Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*731.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Утко Н.О. 
Вміст мРНК, активність ключових ферментів антиоксидантної системи та швидкість газообміну при старінні дрозофіл, мишей і щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.О. Утко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів кластерного аналізу виявлено вікові зміни у ієрархічній структурі зв'язків між показниками, що характеризують вміст мРНК й активність головних антиоксидантних ферментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*334.6 + Е60*731.51 +
Шифр НБУВ: РА348676

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Закревська І.П. 
Особливості організації судинного русла хвоста напівводних гризунів як органа терморегуляції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.П. Закревська ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне анатомо-гістологічне дослідження судин хвоста напівводних гризунів та деяких видів наземних ссавців. Виявлено судини хвоста, раніше не описані в анатомічній літературі, а саме: глибокі та поверхневі гілки серединної та дорсальної хвостових артерій і вен, а також підшкірну хвостову артерію та вену. Виділено типи галуження судин хвоста. У результаті порівняльного аналізу виявлено характерні морфологічні особливості судин хвоста напівводних гризунів, за рахунок яких хвіст можна вважати органом терморегуляції. Установлено, що судинне русло хвоста досліджених видів побудоване за роздільним типом, що забезпечує зберігання тепла та його ефективне розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Cri*633*732.13 + Е60*731.56 +
Шифр НБУВ: РА360654

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Вихованець В.І. 
Показники енергетичного обміну в організмі тварин за умов штучного гіпобіозу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.І. Вихованець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження показників енергетичного обміну за умов штучного гіпобіозу (певного співвідношення концентрацій вуглекислоти та кисню за зниженої температури середовища перебування) в теплокровних тварин на класичній моделі щурів та новій моделі кролів. Встановлено, що в крові та печінці щурів за умов гіпобіозу відбувається вірогідне зниження вмісту АТМ, цАМФ та суми аденілових нуклеотидів, підвищення рівня АДФ та неорганічного фосфору. Під час виходу тварин зі стану гіпобіозу встановлено вірогідне підвищення вмісту АТФ, цАМФ, суми аденілових нуклеотидів з досягненням через добу всіх досліджуваних показників рівня контрольних величин. Виявлено, що за умов штучного гіпобіозу в крові кролів вірогідно знижується вміст АТФ, відношення АТФ/ФДФ та показник аденілатного енергетичного заряду та підвищується вміст АДФ, АМФ, неорганічного фосфору та глюкози. Встановлено вірогідне підвищення вмісту АДФ та креатинфосфату у печінці кролів за умов штучного гіпобіозу. На підставі результатів наукового дослідження уточнено сучасні наукові уявлення щодо метаболізму в експериментальних тварин й здійснено обгрунтування процесів, які відбуваються в організмі тварин за умов штучного гіпобіозу. Удосконалено теоретичні засади моделювання стану зниженої життєдіяльності у тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*731.5 + Е60*723*711.2 +
Шифр НБУВ: РА339501

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Девяткова 
Стан адренергічних реакцій у білих щурів при адаптації до холоду і різному тиреоїдному статусі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Юлія Олександрівна Девяткова ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*731.56*801.1-636 + Е60*731.56*112.6
Шифр НБУВ: РА337395

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Ревякіна О.Г. 
Стан гіпофізарно-тиреоїдної системи і фізіологічного калоригенезу у білих щурів при гострій дії холоду: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Г. Ревякіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 21 с. — укp.

Виявлено якісні та кількісні взаємозв'язки між інтегральними параметрами системи терморегуляції, ефективністю її основних механізмів і станом секреторної функції аденогіпофізарно-тиреоїдної системи білих щурів за умов нормотермії та за гострої дії холоду різної інтенсивності. Установлено, що у разі посилення гіпотермічної дії холоду нівелюється головний механізм теплоутворення у холоді - термогенна ефективність скелетної мускулатури. Виявлено, що екзогенне введення адреналіну за умов in situ підвищує теплотвірну функцію великогомілкового м'яза білих щурів за рахунок зниження енергетичної ефективності скоротливого акту. Зазначений механізм підвищення термогенної вартості м'язового скорочення найбільш ефективний за фізіологічної моделі охолодження і разом з розвитком гіпотермічного стану поступово послаблюється та повністю зникає за глибокої гіпотермії. Показано, що разом з розвитком гіпотермії послаблюється, а потім повністю втрачається здатність адреналіну стимулювати інтенсивність холодового калоригенезу у гомойотермного організму - білих щурів. Наведено дані, що стосуються характеру взаємостосунків між різними складовими елементами аденотіпофізарно-тиреоїдної системи за умов нормотермії та гострого охолоджування. Установлено, що за умов термонейтральної зони у межах фізіологічних коливань тиреотропного гормону крові регуляція секреції гормонів щитовидної залози за принципом "плюс-мінус взаємодія" значною мірою відносна, а регуляція здійснюється переважно за принципом позитивного зворотного зв'язку, на крайніх кордонах фізіологічної норми концентрацій тиреотропного гормону гіпофіза (ТГГ) зворотний негативний зв'язок у системі, як принцип регуляції, поновлюється. За результатами паралельного імуноферментного та морфометричного аналізів показано, що з підвищенням виразності гіпотермічної дії активність аденогіпофізарно-тиреоїдної системи зазнає наступних закономірних фаз: початкова активація - гіперактивність - повне пригноблення секреторної функції. На підставі одержаних даних зроблено висновок, що за умов холодної дії різної інтенсивності та тривалості змінюється профіль секреторної функції щитовидної залози на користь активнішого гормону - трийодтироніну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*731.56-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА351221

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Короткова Т.П. 
Фізіологічний калоригенез у білих щурів при багаторазовій адренергічній стимуляції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Короткова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження стану фізіологічного калоригенезу і термогенної ефективності його механізмів у гомойотермних тварин (білих щурів) за умов багаторазової адренергічної стимуляції шляхом ін'єкцій адреналіну, норадреналіну та катехоламіну. Показано, що у разі імітації активності симпатоадреналової системи зростає рівень основного обміну, температури тіла, підвищується холодова стійкість тварин та інтенсивність холодового калоригенезу, а цілісна система терморегуляції перебудовується на новий еталон регулювання температури шляхом зсуву угору значення "настановної точки". Встановлено, що багаторазові ін'єкції катехоламінів підсилюють дію адреналіну, норадреналіну й ізопропілнорадреналіну на "вихід" тепла м'яза у разі ізометричного скорочення, а також підвищують чутливість фізіологічного калоригенезу до катехоламінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*731.56*112.6
Шифр НБУВ: РА327010

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського