Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д214.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Бурахович Т.К. 
Електропровідність земної кори та верхньої мантії території України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / Т.К. Бурахович ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 31 с. — укp.

Побудовано глибинну геоекологічну модель земної кори та верхньої мантії (до глибини 200 км) територій України та суміжних регіонів. Виявлено зони та шари аномально високої електропровідності, а також пояснено природу їх виникнення. У 2 500 пунктах проаналізовано дані магнітопрофілювання та магнітотелуричного зондування. Розроблено методику побудови геоекологічних моделей земної кори та частини верхньої мантії, яка грунтується на використанні апарату квазітривимірного плівкового та двовимірного моделювання у зоні низькочастотних природних електромагнітних полів. На підставі результатів сумісного аналізу квазітривимірних плівкових і двовимірних моделей запропоновано об'ємне уявлення про глибинний розріз кори та мантії Землі. Виділено та побудовано геоекологічні моделі земної кори та верхньої мантії України, які містять зони з аномально низькими значеннями електричного опору: Коростенську, Гайворон-Добровеличківську, Кіровоградську, Приазовську, Волинську, Чернівецько-Коростенську, Яворівську, Донбаську, Тарханкутську, Керченську, Гірського Криму, Степового Криму, Добрузьку, Карпатську. Виявлено зони аномально високого опору порід земної кори у межах Придніпровського блока Українського щита (УЩ) та частини складчастого Lонбасу. Виокремлено зони, що характеризуються анізотропними властивостями уявного електричного опору, які досягають одного порядку у земній корі УЩ. Аномалії високої електропровідності у надрах кори виявлено практично в усіх геологічних структурах України незалежно від їх віку та просторового розподілу. Геоекологічну астеносферу зафіксовано практично повсюдно в імерійських й альпійських утвореннях та тільки фрагментарно - під докембрійським Українським щитом. Зроблено висновок, що природа високої аномальної провідності значною мірою пов'язана з комбінованою дією електронної провідності графіту або вуглецю та іонної провідності флюїдів різного походження. Зауважено, що просторовість території, зайнятої аномаліями флюїдів електропровідності, свідчить про існування розгалуженої сітки електричної зв'язності різного масштабу - від плівок на зернах кристалів усередині породи до сітки тріщин та розломів різного залягання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.1 + Д211.2 +
Шифр НБУВ: РА336298

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Мох'д А. Тх. Маджалі 
Локалізація та природа аномалій природного імпульсного електромагнітного поля Землі: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / А. Тх. Маджалі Мох'д ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розроблено шляхи раціонального застосування методу природного імпульсного електромагнітного поля Землі (ПІЕМПЗ) для розв'язання геологічних задач, зокрема, як складової комплексу геофізичних методів з локалізації зон напружено-деформованого стану гірських порід. Розвинуто теоретичні та прикладні передумови застосування методу ПІЕМПЗ під час проведення досліджень природно-техногенних систем з метою локалізації та пояснення природи розривних порушень техногенного та природного походження на підставі досвіду застосування даного методу на конкретних будівельних майданчиках у Краматорську, Харкові та Криму. Запропоновано новий підхід до вивчення анізотропного стану гірських порід навколо імпульсного джерела сейсмічних коливань. Визначено принципи та поетапність постійнодіючого моніторингу з застосуванням методу ПІЕМПЗ на потенційно небезпечних у геологічному аспекті територіях (на прикладі ділянок трансмагістральних газопроводів). Для тривимірного картування напружено-деформованого стану грунтового масиву за умов дослідження небезпечених інженерно-геологічних територій необхідно використовувати комплекс геофізичних методів, зокрема ПІЕМПЗ, електрометрію та сейсмометрію. Вдосконалено науково-методичні основи на підставі досвіду застосування методу ПІЕМПЗ на конкретних майданчиках у зазначених регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.1 +
Шифр НБУВ: РА364442

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського