Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д245.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Семенова І.Г. 
Енергетика і вологовміст "пірнаючих" циклонів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / І.Г. Семенова ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1998. — 12 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню "пірнаючих" циклонів, що впливають на погодні умови України. Запропонований комплексний метод ідентифікації цих циклонів з використанням макроциркуляційних, хвильових і гідродинамічних параметрів. Аналіз складових рівнянь балансу кінетичної енергії і вологовмісту дозволив виявити особливості фізичного міханізму розвитку "пірнаючих" циклонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.8

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Ярова Д.О. 
Квазітропічний циклон над Чорним морем (чисельне моделювання і аналіз даних): автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / Д.О. Ярова ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено унікальний квазітропічний циклон, що утворився над Чорним морем у вересні 2005 р. Показано, що вплив цього атмосферного циклону на море був схожим з впливом тропічного циклону на океан. Визначено, що сприятливими умовами для розвитку чорноморського квазітропічного циклону виявилася відсутність сильного вітру, вертикального зсуву швидкості вітру, а також наявність обширного резервуару конвективної доступної потенційної енергії та фонової конвергенції в нижньому шарі атмосфери. Зазначено, що додатковим сприятливим чинником був великий перегрів поверхні моря в порівнянні з навколишньою сушею. За результатами чисельного моделювання визначено структуру циклону, вивчено його еволюцію, оцінено основні характерні параметри в межах теорії тропічного циклогенезу та розраховано баланси трьох компонент імпульсу в циклоні. Доведено, що на зрілій стадії даний циклон був добре збалансованою системою: на розвиненій стадії квазітропічного циклону виконувалися гідростатичний і градієнтний баланси. Експериментально підтверджено, що для чорноморського квазітропічного циклону, як і для тропічного, велике значення має взаємодія моря й атмосфери. Досліджено кліматичну повторюваність квазітропічних циклонів над Чорним морем. Показано, що подібні циклони в Чорному морі є рідким погодним явищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.82 с18
Шифр НБУВ: РА370717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Балабух В.О. 
Особливості синоптичних процесів, що зумовлюють небезпечні і стихійні опади у теплий період на території України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / В.О. Балабух ; Укр. н.-д. гідрометеор. ін-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано нові підходи щодо моніторингу та дослідження синоптичних процесів, що обумовлюють небезпечну та стихійну кількість опадів у теплий період. Досліджено синоптичні процеси, причинами виникнення яких є небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища (НЯ та СГЯ) в Україні у теплий період, визначено особливості локалізації й інтенсивності їх осередків залежно від типу синоптичного процесу. Проведено картографування повторюваності НЯ та СГЯ, виявлено найбільш опадонебезпечні зони. Доведено, що фронтальні процеси в усіх регіонах країни є більш небезпечними, ніж внутрішньомасові. Розроблено методику об'єктивної ідентифікації баричних систем синоптичного масштабу (ОІБС), за допомогою якої уточнено структуру атмосфери та баричного поля, кількісні величини складових бюджетів водяної пари та кінетичної енергії баричних утворень у нижній тропосфері. Виявлено їх особливості за різних синоптичних процесів і встановлено динаміку розвитку наприкінці XX - на початку XXI ст. Доведено, що періодичність повторюваності небезпечних і стихійних опадів аналогічна періодичності характеристик інтенсивності баричних утворень, що їх обумовлюють, виявлено коливальний характер даних змін. Визначено особливості циклонічної діяльності у теплий період наприкінці XX - початку XXI ст., що підтверджують результати, одержані за методикою ОІБС. З'ясовано, що об'єктивна ідентифікація баричних систем синоптичного масштабу реально відображає структуру атмосфери, її енергетику, вміст вологи та процеси, які у ній відбуваються, дозволяє глибше зрозуміти фізичний механізм утворення опадів і їх мінливість. Показано можливість використання методики ОІБС для дослідження та моніторингу даних факторів і визначення умов, сприятливих для виникнення НЯ - СГЯ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.8 + Д249(45УКР)416 +
Шифр НБУВ: РА355679

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Грушевський О.М. 
Фронтальне вологоперенесення над територією України: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.М. Грушевський ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Шляхом адаптації методів фізичної кінетики для опису хмарних систем планетарного масштабу фронтальні хмарні системи та пов'язане з ними перенесення вологи визначено у фазовому просторі координат та швидкостей втягування та задано функціями щільності ймовірності їх розподілу у зазначеному просторі. Моделі клімату для епох із зональним (Дж.Адем) та меридіональним (К.М.Блінова) типами циркуляції доповнено супроводжуючими їх полями атмосферної вологи. Розглянуто особливості просторового розподілу фронтального вологоперенесення за типових для території України синоптичних ситуацій. На підставі виділених груп синоптичних процесів, що ведуть до опадоутворення над територією України та їх повторюваністю, підрахованою за період з 1998 р. по 2004 р., встановлено факт найбільш інтенсивного перенесення вологи над територією України циклонами, еволюція та переміщення яких тісно пов'язані з новим розташуванням полярного кліматичного фронту, що підтверджують результати моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245.8 +
Шифр НБУВ: РА340497

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського