Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Д23,8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Гончаренко Н.М. 
Діагностика та прогнозування метеорологічних умов забруднення повітря в Україні: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Н.М. Гончаренко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено метод, який дозволяє за даними стандартних метеорологічних спостережень оцінити поточний стан дифузійних властивостей нижньої частини межового шару атмосфери. Метод передбачає визначення аналога параметра Моніна - Обухова та враховує географічні, геофізичні та клімачні особливості України. З використанням архіву метеорологічних і аерологічних даних зроблено верифікацію методу та показано задовільне узгодження. Запропоновано новий параметр стійкості для визначення метеорологічного та кліматичного потенціалу забруднення атмосфери. Зроблено спробу районування території України з кліматичним потенціалом забруднення для теплого та холодного сезонів року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8 + Д231.22 +
Шифр НБУВ: РА361976

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Коріневська В. Ю. 
Комплексна оцінка якості природної складової урбанізованих територій: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / В. Ю. Коріневська ; Одес. держ. еколог. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Одержано алгоритми оцінки якості компонентів природної складової урбанізованих територій, які включають оцінку екологічного стану природного компонента, рівня техногенного навантаження та характеристику особливостей просторового та часового розподілу ряду показників, що визначаються. Виконано комплексну оцінку якості природної складової м. Білгород-Дністровський, комплексну оцінку екологічності даної урбанізованої території. Розглянуто основні напрями зниження негативного впливу міської системи на якість природної складової й оточуючі природно-територіальні системи. Досліджено основні тенденції зміни показників здоров'я населення й їх зв'язок з екологічною ситуацією в місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,8 + Д23,8
Шифр НБУВ: РА371228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Попов О.О. 
Математичне та комп'ютерне моделювання техногенних навантажень на атмосферу міста від стаціонарних точкових джерел забруднення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О.О. Попов ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На базі детермінованих моделей з використанням статистичного підходу Г.І. Марчука розроблено імовірнісну модель розповсюдження в атмосфері небезпечних речовин від стаціонарних точкових джерел забруднення, що надає можливість визначати рівень техногенного впливу на місто або регіон від дії одного або декількох небезпечних підприємств за тривалий період часу (місяць, рік). Здійснено уточнення відповідно коефіцієнтів горизонтальної та вертикальної дисперсій (модель МАГАТЕ), горизонтального та вертикального коефіцієнтів турбулентної дифузії (К-модель Робертса) забруднювальних речовин для різних станів атмосфери Києва. Визначено критерії оцінки техніко-економічних характеристик комп'ютерних систем моделювання техногенних навантажень на атмосферу. Розроблено методику побудови геоінформаційної моделі та програмні засоби моделювання зони впливу техногенних об'єктів з використанням систем Matlab та ArcMap. Запропоновано структуру й алгоритмічну організацію спеціалізованої комп'ютерної системи моделювання техногенних навантажень на атмосферу від небезпечних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8 + Д232.1
Шифр НБУВ: РА375625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Шварцман В.М. 
Розробка методів зменшення кислотоутворення в атмосфері при експлуатації градирень на техногенно навантажених територіях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.М. Шварцман ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методи зменшення кислотоутворення в атмосфері великих промислових агломерацій у процесі експлуатації градирень на техногенно навантажених територіях. Досліджено процеси утворення газових і пароводяних викидів, здійснено фізико-математичне моделювання процесів кислотоутворення, а також розповсюдження та випадання на поверхню сірчатої та азотної кислоти. Розроблено параметри та конструктивні рішення щодо удосконалення охолоджувальних пристроїв існуючих систем зворотного водопостачання. Запропоновано показник екологічної небезпеки життєдіяльності на територіях, підлеглих впливу негативних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8 + Д232.1
Шифр НБУВ: РА318496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Линюк О.Є. 
Статистичний аналіз забруднення та охорони атмосферного повітря в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.Є. Линюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Систематизовано джерела забруднення атмосферного повітря та визначено вплив кожного з них на стан атмосферного повітря в Україні. Обгрунтовано необхідність використання інтегрального показника для оцінювання рівня антропогенного навантаження на атмосферне повітря. Доведено необхідність комплексного аналізу закономірностей динаміки та територіальної варіації, локалізації та концентрації викидів забруднюючих речовин. Оцінено структурні зрушення в складі джерел забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами. Адаптовано регресійну модель для оцінки ступеня залежності захворюваності населення від рівня забрудненності атмосферного повітря з урахуванням структурної неоднорідності розподілу міського населення по областях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)28 в611.32 + Д23,8(45Укр)
Шифр НБУВ: РА319149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Ковалець І. В. 
Технології моделювання метеорологічних процесів із засвоєнням даних вимірювань для систем підтримки прийняття рішень: автореф. дис. ... д-ра техн. наук. : 05.13.06 / І. В. Ковалець ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Вирішено проблему підвищення точності прогнозно-аналітичних оцінок стану повітряного середовища в інформаційних системах підтримки прийняття рішень (СППР) в області екологічної безпеки. Розроблено методи діагностичного метеорологічного моделювання та тривимірного засвоєння метеорологічних вимірювань для метеорологічних препроцесорів СППР. Розроблено варіаційні методи засвоєння даних вимірювань концентрації та потужності дози в моделях атмосферного переносу. Розроблено числову гідродинамічну модель атмосферної дисперсії забруднень навколо будинків і варіаційний метод засвоєння даних, що дозволяє ідентифікувати місце розташування та потужність стаціонарного джерела забруднення. Розроблено ефективні числові схеми розв'язку рівнянь прогностичних метеорологічних моделей. Для уточненя якості прогнозу температури в окремих точках розроблено статистичний постпроцесор з використанням нейромережі. Побудовано інформаційну систему прогнозування метеорологічного стану та забруднення атмосфери на основі ланцюга моделей прогнозування погоди WRF, MM5, моделі розповсюдження атмосферних забруднень CALPUFF, та представлених в роботі моделей розповсюдження забруднень у міській місцевості та методів звсвоєння даних вимірювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8 с14
Шифр НБУВ: РА384918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Базилевська М.С. 
Утворення, розподіл та перенесення галогенвуглеводнів в геологічному середовищі: Автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / М.С. Базилевська ; НАН України та М-во України з надзв. ситуацій. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Виконано дослідження летких домішок, що містяться в молодих і давніх шарах льодовика о.Галіндез на Західному узбережжі Антарктиди. Наведено результати кількісного аналізу домішок і встановлено причини їх збагачення у льоді та особливості утворення з природних джерел. Встановлено відсутність суттєвих природних джерел фреонів, їх замінювачів і розчинників, що містять хлор, в атмосфері Антарктиди. Відзначено роль деградуючих льодовиків Антарктиди та айсбергів як локальних джерел емісії галоген- і сірковмісних атмосферних домішок. Запропновано модель розподілу галогенвуглеводнів в геологічному середовищі та розраховано коефіцієнти моделі для поверхонь різних природних матеріалів, а також для розчинення речовини в рідинах, адсорбції з води на поверхні компонентів геологічного середовища та рівноваги між різними фазами. Показано, що запропонована модель задовільно описує вивчений методом газової хроматографії розподіл типових забруднювачів атмосфери між газовою фазою та модельними поверхнями. Встановлено фактори, що визначають стійкість і характеристичну відстань перенесення в геологічному середовищі органічних забруднювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8 +
Шифр НБУВ: РА336997

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського