Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д214.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Сумарук Ю.П. 
Динаміка джерел геомагнітних варіацій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.П. Сумарук ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено динаміку розвитку зовнішніх джерел варіацій магнітного поля Землі під час магнітних бур. Визначено зовнішні джерела варіацій магнітного поля: кільцевий магнітосферний струм, авроральні іоносферні електрострумені, які отримали енергію з сонячного вітру. Досліджено залежність широтного положення іоносферних авроральних електроструменів від інтенсивності кільцевого магнітосферного струму за даними широтних ланцюжків магнітних обсерваторій на авроральних і субавроральних широтах. Отримано рівняння лінійної регресії, яке зв'язало широту центру аврорального електроструменя з інтенсивністю кільцевого магнітосферного струму. Вивчено асиметрію кільцевого магнітосферного струму на всіх фазах розвитку магнітної бурі, її зв'язок із параметрами сонячного вітру та розвитком авроральних іоносферних електроструменів. Одержано співвідношення між інтенсивністю кільцевого струму та широтою авроральних електроструменів, використане для покращання методики обчислення АЕ індексів магнітної активності. Висвітлено зв'язок вікових варіацій горизонтальної складової магнітного поля Землі з геомагнітною та сонячною активностями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213
Шифр НБУВ: РА312465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Городиський Ю.М. 
Дослідження механізмів та інтерпретація аномальних часових змін геомагнітного поля: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.М. Городиський ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню фізичних механізмів, що спричиняють аномальні часові зміни геомагнітного поля, та інтерпретації цих змін. Запропоновано механізм формування аномального магнітного ефекту електрокінетичної природи для моделі квазіоднорідного середовища і проведено його статистичні дослідження. Проведено інтерпретацію результатів геомагнітних зйомок на Північному Кавказі, в Дніпровсько-Донецькій западині, Закарпатті та Львівському палеозойському прогині. Виявлено несинфазність коливань зміни напружень на різних глибинах в земній корі. Розглянуто механізм часових змін векторів Візе, отриманих з результатів спостережень бухтоподібних варіацій геомагнітного поля, та знайдено основні математичні вирази для нього. Дано інтерпретацію часових змін векторів Візе на РГС "Нижнє Селище". Виявлено зону динамічної лінеаризації на південний схід від РГС, наявність двох типів аномальних часових змін векторів Візе на Закарпатському геодинамічному полігоні та проаналізовано їх зв'язок з землетрусами поблизу Карпатської аномалії електропровідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.211

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Климкович Т.А. 
Особливості часових змін аномального магнітного поля та векторів індукції у Закарпатському сейсмоактивному прогині: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Т.А. Климкович ; НАН України, Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості динаміки аномального магнітного поля і векторів індукції у зв'язку з сейсмотектонічними процесами у Закарпатті. Для підвищення якості та оперативносі досліджень було розроблено методи відбракування некондиційних даних, метод кореляції з синус-функцією на асиметрично заданому півперіоді для виявлення малоамплітудних аномалій у рядах спостережень геомагнітного поля, методику та програмне забезпечення обробки великих масивів цифрових магнітоваріаційних спостережень. Це дозволило виявити нові особливості у часових рядах геомагнітного поля та векторів індукції. На основі зіставлення зі сейсмічним режимом показано, що у Закарпатському сейсмоактивному прогині крім класичних бухтоподібних аномалій провісникового типу тектомагнітні аномалії можуть проявлятися також у вигляді довготривалих трендових змін, різких змін рівня поля та суттєвого підвищення дисперсії у часових рядах. Виявлено просторово-часову кореляцію аномальних проявів компонент векторів індукції та аномальних змін геомагнітного поля з розташуванням епіцентрів близьких землетрусів. Збільшення кількості часових рядів векторів індукції дозволило вказати на існування закономірностей їх сезонних і добових змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21 +
Шифр НБУВ: РА367545

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Бахмутов В.Г. 
Палеовікові геомагнiтні варіації та магнітохронологія пізньольодовиків'я - голоцену: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / В.Г. Бахмутов ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2001. — 38 с. — укp.

Розроблено методику палеомагнітних досліджень неконсолідованих осадків, визначено критерії вибору об'єктів досліджень - потенційних носіїв інформації про вікові геомагнітні варіації, запропоновано оптимальний комплекс магнітно-мінералогічних і статистичних методів обробки даних. На серії розрізів, які хронологічно перекриваються, вперше одержано "запис" варіацій компонент вектора давнього геомагнітного поля за останні 13 тис. років. Одержано нові дані про динаміку геомагнітного поля. Зроблено висновок про відмінність у режимі генерації геомагнітного поля в епоху пізньольодовиків'я й у пізньому голоцені. Побудовано зведену регіональну магнітохронологічну (магнітостратиграфічну) схему палеовікових варіацій схилення та нахилення, яка є новим інструментом для розчленування, стратифікації та кореляції осадових товщ на півночі Європейського континенту. Встановлено зв'язок між геомагнітними варіаціями та довгостроковими кліматичними змінами. Зазначено, що визначальний вплив на характер атмосферної циркуляції в Європейському секторі має знаходження геомагнітного полюса як центру аврорального овалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213
Шифр НБУВ: РА316500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Сумарук Т.П. 
Регулярні та іррегулярні геомагнітні варіації в середніх широтах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Т.П. Сумарук ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Вивчено геомагнітні варіації у середніх широтах залежно від сонячної та магнітної активності з метою розділення їх на складові частини від магнітосферних та іоносферних джерел. Висвітлено питання щодо застосування одержаних результатів для розв'язання певних практичних задач (енергетичні аспекти, прогноз, зв'язок з кліматом). Розраховано модельні величини DCF варіації у середніх широтах та знайдено їх залежність від геомагнітної широти та віддалі підсонячної точки магнітопаузи до Землі. цикли сонячної активності. Запропоновано нову методику оцінювання кількості енергії, яка потрапляє з сонячного вітру в магнітосферу за даними середньоширотних магнітних обсерваторій. Обчислено добові, місячні та річні величини енергії за останні 50 років. Розроблено метод оперативного прогнозування магнітної активності. На підставі одержаних результатів показано наявність значимої кореляції між магнітною активністю та зміною клімату в Західному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213 +
Шифр НБУВ: РА355349

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського