Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Г733.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Соломко 
Синтез пероксидних похідних хітозану для створення полімерних композиційних матеріалів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Соломко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Синтезовано та досліджено нові похідні хітозану - пероксихітозани. Радикальними реакціями хітозану з 5-трет-бутилперокси-5-метил-1-гексен-3-іном одержано пероксохітозани з дитридними пероксидними фрагментами, які можуть застосовуватися разом з низькомолекулярним катіонактивним емульгатором як коемульгатори і мікроініціатори у водно-емульсійній полімеризації вінільних мономерів. Показано, що пероксихітозани прищеплюються до поверхні латексних частинок і надають емульсійному полімеру антибактеріальних властивостей. Полімераналогічними перетвореннями хітозану взаємодією з трет-бутилпероксиетиловим естером бутендикарбонової кислоти одержано пероксихітозани з регульованою кількістю первинно-третинних пероксидних фрагментів. На їх основі одержано гідрогелі. Нові гідрогелі є pH-залежними. Швидкість водопоглинання та рівноважний ступінь набухання залежать від складу та структури гідрогелів і pH середовища. Зазначено, що pH колапсу гідрогелів на основі Хіт-ПМ-ПСП залежить від складу кополімеру. Одержані гідрогелі мають антибактеріальну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г733.8,0 + Л716 +
Шифр НБУВ: РА351682

Рубрики:

      
2.

Кобилінський С.М. 
Хімічна модифікація, будова та комплексоутворюючі властивості хітозану та його похідних: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.М. Кобилінський ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено процес хімічної модифікації хітозану. Досліджено будову та властивості утворених комплексів. Вивчено реакції хітозану з альдегідами, кетонами, хлорангідридами, ангідридами, тіосаліциловою та хлороцтовою кислотами. Одержано похідні з нітро-, гідрокси-, мерканто-, карбокси та алкільними групами, фрагментами тіофену, тіофенолу, циклодектрину. На підставі результатів проведених досліджень кислотно-основних властивостей показано вплив йонної сили розчину, розміру часток, природи замісника, ступеня протонування на основність аміногруп. Виявлено, що за умов присутності сильних електролітів pK аміногруп хітозану збільшується з 4,29 до 5,37. Суттєве збільшення pK тако одержано для N(o-гідроксибензил)хітозану (7,57) та N-(ізоіндолхіназолон)хітозану (7,55). Проведено дослідження сорбційних властивостей хітозану. Методами ЕПР, ІЧ та електронної спектроскопії визначено геометрію утворених комплексів міді на хітозані, яка є тетрагональною пірамідою з хелітним вузлом (2N,2O).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г733.8 +
Шифр НБУВ: РА353839

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського