай А.В. 
Фізико-хімічні закономірності взаємодії "полімер-поверхнево-активна речовина" у водних системах на основі поліметакрилової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.В. Тугай ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні закономірності міжмолекулярної взаємодії у водних системах на основі поліметакрилової кислоти (ПМАК) та поверхнево-активних речовин (ПАР) різної природи. Зроблено оцінку рушійних сил міжмолекулярної взаємодії ПМАК-ПАР та проведено розрахунок термодинамічних показників процесу зв'язування (його параметра, уявної константи, стандартної вільної енергії Гіббса, ентальпії та ентропії). Показано, що взаємодія ПМАК-Triton X-100 є екзотермічним процесом, а утворення полімер-сурфактантних комплексів у досліджуваних системах є термодинамічно вигідним. Підтверджено різний характер зв'язування ПМАК-ПАР залежно від природи поверхнево-активної речовини. Встановлено провідну роль карбоксильної групи ПМАК в процесах полімер-сурфактантної взаємодії. Запропоновано моделі взаємодії поверхнево-активних речовин різної природи з поліметакриловою кислотою, які враховують стадійний характер взаємодії та зміну структури полімер-сурфактантних комплексів залежно від концентрації ПАР. Встановлено, що солюбілізація левоміцетину в системах ПМАК-Triton X-100 та ПМАК-бензилдиметил-(2-(2-(n-1,1,3,3-тетраметил бутилфенокси)етокси)етил)амоній хлорид викликає суттєве підсилення його бактерицидної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582.1-27 + Г721.61-27 +
Шифр НБУВ: РА347869

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського