Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (124)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Е0*725.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Євстігнєєв В.П. 
Багатокомпонентні взаємодії ароматичних біологічно активних речовин і ДНК у водному розчині: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / В.П. Євстігнєєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано двосайтову модель гетероасоціацій, а також новий підхід для проведення аналізу багатокомпонентних розчинів ароматичних біологічно активних сполук (БАС) з урахуванням всіх можливих міжмолекулярних взаємодій компонент суміші. В системах вітамін - кофеїн - нікотинамід і антибіотик - вітамін - кофеїн показано потенційну можливість регулювання біологічної активності. Проведено теоретичний аналіз інтерцепторно-протекторної дії в трикомпонентних сумішах ароматичних БАС і ДНК. Наведено рекомендації для використання результатів теоретичного аналізу за різних умов експерименту. Розроблено схему кількісного оцінювання відносного біологічного ефекту у комбінаціях ароматичних БАС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.3 в733.5 + Е0*725.112.1 в733.5 +
Шифр НБУВ: РА365283

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Аламуш 
Вплив граміцидину S на агрегацію тромбоцитів і стійкість мембран еритроцитів до гемолізу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Адіб Халаф Фадел Аламуш ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.24 + Е0*725.311.3
Шифр НБУВ: РА358716

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Семенюта І.В. 
Дослідження інформативності клітинних моделей для попередньої оцінки біологічної активності речовин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / І.В. Семенюта ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод ефективного пошуку та попередньої оцінки біологічної активності (БА) нових речовин з використанням клітинних біомоделей. Проведено дослідження та оцінку ефектів фізіологічно активних речовин (ФАР) з протилежними біорегуляторними стереотипами з використанням різних експериментальних моделей. На базі функціональних реакцій лейкоцитів показано високу чутливість клітинних моделей до різних ФАР. За допомогою методів штучних нейронних мереж (ШНМ) і кластерного аналізу визначено ступінь інформативності досліджених біомоделей. Найбільш інформативними є біомоделі на базі імунологічних реакцій - розеткоутворення N-лімфоцитів, міграційні властивості поліморфноядерних лейкоцитів (ПМЯЛ) та електрофоретична рухливість нейтрофільних лейкоцитів. На підставі результатів, одержаних завдяки дослідженню впливу ФАР на модельні системи та їх біорегуляторного стереотипу розроблено алгоритм ефективного пошуку та попередньої оцінки БА нових речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.3 +
Шифр НБУВ: РА351282

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Казачков М.Г. 
Кінетичні особливості ферментативного окиснення лінолевої кислоти та лінолевого спирту в присутності 5-ліпоксигенази: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / М.Г. Казачков ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено та зроблено порівняльний аналіз кінетичних параметрів 5-ліпоксигенази (ЛО) окиснення субстратів, які можуть іонізуватися, або навпаки не спроможні, на міцелярних і модельних системах на основі хімічно модифікованого кремнезему. Досліджено кінетичні механізми 5-ЛО окиснення лінолевого спирту та вплив 4-гідрокси-ТЕМРО на проходження реакції. Встановлено, що 5-ЛО реакція супроводжується формуванням неспецифічних продуктів вільнорадикальних реакцій, що ініціюються ферментом. Відзначено, що карбоксильна група поліненасичених жирних кислот під час реакції 5-ЛО окиснення формує негативний заряд необхідної щільності та необхідна для правильної орієнтації субстрату в активному центрі ферменту. Доведено, що 5-ЛО в міцелярній системі виявляє позитивну кооперативність по субстрату - лінолевого спирту (ЛС). Додецилсульфат натрію (ДДС) і фосфатидна кислота підвищують стаціонарну швидкість реакції окиснення лінолевого спирту 5-ЛО. За умов поступового збільшення концентрації активатора відбувається заміщення субстрату в алостеричному центрі ферменту на молекули ДДС і фосфатидової кислоти. У присутності активатора з молекулою ферменту зв'язуються від двох до трьох молекул ЛС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.4**042 + Е0*725.323.19
Шифр НБУВ: РА315018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Єрмак Є.Л. 
Конкурентне зв'язування біологічно активних речовин з полінуклеотидними матрицями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Є.Л. Єрмак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різні моделі зв'язування у розглянутих системах. Визначено оптимальні моделі, термодинамічні та стехіометричні параметри зв'язування біологічно активних речовин з полімерними матрицями. Показано, що теофілін, кофеїн, цитидин і його біологічно активні аналоги утворюють на ДНК один тип комплексів і не інтеркалюють у ДНК. Показано, що вони зменшують кількість агрегованого на НК ліганду-мітки. Проведено аналіз на прикладі систем ActII - ДНК - бромистий етидій ActII - ДНК - Хоехст 33258. Показано, що за присутності бромистого етидію зменшується кількість інтеркальованого в ДНК ActII, а за присутності Хоехста 33258 - мономерно зв'язаного в жолобі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.3 в734.5 + Е0*725.112*011.5 в734.5 +
Шифр НБУВ: РА360586

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Ернандес Сантьяго А.А. 
Механізми взаємодії та конкурентного зв'язування з ДНК ароматичних антипухлинних препаратів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / А.А. Ернандес Сантьяго ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2006. — 19 с. — укp.

Показано, що ароматичні антипухлинні антибіотики можуть утворювати у водному розчині молекули, стабілізовані вертикальним стекингом хромофорів. Встановлено основну роль дисперсійних і гідрофобних взаємодій у процесі стабілізації комплексів молекул, але в деяких випадках цю роль відіграє міжмолекулярний водневий зв'язок. Вперше встановлено існування складної динамічної рівноваги молекул ЕВН у водному розчині, що включає утворення відкритої й закритої форм гомодимеру, взаємно-інтеркальованих димерів і тримерів. Проаналізовано трикомпонентну рівновагу антибіотик-антибіотик-ДНК у водному розчині. Здійснено поділ інтерцепторного й протекторного механізмів взаємної дії комбінації антибіотиків на ДНК у суміші. Показано, що в трикомпонентній суміші існує потенційна можливість регулювання біологічної активності комбінації антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.314.31 в733.5 + Р281.82-2 +
Шифр НБУВ: РА344580

Рубрики:

      
7.

Бабій Л.В. 
Модельні окиснювальні перетворення тіаміну і тіамінфосфатів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Л.В. Бабій ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що окиснення ТМФ і ТДФ фериціанідом калію інгібується фероціанідом і включає стадію утворення проміжного катіон-радикального продукту. Константи швидкості знижуються під час переходу від ТДФ до тіаміну і ТМФ. Висвітлено особливості перебігу реакції в нелінійній залежності швидкості відновлення цитохрому С від його концентрації внаслідок попереднього утворення комплексу нейтральної трициклічної форми тіаміну з білком. Доведено, що окиснення ТМФ у лужному середовищі у разі дії фериціаніду та йоду супроводжується прискореним гідролізом фосфатного зв'язку з утворенням неорганічного фосфату, тіаміну і тіохрому. За аеробних умов накопичення неорганічного фосфату відбувається разом з утворенням тіохрому та процесами незворотного розкладу ТМФ. Досліджено константи швидкості окиснювального розкладу "жовтої" та тіольної форм ТМФ. Проаналізовано вплив замісників у положенні 5 тіазолієвого циклу тіаміну і його структурних аналогів на константи швидкості та термодинамічні активаційні параметри зникнення "жовтої" форми. Розглянуто реакційну здатність фосфорних естерів тіаміну у разі взаємодії з лужною фосфатазою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г295-2 + Е0*725.321.11
Шифр НБУВ: РА320832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бугас 
Моделювання перетворень вітаміну B1 і його структурних тіазолієвих аналогів в процесах біологічного транспорту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Роман Валерійович Бугас ; НАН України; Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії. — К., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г299.1-2 + Е0*725.321.11 в6
Шифр НБУВ: РА332998

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Барановський С.Ф. 
Молекулярний механізм сиквенс-специфічної взаємодії інтеркалюючих лігандів з дезоксиолігонуклеотидами різної довжини і вторинної структури: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 03.00.02 / С.Ф. Барановський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 31 с. — укp.

На підставі експериментальних даних ЯМР-спектроскопії і різноманітних моделей молекулярної асоціації досліджено самоасоціацію у водному розчині ароматичних молекул - барвників, антибіотиків і дезоксиолігонуклеотидів, які відрізняються нуклеотидним складом, довжиною і вторинною структурою. Параметри самоасоціації ароматичних молекул суттєво залежать від структури їх хромофорів, а стабільність дуплексів ДНК - від нуклеотидного складу та числа піримідин-пуринових дільниць в послідовності. Проведено дослідження коплексоутворення типових інтеркаляторів - бромистого етидію та дауноміцину з дезоксиолігонуклеотидами. Встановлено характерні особливості сиквенс-специфічного зв'язування ліганду з ДНК і геометрії різних типів молекулярних комплексів. Розраховано внески різноманітного типу реакцій у сумарні теплові і ентропійні ефекти. Обговорено особливості комплексоутворення лігандів з одноланцюговими дезоксиолігонуклеотидами та шпильковою структурою ДНК у водному розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*011.5в733.5 + Е0*725.31*04 в605
Шифр НБУВ: РА317608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Мухіна Ю.В. 
Нековалентні взаємодії флавін-мононуклеотиду із біологічно активними ароматичними речовинами та ДНК: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Ю.В. Мухіна ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено молекулярні механізми взаємодії флавін-мононуклеотиду з біологічно активними ароматичними сполуками (БАС) - антипухлинними антибіотиками та мутагенами, а також спільне зв'язування БАС з ДНК за присутності вітаміну у водному розчині. Для визначення параметрів комплексів використано методи одно- та двовимірної спектроскопії ядерного магнітного резонансу (500 МГц). За методом молекулярної механіки з використанням програми X-PLOR і результатів аналізу двовимірних ЯМР спектрів визначено найбільш імовірні просторові структури гетерокомплексів. Показано, що ароматичні молекули вітаміну й антибіотиків/мутагенів можуть утворювати енергетично міцні гетероасоціати у водному розчині, які стабілізуються, в основному завдяки стекінг-взаємодії хромофорів сполук, за цього у деяких системах імовірно утворення H-зв'язку. Проведено порівняльний аналіз взаємодії гідротропних агентів (кофеїну та нікотинаміду) з вітаміном. Запропоновано модель аналізу спільного зв'язування двох лігандів з ДНК. Сформульовано критерій, що дозволяє з'ясувати переважальний процес, який зумовлює зменшення зв'язування БАС з ЖНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.321.12 + Е0*725.311.7 +
Шифр НБУВ: РА346022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Теренецька І.П. 
Спектроскопія та лазерна фотохімія провітаміну D: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / І.П. Теренецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Визначено закономірності впливу параметрів ультрафіолетового (УФ) лазерного випромінювання (довжини хвилі, інтенсивності, тривалості імпульсу) на кінетику фотоізомеризації провітаміну D. Проаналізовано вплив слабкого необоротного каналу та доведено неадекватність загальноприйнятого фотостаціонарного наближення. Виявлено нові ефекти впливу інтенсивності пікосекундного лазерного опромінювання на кінетику фотореакції. З'ясовано фізичну природу порушення закону взаємозамінності та запропоновано математичну модель, яка враховує збудження нерівноважних конформерів. Визначено механізми цілеспрямованого впливу на конформаційний розподіл превітаміну D і канали його фотоперетворень за рахунок властивостей ініціювального випромінювання та взаємодії з мікрооточенням у різних середовищах. Розроблено метод спектро-фотометричного аналізу багатокомпонентної суміші фотоізомерів з урахуванням її фотодеградації та визначено шляхи оптимізації технології фотосинтезу превітаміну D. Досліджено ефекти фотоіндукованої орієнтації нематичних рідких кристалів плівками адсорбованого провітаміну D. Розвинуто метод вимірювання біологічного активних доз сонячної УФ радіації на підставі спектрального спостереження за кінетикою фотосинтезу превітаміна D in vitro. Запропоновано спосіб візуального визначення поглинутої УФ біодози за зміною кольору холестеричного рідкого кристалу з домішкою провітаміну D.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.322.2-634 в734.5 +
Шифр НБУВ: РА346298

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Мисливець С.О. 
Створення композиції координаційних сполук біометалів і вітамінів групи В та експериментальне обгрунтування її застосування для підвищення резистентності організму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.О. Мисливець ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Експериментально доведено наявність широкого спектру фарамакологічних властивостей КМВ щодо підвищення резистентності організму в моделях іммобілізаційного стресу, динамічних та статичних навантажень, а також у процесі старіння. Геріатричні особливості КМВ проявляються у гальмуванні інволюції внутрішніх органів, активації метаболічних процесів, стимуляції гемопоетичної функції, подовженні "працездатного віку". За рівнем фармакологічної активності КМВ в 1,5 - 1,9 рази переважає відомий препарат Юнікап-М, в якому мікроелементи знаходяться в іонній формі. Не справляло негативної дії на функціонування органів і систем організму у процесі повторного введення КМВ тваринам протягом 6 місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.32
Шифр НБУВ: РА320062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Строкіна А. О. 
Тіамінфосфатгідролазна активність плазматичних мембран нервових клітин: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / А. О. Строкіна ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Показано, що активний центр протеїну з тіамінтрифосоратизною (ТТФазною) активністю в плазматичних мембранах синаптосом (ПМС) локалізовано з цитоплазматичного боку мембрани. За результатами експериментів з дослідження впливу специфічних похідних тіаміну (ампроліум, окситіамін та піритіамін) на обидві активності, які виявляє тіамінзв'язувальний білок (ТЗБ), запропоновано існування двох відмінних активних центрів на цьому протеїні у складі ПМС, відповідальних за зв'язування тіаміну та гідроліз тіамінтрифосфату (ТТФ). Показано, що ТЗБ, а саме, одна з його субодиниць (35 кДа), і є мембранозв'язаною ТТФазою плазматичних мембран нервових клітин, а також є гомологічною цитозольному ензиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*551.71 + Е0*725.321.11
Шифр НБУВ: РА379304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Сілонов 
Участь специфічних білків-акцепторів [альфа]-токоферолу в регуляції синтезу лейкотриєнів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Сергій Борисович Сілонов ; НАН України; Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.323.19 + Е0*725.322.3
Шифр НБУВ: РА360995

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Лисиця А.В. 
Фізико-хімічна характеристика біологічно активних речовин за даними часопролітної плазмово-десорбційної мас-спектрометрії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / А.В. Лисиця ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто можливості використання біофізичного методу часопролітної плазмово-десорбційної мас-спектрометрії (ПДМС) для визначення стану молекул біологічно активних речовин (БАР) у сумішах та органічних субстратах різного походження. З метою підвищення ефективності аналізу, інформативності мас-спектрів та об'єктивності їх інтерпретації вивчено ряд особливостей притаманних процесу десорбції/іонізації у ПДМС. Встановлено, що для оптимізації мас-спектрометричного аналізу необхідно враховувати та доцільно використовувати наступні фактори: можливість утворення гомо- та гетерокластерних асоціатів іонів у газовій фазі, вплив органічних кислот, матриць, речовин із радіопротекторними властивостями. Проаналізовано стан і характер змін у часі молекул БАР у ряді лікувально-профілактичних препаратів, багатокомпонентних модельних сумішах, вуглекислотних екстрактах з лікарських рослин, екстрактах, що містять мікотоксини. Доведено доцільність та ефективність використання методу для визначення хімічної сумісності інгредієнтів у комплексних препаратах і теоретичного обгрунтування їх складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.3в734.5
Шифр НБУВ: РА320809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського