Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (62)
Пошуковий запит: (<.>U=Г722.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Бендес Ю.П. 
Акустична спектроскопія ряду олігомерних гліколів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Ю.П. Бендес ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.141

      
2.

Федорченко С.В. 
Вдосконалення технології одержання карбамідоформальдегідних смол з моно- і диметилолкарбаміду - форконденсату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / С.В. Федорченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше установлено, що поетапне внесення карбаміду разом з аеросилом марки А-175 як регулятором pH у нестабілізовану реакційноздатну смолу у процесі синтезу карбамідоформальдегідних смол (КФС) безперервним способом зменшує вміст залишкового формальдегіду в КФС завдяки забезпеченню процесу доконденсації смоли з утворенням метиленових похідних КФС. Досліджено модифікації КФС, їх синтез одноатомними насиченими спиртами у невеликій кількості (4 %) з метою одержання недорогих, стабільних за умов довгострокового зберігання (5 місяців) КФС. Установлено вплив модифікаторів на характеристики одержаних КФС на їх стабільність. Визначено, що найефективнішими модифікаторами є етиловий і бутиловий спирти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.12 + Л712.823 +
Шифр НБУВ: РА334655

Рубрики:

      
3.

Федорчук С.В. 
Інтрамолекулярні полікомплекси в триблок-кополімерах на основі поліетиленоксиду та поліакриламіду: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.В. Федорчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Синтезовано та досліджено блочну структуру та поведінку у розчинах триблок-кополімерів (ТБК) поліакриламіду-b-поліетиленоксиду-b-поліакриламіду (ПАА - b - ПЕО - b - ПАА) на основі хімічно комплементарних ПАА і ПЕО з різною довжиною центрального та бічних блоків. Формування ІнтраПК у макромолекулах ТБК перешкоджає кристалізації блоків ПЕО та забезпечує існування однорідної фрактально-організованої аморфної структури у широкому діапазоні зміни ММ обох блоків. Установлено здатність макромолекул ТБК до міцелоутворення у водних розчинах за рахунок утворення інтрамолекулярних водневих зв'язків і гідрофобних взаємодій. Показано, що у разі зростання довжини центрального та бічних блоків критична концентрація міцелоутворення ТБК зменшується, а вільна енергія міцелоутворення збільшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725,0 + Г721.74,0 + Г722.11,0 +
Шифр НБУВ: РА360791

Рубрики:

      
4.

Складанюк Р.В. 
Кінетика процесів формування наповнених епоксидних полімерів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Р.В. Складанюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Методами інфрачервоної спектроскопії, диференціального термічного аналізу та ротаційної віскозиметрії проведено комплексне дослідження кінетичних закономірностей процесу формування сітчастого епоксиамінного полімеру за наявності високодисперсних наповнювачів - аеросилів з різною природою поверхні. Встановлено взаємозв'язок між кінетикою вичерпання функціональних груп і ступенем структурованості системи. Доведено, що незалежно від природи поверхні, введення наповнювача спричиняє ефект прискорення процесу вичерпання епоксидних груп на початкових стадіях взаємодії епоксидного олігомеру з діаміном. Вплив природи поверхні аеросилу на реакцію епоксид - амін проявляється на глибоких стадіях, що у випадку А-175 призводить до значного сповільнення реакції та зниження граничного ступеня конверсії епоксидних і амінних груп. Відзначено, що можна виділити суто кінетичний аспект, пов'язаний з впливом наповнювача на механізм, швидкість і граничну глибину вичерпання функціональних груп і структурно-кінетичний, пов'язаний з впливом наповнювача на співвідношення швидкостей процесів хімічного та фізичного структурування, яке визначає структурну організацію просторово зшитого полімеру та властивості полімерної матриці. Одержано кінетичну модель реакції епоксид - амін у наповнених системах, яка враховує особливості формування просторово зшитої структури полімерної матриці та ефекти фізичного структурування. Розраховано основні кінетичні параметри процесу формування наповнених епоксиполімерних матриць залежно від вмісту та природи поверхні наповнювача, які можна використовувати для оптимізації температурно-часових і конверсійних параметрів процесу з метою його інтенсифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13
Шифр НБУВ: РА313118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ситнік О.Ю. 
Міжчастинкові взаємодії та розчинність речовин різної природи в гліколях та змішаних розчинниках на їх основі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.Ю. Ситнік ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено міжчастинкові взаємодії та розчинність деяких речовин у системах, створених на базі поліетиленгліколей і 1,2-пропандіолу. Встановлено основні фактори, що впливають на розчинність у даних системах. Виявлено вплив кількості оксиетильних груп у молекулі поліетиленгліколю, конформаційного стану молекул гліколю, діелектричної проникності, характеру водневих зв'язків у досліджуваних гліколях на комплексотвірну, розчинювальну та сольватувальну здатність поліетиленгліколей відносно солей лужних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.13,0 + Г722.141,0 +
Шифр НБУВ: РА348626

Рубрики:

      
6.

Мокринська О.В. 
Нафтилвмісні олігомерні фотонапівпровідники: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.В. Мокринська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено нові нафтиловмісні олігомерні фотонапівпровідники, придатні для використання у матеріалах, призначених для запису інформації. Одержано гомоолігомери, а також статистичні та блок-коолігомери нафтиловмісних гетероциклічних мономерів. Уперше здійснено кополімеризацію вінільного й епоксидного мономерів. Проаналізовано кінетику катіонної кополімеризації нафтилгліцидилових ефірів. Проведено спектральне дослідження донорно-акцепторних комплексів нафтиловмісних олігомерів з акцепторами електронів, встановлено їх склад і розраховано константи стійкості. Визначено склад високочутливих реєструючих середовищ для фототермопластичного запису голограм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13
Шифр НБУВ: РА318048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Петухова О.І. 
Похідні 10,11-епоксиундеканової кислоти. Синтез та реакційна здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.І. Петухова ; Укр. держ. хіміко-технол. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Здійснено синтез раніше невідомих похідних (амідів, естерів,нітрилу) 10, 11-епоксиундеканової кислоти. Вивчено їх реакційну здатність у реакціях з діетилдитіокарбаміновою кислотою, кетонами, амінами. Встановлено, що продукти реакції похідних 10, 11-епоксиундеканової кислоти з діетилдитіокарбаміновою кислотою за умов фракціонування зазнали алкоксидтіолатного перегрупування з утворенням відповідних тіїранів. Запропоновано спектральні критерії оцінки регіоселективності процесу амінолізу похідних 10, 11-епоксиундеканової кислоти. Проведено реакції О-силілювання, ацилювання, відновлення алюмогідридом літію синтезованих гідроксиамінів. Розроблено метод синтезу естерів 10-ацетокси-11-діалкіламіноундеканової кислоти з естерів 10-триметилсилілокси-11-діалкіламіноундеканової кислоти та ацетилхлориду. Серед синтезованих солей гідроксиамінів виявлено сполуки, що мають практичний інтерес як седативні засоби, анальгетики, інгібітори корозії сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13
Шифр НБУВ: РА312264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Миськова І.А. 
Синтез поліпероксидів з первинно-третинними пероксидними фрагментами для модифікації міжфазних поверхонь: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / І.А. Миськова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено залежність перебігу реакції кополімеру октен-ко-малеїновий ангідрид з трет-бутилпероксиметанолом за присутності триетиламіну від співвідношення реагентів, розроблено метод синтезу та вперше одержано гетерофункціональний поліпероксид октен-ко-малеїновий ангідрид-ко-трет-бутилпероксиметилмалеїнат. Визначено кінетичні характеристики та встановлено хімізм термічного розкладу поліпероксиду з первинно-третинними пероксидними фрагментами. На основі полімералогічних перетворень цього поліпероксиду одержано пероксидні полімерні емульгатори з первинно-третинними пероксидними групами. Проведено водо-емульсійну полімеризацію стиролу та модифікацію поверхні полімерних частинок латексів за присутності нових полімерних емульгаторів, а також одержано стабільні полімерні дисперсії. Установлено кінетичні закономірності водо-емульсійної полімеризації стиролу за присутності нового поліпероксиду. Проведено модифікацію планарної полімерної поверхні поліетилентерефталату прищепленням кополімеру октен-ко-малеїновий ангідрид-ко-трет-бутилпероксиметилмалеїнату до поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.1-4 + Г722.1-4
Шифр НБУВ: РА342220

Рубрики:

      
9.

Сухий К.М. 
Структура, молекулярна рухливість та іонна провідність оксіетиленвмісних полііоненів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / К.М. Сухий ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено синтез полііоненів (полімерних четвертинних амонієвих солей) з високими показниками іонної провідності, визначено характер іонної агрегації та його вплив на морфологію та релаксаційну поведінку полііоненів. Розроблено методики синтезу ряду нових оксіетилен-аліфатичних та оксіетилен-алкілароматичних полііоненів різної іонної концентрації. Значення температури склування зростає зі зменшенням довжини оксіетиленового фрагмента. Полііонени з короткими етиленоксидними фрагментами (n = 2 - 9) є аморфними, а за умов зростання кількості елементарних ланок в оксіетиленовому фрагменті до 20 формується кристалічна структура, характерна для поліетиленоксиду. Оксіетилен-аліфатичні полііонени є мікрофазово-розшарованими системами, тоді як для оксіетилен-алкілароматичних полііоненів це не характерно. У діелектричних спектрах оксіетилен-алкілароматичних полііоненів та оксіетилен-аліфатичних полііоненів з низькою іонною концентрацією виявляється дипольна релаксація провідності, пов'язана з локальним рухом молекулярних ланцюгів і релаксацією провідності. Вперше встановлено, що акустичні спектри оксіетилен-аліфатичних полііоненів характеризуються наявністю двох областей структурної релаксації. Полііонени характеризуються аномально низьким рівнем стисливості - величина швидкості ультразвуку збільшується зі зростанням іонної концентрації та складає 1800 - 2100 м / с. З використанням полііоненів як прекурсорів у золь - гель синтезі, було з'ясовано, що введення полііоненів сприяє протіканню процесів гелеутворення у золь - гель системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.11
Шифр НБУВ: РА321057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Михальчук В.М. 
Структурна модифікація оптично прозорих густосітчастих епоксидних полімерів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / В.М. Михальчук ; НАН України, Інститут хімії високомолекулярних сполук. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13-27 + Л713.131.1

Рубрики:

      
11.

Перепічка І.В. 
Феноліз епіхлоргідрину в умовах каталізу органічними основами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / І.В. Перепічка ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено кількісні закономірності каталітичного фенолізу епоксидного циклу епіхлоргідрину (ЕХГ). Досліджено механізм каталізу амінами й амонійовими солями. Доведено, що в двостадійній реакції фенолів різної кислотності з ЕХГ перша стадія - витрачання фенолу та утворення хлоргідринового ефіру - більш швидка, ніж друга, що триває з утворенням гліцидилового ефіру. Друга стадія відбувається з помітною швидкістю лише за органічних основ. Встановлено взаємозв'язок між порядком реакції за фенолом та його кислотними властивостями. Реакційна здатність фенолів підвищується зі зменшенням їх кислотності, чутливість фенолізу ЕХГ до їх структури низька. Запропоновано нуклеофільний механізм каталізу амінами та амонійовими солями, що пояснює змінний порядок реакції залежно від кислотності фенолів, низьку чутливість реакції до структури фенолів і каталізаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13
Шифр НБУВ: РА317996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Базиляк Л.І. 
Хімічна модифікація епоксидних смол гідропероксидами в присутності четвертинних солей амонію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.І. Базиляк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Встановлено закономірності одержання та синтезу на основі діанових епоксидних смол марок ЕД-20 та ЕД-22, полігліциділфенолоформальдегідної смоли, ациклічної смоли УП-632 та N,N,N',N' - тетрагліциділметилендіаніліну пероксидних похідних за присутності четвертинних солей амонію (ЧСА). Модифікаторами епоксидних смол визначено гідропероксид третбутилу, гідропероксид ізопропілбензолу, 1,1-диметил-2-фенілметилгідропероксид та 1,1,3-триметил-3-фенілпропілгідропероксид. Використано бензилтриетиламоній хлористий,тетрабутиламоній бромистий, тетрабутиламоній йодистий, цетилтриетиламоній бромистий та тетраметиламоній йодистий як ЧСА. Доведено, що реакція між епоксидною смолою та гідропероксидом відбувається з достатньою швидкістю за температури 323 К у середовищі толуолу та кількості гідропероксиду 1 моль його в розрахунку на 1 г-екв. епоксидної групи смоли та вмісті ЧСА 15,0 і гідроксиду калію (КОН) - 12,5 % моль. Запропоновано схему реакції одержання пероксидних олігомерів і виведено кінетичне рівняння процесу. Структуру синтезованих сполук підтверджено хімічними та спектральними методами аналізу. З використанням методу комплексного термічного аналізу встановлено основні закономірності розкладу синтезованих олігомерів. Пероксидні похідні епоксидних смол вивчено в процесах структурування полімерних композицій на базі нафтополімерних смол та низькомолекулярного полібутадієнового каучуку "Krasol-LB".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13
Шифр НБУВ: РА311632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського