Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Е50*725.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Постоєнко О.М. 
Екологічні характеристики культурних і дикорослих каротиноносних рослин - накопичувачів вірусів та ксенобіотиків і метод отримання з них каротину: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.М. Постоєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження розповсюдженості та циркуляції дихлордифенілтрихлоретану (ДДТ) та його метаболітів, фосфамідів і нітратів у трьох природних зонах України: Полісся, Лісостеп, Степ. Доведено наявність ДДТ та його метаболітів, фосфамідів і нітратів у грунтах посадок і коренеплодах моркви посівної, відібраних з трьох регіонів України з різним ступенем антропогенного навантаження та встановлено фіторемедіаційні властивості цієї культури. Визначено роль кропиви дводомної як резерванта фітовірусів у агроценозах і природних місцезростаннях України. Зазначено, що вміст фітовірусів у ній підвищується під впливом антропогенного навантаження. Показано, що під впливом ксенобіотиків і вірусних інфекцій за природних умов вміст каротиноїдів у рослинах зростає в 1,1 - 1,67 рази. На підставі цього та даних літератури теоретично обгрунтовано роль каротиноїдів у реалізації адаптаційних механізмів природних і штучних популяцій певних видів рослин до дії песимальних доз факторів довкілля. Дослідно-промислову лінію з випуску масляного концентрату каротину за даним методом упроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.152 + П241.31-271.5 +
Шифр НБУВ: РА325379

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Геворгіз Р.Г. 
Модель світлозалежного вмісту пігментів у мікроводоростях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Р.Г. Геворгіз ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 1998. — 18 с. — укp.

Пропонується механізм, який пояснює залежність кількості клітинних пігментів від інтенсивності світла у рослин. Основою механізму є уявлення про два протилежних процеси, які визначають концентрацію пігментів у клітині: синтез і руйнування пігментів під дією світла. Розроблено математичну модель, яка описує кількість пігментів в рослинних клітинах з урахуванням фотодеструктивних процесів. Отримані рівняння залежності кількості пігментів в біомасі мікроводоростей від поверхневої освітленості. Рівняння застосовано для опису світлозалежного вмісту пігментів в клітинах мікроводоростей різноманітних систематичних груп. Отримані коефіцієнти рівнянь. Показано гарне співвідношення експериментальних і теоретичних даних. Отримані рівняння, які описують динаміку кількості пігментів в рослинних клітинах при блокуванні синтезу пігментів недостачею компонентів мінерального харчування. Рівняння застосовано для опису концентрації пігментів в клітинах червоних і синьо-зелених мікроводоростей при глибокому азотному лімітуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.15*723

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Донець В. В. 
Обгрунтування структури апаратно-програмного комплексу для дистанційного зондування рослинності в польових умовах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.12 / В. В. Донець ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вирішено задачу оптимізації основних технічних характеристистик і структури польового спектрометричного апаратурно-програмного комплексу за двома критеріями з обмеженнями на підставі використання різних рівнів опису спектрометричної системи з урахуванням реальних фізичних умов і особливостей досліджуваного об'єкта. Розроблено новий польовий спектрометр-поліхроматор для дистанційного зондування рослинних масивів і для підсупутникової валідації, особливостю є реалізація диференціального методу вимірювання за натуральних умов освітлення з квазісинхронною реєстрацією інформації від об'єкта вимірювання та сигналу опорного каналу. Запропоновано структурну схему вимірювань, яка забезпечує інваріантність дистанційного визначення вмісту хлорофілу у рослинності за польових умов за різних рівнів освітлення, з різною колірною температурою, за різних зенітних кутів Сонця та за різних рівнів проективного покриття грунту рослинністю, що дозволило перенести в польові умови лабораторні методи визначення вмісту хлорофілу в рослинності на основі деривативних вегетаційних індексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.151.1 в726
Шифр НБУВ: РА375995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Топчій Н.М. 
Роль світлозбирального комплексу в адаптації вищих рослин до умов освітлення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Топчій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що нижчий рівень нефотохімічного гасіння флуоресценції хлорофілу листків гороху, вирощеного за умов збільшення частки червоного світла, узгоджується з виявленими змінами в організації СЗКП, більшою стабільністю його олігомерної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.151.1-634-601 + Е50*723.115-634-601 +
Шифр НБУВ: РА344578

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Верниченко-Цветков Д.Ю. 
Рослинні пігменти і ферментативна активність в донних відкладах різнотипних водних об'єктів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.17 / Д.Ю. Верниченко-Цветков ; Нац. акад. наук України, Ін-т гідробіології. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено кількісні характеристики та проаналізовано особливості просторового та часового розподілу вмісту рослинних пігментів (РП) і активності ферментів у донних відкладах (ДВ) різнотипних водних об'єктів басейнів Дніпра та Сіверського Дінця. Показано залежність величин даних показників від географічного положення водного об'єкта, трофічного статусу, гідрологічного режиму, сезону року, типу ДВ, рівня антропогенного навантаження. Встановлено, що вміст РП у ДВ лептичних екосистем у середньому вищий, ніж лотичних. Проаналізовано вплив стічних вод населених пунктів на вміст РП і ферментивну активність у ДВ Сіверського Дінця. Доведено високу чутливість показників пігментного фонду й активності ферментів у ДВ, наведено рекомендації щодо їх використання для біоіндікації екологічного стану водних екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*806 + Е50*725.15
Шифр НБУВ: РА372327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського