Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Д245.114$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Шокуров М.В. 
Дослідження великомасштабних процесів в системі океан-атмосфера та їх впливи на регіональні особливості клімату України: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / М.В. Шокуров ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2004. — 37 с. — укp.

Досліджено великомасштабні процеси в системі океан - атмосфера - Північно-Атлантичне коливання, Ель-Ніньо-Південне коливання в Тихому океані, міждесятирічні кліматичні процеси в Атлантиці, що впливають на регіональний клімат України, а також особливості клімату України, що визначаються цими великомасштабними процесами. Вивчено взаємозв'язки між різними елементами явища Ель-Ніньо-Південне коливання, залежність аномалій температури поверхні від потоків тепла в Атлантичному океані, проаналізовано мінливість клімату в Атлантичному океані. Досліджено сезонну нестійкість процесу взаємодії атмосфери та океану за допомогою характеристичних показників Ляпунова, показано, що в Тропічній зоні Тихого океану весняна нестійкість спричинена розвитком явища Ель-Ніньо. Проаналізовано питання проблеми регіоналізації клімату України та Чорного моря, з використанням біспектрального аналізу установлено явище модуляції інтенсивності синоптичних процесів низькочастотними процесами циркуляції атмосфери. За методом канонічного кореляційного аналізу вивчено взаємозалежність опадів з атмосферною циркуляцією, зумовлена модуляцією інтенсивності та траєкторій циклонів Північно-Атлантичним коливанням. Проаналізовано структуру та досліджено механізми формування поля вітру над поверхнею води Чорного моря та його сезонний цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.231 + Д245.114 +
Шифр НБУВ: РА334035

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Лі Михайло Єн Гон 
Засоби підсупутникового забезпечення космічних сканерів кольору для дослідження біооптичних властивостей морських вод: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Михайло Єн Гон Лі ; НАН України. Мор. гідрофіз. ін-т. — Севастополь, 2001. — 34 с. — укp.

Розроблено нову концепцію проведення підсупутникових досліджень для отримання опорних даних, яка базується на розширенні спектральної області вимірів і використанні нормованих величин як порівняльних параметрів. Створено відповідну до даної концепції підсупутникову апаратуру, завдяки використанню якої отримано нові відомості про оптичні властивості вод і зареєстровано небезпечне помутніння вод чорноморської акваторії. Встановлено, що властивості аерозолю над Чорним морем відповідають умовам застосування стандартних алгоритмів атмосферної корекції. Знайдено оригінальні засоби вирішення зворотних задач біооптики моря, що дозволяють відновлювати концентрації пігментів фітопланктону та розчиненої органічної речовини в поверхневих шарах за спектральними характеристиками висхідного випромінювання моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.6 + Д245.114
Шифр НБУВ: РА315411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Юровський О.В. 
Методи та результати розрахунку радіаційного, теплового та водного балансів системи океан - атмосфера: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.08 / О.В. Юровський ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено складові теплового та водного балансів системи океан - атмосфера на базі супутникової та суднової інформації. Запропоновано метод розрахунку середньомісячних величин радіаційного балансу на поверхні океану на підставі супутникових вимірів на верхній межі атмосфери. Введено поняття ефективної хмарності, що характеризує крім загальної кількості хмар їх оптичну товщину. Уточнено коефіцієнт обміну у методі розрахунку турбулентних потоків явного та схованого тепла на межі розділу вода - повітря для Чорного моря та Світового океану. Запропоновано новий метод розрахунку атмосферних опадів на поверхні океану, що дозволяє за ефективною хмарністю та температурою поверхні океану, одержуваних на підставі супутникових вимірів, розрахувати кількість опадів. З використанням запропонованих методів розраховано складові теплового балансу окану й атмосфери та балансу прісної води на поверхні океанів. Складено атлас кліматичних величин цих параметрів. Одержано оцінки меридіального переносу тепла на поверхні океану й в атмосфері над ним, з урахуванням яких надлишок теплової енергії з Тихого й Індійського океанів перерозподіяється у Південний і Атлантичний океани у пропорції 3:1. Оцінено меридіональні переноси прісної води на поверхні океанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.13 + Д245.114 +
Шифр НБУВ: РА347511

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Український В.В. 
Мінливість характеристик взаємодії океану з атмосферою в Ньюфаундлендській енергоактивній зоні та її зв'язок з Північно-Атлантичним коливанням: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.08 / В.В. Український ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення результатів регулярних супутникових і суднових експедиційних спостережень уточнено характеристики синоптичної, сезонної, міжрічної мінливості та їх відносний внесок у сумарну дисперсію поля температури води. Уточнено схеми великомасштабних температурних фронтів у Північній Атлантиці, зокрема, положення двох гілок північного субекваторіального фронту. Одержано статистичні характеристики внутрішньорічної мінливості параметрів фронтальних розділів. Одержано оцінки енергообміну океану з атмосферою за різних масштабів часового осереднення гідрометеорологічних даних. Виявлено ефекти осереднення, що змінюють характеристики енергообміну. Запропоновано формули, що дозволяють враховувати ці ефекти за різних масштабів часового осереднення даних спостережень. Уточнено характеристики синоптичної та сезонної мінливості сумарних потоків явного та прихованого тепла, їх просторової структури у Ньюфаундлендській енергоактивній зоні океану (НЕАЗО). Виявлено статистично значимий зв'язок на синоптичному масштабі (1 - 15 діб) індексу північноатлантичного коливання (ПнАК) та аномалій сумарних потоків тепла у НЕАЗО, визначено мінливість цього зв'язку залежно від сезону. Описано механізми впливу природних чинників, пов'язаних з мінливістю ПнАК, на умови формування літньо-осіннього режиму кисню та гіпоксії придонних вод північно-західної частини Чорного моря, розроблено регресійну модель сезонного прогнозу сумарної площі гіпоксії вод, яка виникає у літньо-осінній період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.114 +
Шифр НБУВ: РА369438

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського