Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Д823.122$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Ковальська Л.В. 
Геоморфологія сульфатного карсту Прут-Дністерського межиріччя: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Л.В. Ковальська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше детально охарактеризовано геоморфологію сульфатного карсту Прут-Дністерського межиріччя. На підставі вивчення умов і чинників формування та розвитку карстового рельєфу, а також морфометричних і морфографічних особливостей поверхневих підземних карстових форм складено оригінальні схеми класифікації карстових утворень. Встановлено причини та закономірності виникнення, поширення та розвитку сульфатного карсту. Деталізовано карстологічну регіоналізацію території межиріччя, встановлено ступінь її закарстованості. Визначено й охарактеризовано основі епохи сульфатного карстоутворення. З урахуванням морфологічних особливостей карстових утворень розроблено вікові класифікації поверхневих і підземних форм. Вперше виявлено вплив сейсмічних процесів на формування та розвиток карстових утворень. Визначено основні тенденції зміни карстового рельєфу під впливом природних і антропогенних чинників, наведено оцінку геоекологічного стану карстових районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.2 + Д829(45УКР3)3 +
Шифр НБУВ: РА337724

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Федонюк М.А. 
Геопросторова диференціація сучасної карстової денудації території Волинського Полісся: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.04 / М.А. Федонюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано територіальні відмінності в інтенсивності й особливостях прояву сучасної карстової денудації в межах Волинського Полісся. Здійснено регіональне оцінювання умов, факторів і наслідків розвитку карстових процесів та карстового рельєфу. Досліджено морфометричні та морфодинамічні особливості поверхневих карстових форм на ключових ділянках. Обчислено показники карстоураженості території. З'ясовано внесок карстового процесу у загальний стік розчинених речовин з водозборів Волинського Полісся. Пораховано обсяги карстової денудації для окремих частин регіону. Виявлено ділянки підвищених інженерних та екологічних ризиків, пов'язаних з розвитком карсту. Здійснено детальніше карстологічне районування Волинського Полісся. Розроблено рекомендації з удосконалення системи карстологічного моніторингу у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.1
Шифр НБУВ: РА373695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Климчук О.Б. 
Гідрогеологічні умови розвитку і генезис карстових порожнин в неогенових сульфатних відкладах Волино-Подільського артезіанського басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.06 / О.Б. Климчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню генези найбільших в світі карстових порожнин в гіпсах та їх ролі в гідрогеології неогенових відкладів південно-західної околиці Волино-Подільського артезіанського басейну. Виділені обстановки формування підземних вод міоценової товщі, що мають еволюційно-стадійний характер. Встановлено, що великі лабіринтові печерні системи в гіпсах сформовані в умовах напорного водоносного комплекса за рахунок розсіяного живлення від базального горизонта, при загальному висхідному водообміні через гіпсову товщу. Розроблені загальна та регіональна моделі артезіанського спелеогенезу, що базуються на уявленнях про велику роль вертикальної фільтрації через слабопроникні верстви в поверхових водонапорних системах та інверсію гідрогеологічної функції елементів геофільтраційного розтину протягом спелеогенезу. Уявлення про структуру та еволюцію водообміну в міоценовом водоносном комплексі з урахуванням ролі спелеогенезу в гіпсах складають нову основу для вирішення низки пов'язаних з карстом проблем гідрогеології, інженерної геології, геохімії та охорони навколишнього середовища регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122(45Укр)

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Вахрушев Б.О. 
Карстовий геоморфогенез Кримсько-Кавказького гірсько-карстового регіону: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.04 / Б.О. Вахрушев ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Уперше за єдиною методикою систематизовано дані та проведено карстово-геоморфологічні дослідження у великому регіоні - Кримсько-Кавказькій карстовій країні, що дало змогу встановити регіональні відмінності карстогенезу в її межах. Обгрунтовано сучасне уявлення про геоморфологію карсту як вчення про карстовий морфогенез, що має власне об'єкт дослідження, предмет, методи вивчення та визначено місце у системі наукових напрямів геоморфології. Розроблено теоретичні засади та проведено карстолого-геоморфологічне районування Кримсько-Кавказької карстової країни, визначено парагенетичні параметри їх взаємодії, розроблено відповідні класифікацію карстових форм, типологію даного рельєфу, систематизовано четвертинні відклади карстових масивів. Запропоновано та застосовано в карстових дослідженнях ліхенометричний, палеосейсмокарстологічний і порівняльно-картографічний методи, введено новий розрахунковий показник - об'ємний модуль конденсаційного стоку. За результатами теоретичних розрахунків виявлено основні гідрохімічні ситуації карстового геоморфогенезу, обгрунтовано шляхи та методи геоморфологічних кореляцій, застосування вікових датувань рельєфу в карстових областях, виявлено основні еволюційні етапи та періоди розвитку карсту регіону. Удосконалено методики гідрологічних, гідрогеологічних і водобалансових вишукувань. Для окремих досліджених районів Криму та Кавказу розраховано водний баланс, показник конденсаційного стоку, величини хімічної (карстової) денудації. Розроблено "Типове положення про карстово-спелеологічні національні природні парки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.2 +
Шифр НБУВ: РА331170

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Аксьом С.Д. 
Оцінка впливу сульфатного карсту на хімічний склад природних вод (на прикладі південної частини Західно-Української лісостепової провінції): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / С.Д. Аксьом ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Геогр. ф-т. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив карсту в міоценових гіпсо-ангідритових відкладах на хімічний склад природних вод у Західному регіоні України. Вивчено інтенсивність розчинення гіпсоангідритових порід. Висвітлено закономірності та величину інтенсивності розчинення сульфатних порід за різних умов взаємодії води з породою. Створено комп'ютерну базу гідрохімічної та карстологічної інформації "Гіпсовий карст Західної України". Проаналізовано різнопланову карстологічну, гідролого-гідрохімічну та гідроекологічну інформацію, наведено результати аналізу. Оцінено вплив сульфатного карсту на водний стік та стік хімічних речовин річок верхньої частини басейну р.Дністер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.2 + Д829(45УКР3)081
Шифр НБУВ: РА318611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського