Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*335.9*694.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Перепелюк М.М. 
Експресія генів інтерферону альфа, його рецептора та протеїнкінази Р на ранньому етапі регенерації печінки у щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / М.М. Перепелюк ; НАН України; Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено експресію генів Ifna1, Ifnar1, та Pkr у печінці щурів після часткової гепатектомії (ЧГЕ) та лапаратомії (ЛАП), які спричиняють перехід клітин печінки від спокою до проліферації та реакцію гострої фази. З'ясовано, що перехід клітин печінки від спокою до проліферації супроводжується ранньою активацією синтезу мРНК IFNalpha в клітинах Купфера з подальшою активацією в гепатоцитах синтезу Ifna1, Ifnar1, та Pkr-специфічних РНК. Показано, що реакція гострої фази в печінці після ЛАП супроводжується вираженим зниженням експресії генів Ifna1 та Pkr в клітинах Купфера. Встановлено, що активація синтезу IFNalpha після ЧГЕ не є можливою за реакції гострої фази. Доведено, що після ЧГЕ в гепатоцитах відбувається перерозподіл білка PKR тільки в цитоплазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*694.6 + Е60*445*725.311.3 +
Шифр НБУВ: РА367369

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Оболенська М.Ю. 
Регенерація печінки у щурів: молекулярно-біологічні процеси, їх регуляція та часова шкала: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / М.Ю. Оболенська ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Досліджено синтез ДНК, внутрішньоклітинний розподіл і кількість новоутвореної РНК, кінетичну складність ядерної РНК, експресію окремих генів (c-fos, c-myc, Р4502Е1, ЯФГ-1 alpha, фактору некрозу пухлин та його рецепторів) і синтез окису азоту в регенеруючій печінці щурів. Запропоновано часову шкалу процесу. Сформульовано положення про часткове обмеження експресії геному в перехідний період регенерації, про синергізм між проліферативною і клітиноспецифічною активністю клітин печінки різного типу і про взаємне обмеження клітиноспецифічної і проліферативної активності в клітинах печінки одного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*694.6,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Моісєєва Н.М. 
Регенерація печінки щурів після часткової гепатектомії та трансплантації ембріональних і диференційованих клітин печінки, які зазнали впливу низьких температур: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.М. Моісєєва ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що трансплантація гепатоцитів свіжоізольованих та після гіпотермічного зберігання призводить до відновлення маси печінки, збільшення вмісту глікогена в гепатоцитах, значного скорочення гексеналового сну, нормалізації вмісту загального білірубіну, зменшення кількості лейкоцитів у периферичній крові частково гепатотектомованих щурів. Зазначено, що введення кріоконсервованих клітин ембріональної печінки сприяє відновленню маси печінки, збільшенню вмісту глікогена в гепатоцитах, нормалізації детоксикаційної функції, дослідженої за тривалістю гексеналового сну та рівнем середніх молекул в сироватці крові частково гепатотектомованих щурів. Встановлено позитивний вплив кріоконсервованих клітин ембріональної печінки на показники перферичної крові: збільшення кількості еритроцитів, вміст загального та фетального гемоглобіну, нормалізацію протромбінового часу, вміст загального білка та кількості лейкоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*694.6 + Е60*336.9*55 +
Шифр НБУВ: РА324348

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського