Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (1128)Книжкові видання та компакт-диски (433)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*732$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ях'я Баккар 
Активність амінотрансфераз, фосфатаз і деяких оксидаз крові у динаміці дії нових похідних оксанілової кислоти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ях'я Баккар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено ефективність впливу уреїду оксанілової кислоти (УОК), уреїд-4-хлороксанілової кислоти (У-4-ХОК) у динаміці на активність амінотрансфераз, фосфатаз, оксидаз і на вміст деяких сполук у крові білих щурів у нормі та у разі гострого запалення з оксидантним стресом. Установлено, що УОК та У-4-ХОК у процесі введення у шлунок у дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг здоровим щурам у динаміці чотирьох годин не прискорюють процеси обміну з участю внутрішньоклітинних ферментів, гострофазних протеїнів, амінів, ліпідів і перекисного окислення ліпідів, не пригнічують антиоксидантну систему, а у випадку гострого карагенінового запалення з оксидантним стресом проявляють антизапальні та антиоксидантні властивості, коли у динаміці сприяють зниженню у сироватці крові показників аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної та кислої фосфатаз, супероксиддисмутази, каталази, гістаміну, серотоніну, загального білку, фібриногену, церулоплазміну, загальних ліпідів, холестирину, дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду та відновленого глутатіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА324696

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Богданова О.В. 
Активність тирозинових протеїнфосфатаз в лімфоїдних клітинах щурів за умов впливу іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Богданова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування тирозинових протеїнфосфатаз (ТПФ-аз) у плазматичних мембранах, цитозолі спленоцитів та тимоцитів щурів через 12 годин після тотального рентгенівського опромінення у дозах 1,25; 0,5; 0,75 та 1,0 Гр. Виявлено найбільше зростання активності ТПФ-аз за умов впливу іонізуючої радіації у дозі 0,5 Гр, а для цитозольних ТПФ-аз спленоцитів - 0,25 Гр. Вивчено кінетичні властивості ізольованої ТПФ-ази CD 45. З'ясовано, що цей фермент більш споріднений з фосфатирозином, ніж з паранітрофеніфосфатом. Визначено, що опромінення тварин у дозі 0,5 Гр спричинює зниження спорідненості ферменту до фосфотирозину та зменшення максимальної швидкості фосфатазної реакції. Показано однонаправлені зміни активності тирозинових протеїнкіназ, ТПФ-аз та вмісту циклічних нуклеотидів у клітинах селезінки та тимусу щурів на тлі введення різних речовин за умов опромінення у низьких дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.431 + Е60*732.242 + Е60*716-638 +
Шифр НБУВ: РА338017

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Якіна О.О. 
Асиметрія гемостазу в парних органах у людей та тварин: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.О. Якіна ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено розподіл речовин, які впливають на гемостаз у парних органах (півкулях головного мозку, легенях, нирках, стегнових м'язах) людей і тварин різних видів (півнів, щурів, морських свинок, котів, кролів) та з'ясовано їх значущість у регуляції згортання крові та фібринолізу у симетричних ділянах кровообігу (яремних, ниркових і стегнових венах) у тварин (котів) за фізіологічних умов. За результатами дослідження установлено, що речовини, які впливають на гемостаз (прокоагулянти та фібринолітичні компоненти) у тканинах парних органів з урахуванням індивідуальних особливостей гемокоагуляційних і фібринолітичних властивостей тканин головного мозку, легень, нирок і стегнових м'язів розділено людей і тварин на дві групи. Першу групу становили тварини та люди з наявністю переважання прокоагулянтних і фібринолітичних властивостей зліва, другу - справа. Показано, що асиметрія гемостазу у симетричних органах притаманна людям і тваринам різних видів, тобто є загальнобіологічним явищем. Доведено, що ступінь цих розбіжностей у різних тварин неоднаковий. Зокрема з'ясовано, що тканини мозку мають високу тромбопластичну активність у щурів, котів, кролів і людей та високу фібринолітичну - у щурів, морських свинок і котів. Тканини нирок мають високі прокоагулянтні та фібринолітичні властивості у щурів, морських свинок, котів і кролів. Аналогічні результати одержано стосовно тканин легень і стегнових м'язів. Виявлено, що в одних тварин і людей вони є переважними в органах, розташованих зліва, в інших - справа. Доведено, що кров, яка відтікає від парних органів, справа і зліва має різні прокоагулянтні та фібринолітичні властивості, що залежить від рівня активності цих речовин в органах відповідного боку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.22 + Е60*604.2 + Р252.711.3 +
Шифр НБУВ: РА360168

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Козак М.Р. 
Біологічні особливості імуноглобулінів крові та вміст фізіологічного пріону в мозку і селезінці мишей, яким тривалий час згодовували мозок і м'ясо-кісткове борошно: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.Р. Козак ; Ін-т біології тварин Укр. акад. аграр. наук. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано, що у мишей, яким згодовували мозок великої рогатої худоби (ВРХ) і м'ясо-кісткове борошно, зростав вміст фізіологічного пріону в мозку та селезінці. Встановлено, що у крові цих тварин з'являлися антитіла до фізіологічної форми пріонового білка, анти-ДНК антитіла, а також антитіла, споріднені до білкових і ліпідних компонентів мозку. Зазначено, що тривале згодовування мишам продуктів, які містять тканини тварин або продукти їх переробки, призвело до утворення у мишей антитіл, які мають цитотоксичну активність, індукуючи загибель клітин шляхом апоптозу та некрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*72 + Е60*732.32*72 + Е60*74*72 +
Шифр НБУВ: РА370119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Прилуцька 
Біохімічні ефекти фулеренів С60 та С60-композитів у клітинах різних типів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Світлана Володимирівна Прилуцька ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242.*723-642.9:Г741.4 + Е60*697.5 + Р56-2
Шифр НБУВ: РА354631

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Жиліщич Ю. В. 
Біохімічні механізми впливу кадмію на кисень-транспортну функцію крові тварин: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Ю. В. Жиліщич ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 17 с.: табл. — укp.

Проаналізовано біохімічні механізми порушень у кисень-транспортній функції крові та функціональній активності еритроїдних клітин в організмі кролів і щурів у динаміці 28-добового введення хлориду кадмію (3 мг/кг маси). Показано, що під впливом кадмію пригнічується синтез гемоглобіну, прискорюється старіння еритроцитів і порушується стабільність мембран внаслідок стимуляції процесів пероксидного окиснення ліпідів та інгібування активності ферментів антиоксидантної системи та пентозофосфатного шунту гліколізу. Встановлено особливості адаптаційної відповіді системи еритрону на тривале надходження кадмію в організм тварин. Вперше показано відмінності в метаболічних реакціях еритроїдних клітин кісткового мозку та крові на отруєння катіонами кадмію, сприйнятливості клітин кролів і щурів до оксидативного стресу та впливу вітаміну E. Експериментально доведено коригувальний вплив alpha-токоферолу на кисень-транспортну функцію крові за умов тривалого надходження кадмію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241.5-641.1
Шифр НБУВ: РА382426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Першин О.І. 
Біохімічні механізми впливу свинцю на клітини крові щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Першин ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу ацетату свинцю за умов його одноразового введення на інтенсивність гемопоезу та метаболізм у еритроцитах і лімфоцитах лабораторних щурів. З'ясовано можливість корекції порушень функціонального стану антиоксидантної системи цих клітин шляхом введення тваринам вітаміну E. За результатами досліджень показано, що у лабораторних щурів під впливом ацетату свинцю відбуваються порушення процесів еритропоезу та лімфопоезу, процесів синтезу гемоглобіну та його киснево-транспортної функції. Визначено, що під впливом катіонів свинцю порушуються деякі ланки процесів енергетичного метаболізу в еритроцитах і лімфоцитах крові щурів. Катіони свинцю активують процеси пероксидного окиснення ліпідів в еритроцитах і лімфоцитах крові щурів і здійснюють інгібувальний вплив на функціональний стан антиоксидантної системи у цих клітинах. З'ясовано, що вітамін E коригує процеси пероксидного окиснення ліпідів та впливає на активність ферментів-антиоксидантів у клітинах крові щурів, інтоксикованих катіонами свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732,241-641 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА358604

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Ерстенюк Г.М. 
Біохімічні механізми пошкодження еритроцитів за умов експериментальної інтоксикації кадмієм: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.32 / Г.М. Ерстенюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

За результатами досліджень уперше експериментально встановлено, що надходження іонів кадмію в організм тварин зумовлює виникнення вільнорадикальної патології, спричиненої порушенням структурно-функціонального стану еритроцитів і гемоглобіну. Виявлено, що за умов кадмієвої інтоксикації відбуваються зміни жирнокислотного складу ліпідів і мають місце окиснювальні модифікації білків еритроцитів, що призводить до порушення структури біомембран. Показано, що інтоксикація іонами кадмію спричинює порушення в середовищі існування еритроцитів, які проявляються цими змінами та порушенням прооксидантно-антиоксидантної рівноваги в еритроцитах та плазмі крові. Розроблено концепцію біохімічних механізмів токсичної дії іонів кадмію на еритроцити, провідним з яких є оксидативний стрес, спричинений змінами лігандних форм гемоглобіну, порушенням процесів оксигенації тканин і розвитком гіпоксії, що призводить до морфологічних змін. Це визначено на підставі результатів цитологічних і електронномікроскопічних досліджень тканин нирок і печінки. Установлено, що у разі введення унітіолу та селеніту натрію зменшується токсична дія іонів кадмію на еритроцити, покращується функціональна здатність гемоглобіну, активізуються біохімічні реакції антоксидантного захисту, відбувається стабілізувальний вплив на структуру тканин печінки та нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*72*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА334294

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Скок М.В. 
Будова і функції нікотинових ацетилхолінових рецепторів B- лімфоцитів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / М.В. Скок ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2006. — 36 с.: рис. — Бібліогр.: с.29-33. — укp.

Досліджено нікотинові ацетилхолінові рецептори B-лімфоцитів у порівнянні з такими автономних гангліїв. На підставі результатів досліджень з'ясовано загальні механізми функціонування та взаємодії імунної та нервової систем, холінергічної регуляції процесів кровотворення та впливу нікотину на імунні реакції. Виявлено важливі структурні особливості нікотинових рецепторів, ідентифіковано їх головні субтипи у B-лімфоцитах і декількох автономних гангліях. Визначено, що вони регулюють формування й активацію B-лімфоцитів, впливають на експресію антиген-специфічних рецепторів і костимуляторних молекул CD40. Показано, що нікотинові рецептори, експресовані у ранніх мієлоїдних і еритроїдних попередниках клітин крові у кістковому мозку, регулюють дозрівання цих клітин. Виявлено, що автоантитіла проти нікотинових рецепторів можуть бути причиною зниження кількості цих рецепторів у крові деяких пацієнтів з хворобою Альцгеймера, що дозволяє розробити альтернативні методи діагностики цього захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.23*725.382.1 + Е60*725.382.1*01 +
Шифр НБУВ: РА345107

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Мохамад Хані Румієх 
Вивчення взаємозв'язку між процесами іонного транспорту і зміною форми еритроцитів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Мохамад Хані Румієх ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язок між умовами середовища, процесами іонного транспорту та морфології еритроцитів людини, щура та півня. Вивчено особливості взаємодії мембрани еритроцитів з модифікаторами форми й інгібіторами аніонного транспорту за умов модифікації іонної сили та складу позаклітинного середовища. Установлено, що введення еритроцитів в ізотонічне середовище сахарози з низьким вмістом іонів хлору призводить до трифазної послідовності змін форми клітин (морфологічної відповіді (МВ)), складовими якої є швидкість сферуляції (фаза 1), відновлення форми близької до дискоїдної (фаза II) і повторної сферуляції (фази I) та повторної сферуляції (фази III). Установлено, що фази МВ залежать від іонної сили середовища та вмісту в ній іонів хлориду. Ефект модифікаторів на МВ залежить від їх типу, концентрації та моменту початку дії щодо трифазної послідовності трансформації, що розвивається. Показано, що для еритроцитів щура МВ за присутності та відсутності модифікаторів, відбувається у межах тих, що інвагінують, стоматоцитарних форм, що розрізняються за ступенем сферичності, а для еритроцитів людини у разі SDS, DIDS і альбуміну відбувається утворення ехіноцитів. Для еритроцитів півня трифазну МФ не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.1 + Е60*732.241 +
Шифр НБУВ: РА358596

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Абакумова О.С. 
Виділення та зберігання біологічно активної низькомолекулярної фракції (до 5 кДа) з кордової крові за допомогою низьких температур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.С. Абакумова ; НАН України; Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено метод виділення та визначено умови зберігання за допомогою низьких температур і ліофілізації біологічно активної низькомолекулярної фракції із кордової крові великої рогатої худоби з молекулярною вагою компонентів до 5 кДа. Встановлено онтогенетичну закономірність наявності біологічно активних регуляторних речовин у крові великої рогатої худоби: плацентарна кров має найбільшу біологічну активність у порівнянні з кров'ю молочних телят і дорослих корів. Вперше встановлено противиразкову дію фракції до 5кДа із підданої кріодеструкції кордової крові на моделі субхронічної виразки шлунку у щурів. Встановлено, що противиразкова активність низькомолекулярної фракції кордової крові перебільшує противиразкову активність преперату порівняння актовегіну. Виявлено чутливість біомолекул низькомолекулярної фракції кордової крові до низькотемпературних факторів, що існують в діапазоні температур фазового переходу вода - льод. Вперше доведено можливість збереження даної фракції у ліофілізованому стані протягом одного року, а також у замороженому стані протягом шести міс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-636-601.2 с8 +
Шифр НБУВ: РА368551

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Гавій В.М. 
Відгук поверхневого потенціалу клітин крові на ліганди деяких компонентів мембранних сигнальних систем під впливом бета-випромінювання: Автореф. дис. канд. біол. наук: 02.00.10 / В.М. Гавій ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.24*716-638 + Е60*732.24*72*801.1-64 +
Шифр НБУВ: РА327970

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Кузьменко О. В. 
Відновлення добового ритму деяких показників кровотворення й імунітету після радіаційного впливу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / О. В. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито питання післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету залежно від індивідуальної реакції організму у відповідь на іммобілізаційний стрес. Виявлено розбіжності показників гемопоезу у тварин залежно від типу їх реакції на іммобілізаційний стрес, що розділяє їх на групи. Визначено добові ритми різних за реактивністю тварин, а також динаміку післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету експериментальних тварин для визначення їх ролі в груповій та індивідуальній радіочутливості. Висвітлено вплив типу реагування даних показників гемопоезу експериментальних тварин на тривалість пострадіаційного відновлення добових ритмів системи кровотворення. Показано, що дія іонізуючої радіації в сублетальній дозі (4,0 Гр) по-різному впливає на зміну добових ритмів показників системи гемопоезу залежно від часу доби опромінення та реактивності тварин. Встановлено залежність радіочутливості щурів в експерименті від типу їх реакції на психоемоційний стресовий вплив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.3-638.23 + Е60*743-638.23 + Р361-29
Шифр НБУВ: РА376139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Швець В.М. 
Вікові особливості змін енергетичного обміну міокарда при стресі та їхній взаємозв'язок з модуляцією вільнорадикальних процесів: автореф.дис ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / В.М. Швець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

Вивчено вікові особливості змін енергетичного обміну в серці щурів, які було піддано іммобілізаційному стресу. Встановлено, що за умов цього стресу зменшується рівень енергетичного забезпечення міокарда. Важливе значення у виникненні цього зрушення має порушення енергетичного обміну за рахунок стимуляції вільнорадикальних процесів, за умов обмеження швидкості утилізації карбонільних продуктів обміну в серці. Встановлено, що зниження рівня енергетичного забезпечення міокарда за умов стресу супроводжується зрушеннями, що обмежують значення креатинфосфату як "енергетичного буфера", і зростанням інтенсивності анаеробного гліколізу, більшою мірою, у старих щурів. На відміну від дорослих тварин у них не обмежується швидкість окиснювально-відновних перетворювань у мітохондріях міокарда, що за умов тканинної гіпоксії, що виникає у разі стресу, відображає вікову дезадаптацію енергетичного метаболізму. Одержані дані свідчать про вікові відмінності у механізмі стабілізації енергетичного забезпечення серця у разі стресу. У дорослих щурів вони зумовлені появою адаптивних змін у швидкості окиснювально-відновних процесів у мітохондріях, а у старих - з гальмуванням процесів, спряжених з гідролізом АТФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.701 + Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА366553

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Грабовецька Є.Р. 
Вікові особливості зміни активності ферментів катаболізму альдегідів у серці щурів при іммобілізаційному стресі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.Р. Грабовецька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено активність ферментів утилізації карбонільних продуктів вільнорадикального окиснення у серці щурів різного віку під впливом іммобілізаційного стресу. Встановлено, що у процесі онтогенезу змінюється активність альдегіддегідрогенази, альдегідредуктази й глутатіонтрансферази у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях серцевого м'яза. Встановлено, що за умов іммобілізаційного стресу, більшою мірою у щурів пубертатного віку, ніж у дорослих і старих тварин, виникає модуляція активності ферментів катаболізму ендогенних альдегідів у субклітинних фракціях серця. Виявлено, що у 1,5 - 2-місячних щурів зростає концентрація ТБК-реактивних речовин і шиффових основ у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях міокарда. З'ясовано, що у щурів пізнього пубертатного віку даний ефект більш виражений. Зроблено висновок, що виникнення таких зрушень свідчить про уповільнення процесів утилізації ендогенних альдегідів у серці щурів пубертатного віку під впливом стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*334 + Е60*730*112.4 + Е60*732.12*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА369122

Рубрики:

      
16.

Суворова І.М. 
Вільнорадикальні процеси в мозку і серці дорослих і старих щурів при іммобілізаційному стресі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Суворова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено, що іммобілізація дорослих щурів супроводжується виникненням оксидативного стресу в головному мозку та серці, проявом чого є накопичення у них продуктів перекисного окиснення ліпідів і карбонільних білків. Відзначено, що мозок дорослих щурів більш чутливий до дії прооксидантних факторів іммобілізаційного стресу, ніж серце. Установлено, що важливу роль у стимуляції вільнорадикального окиснення ліпідів і білків у мозку дорослих щурів у разі іммобілізації набувають зрушення в активності ферментів першої лінії антиоксидантного захисту, підвищення чутливості до дії прооксидантів, а також зміна стану окиснювально-відновних процесів у мітохондріях. Виявлено, до попереднє введення екстракту аронії запобігає виникненню оксидативного стресу у мозку у разі іммобілізації. Визначено, що чутливість мозку та серця до дії прооксидантних факторів іммобілізованого стресу зі старінням знижується. Зазначено, що виникнення цього феномену визначає обмеження проявів фізіологічних ефектів вільнорадикальних продуктів метаболізму у формуванні притосувальних реакцій мозку до дії несприятливих факторів у пізньому онтогенезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Е60*739.177 + Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА338064

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Надточій С.М. 
Вплив активації мітохондріальної пори на діяльність серця: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / С.М. Надточій ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Проаналізовано роль активації мітохондріальної пори (МП) в діяльності серця в експериментах на ізольованих перфузованих за Лангендорфом серцях морських свинок, на суперфузованих препаратах міокардіальної трабекули та судинної смужки і на тваринах. За результатами дослідження відкриття МП у разі ізольованого серця під час ішемії-реперфузії, а також за допомогою хімічних активаторів - феніларсин оксиду та антиміцину А - супроводжувалося різким падінням скоротливої активності міокарда, зниженням коронарного потоку й ефективності споживання кисню. Інгібітори МП циклоспорин А і водорозчинний вітамін Е - тролокс ефективно зменшували пошкодження ішемізованого серця під час 40 хв реперфузії, що супроводжувалось вірогідним зменшенням амплітуди підвищення оптичної щільності поглинання у відтікаючому від серця розчині на першій хвилині реперфузії у порівнянні з контрольними умовами. Доведено, що СМФ впливає на фізіологічні показники роботи ізольованого серця та судин і виступає маркером порушення функції серця під час активації МП різного генезу. Встановлено, що СМФ спостерігався в крові під дією різних активаторів МП за умов in vivo.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА328074

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Синчикова О.П. 
Вплив амфіфільних сполук на гіпертонічний гемоліз еритроцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.П. Синчикова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Показано, що вивчені амфіфільні сполуки істотно знижують рівень гіпертонічного гемолізу еритроцитів. Встановлено, що їх антигемолітична активність визначається умовами гіпертонічного впливу на клітини, фізико-хімічними властивостями амфіфільних молекул і початковим станом клітин, сформованим на етапі попередньої інкубації в середовищах помірної тонічності за певних температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241.3 +
Шифр НБУВ: РА323794

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Прокопенко Н.В. 
Вплив анестетиків і інгібіторів аніонного транспорту на стійкість еритроцитів до змін температурних і осмотичних факторів середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.В. Прокопенко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Показано, що барбітал, фенобарбітал, лідокаїн підвищують стійкість еритроцитів за умов гіпертонічного кріогемолізу та гіпертонічного шоку, однак не змінюють чутливість клітин у разі постгіпертонічного лізису. Доведено, що барбітурати та лідокаїн змінюють функціональну активність аніонного транспортера. Встановлено, що зміна транспортної активності залежить від осмолярності середовища. Виявлено, що наявність у середовищі ДІДС і діпірідамолу впливає на зміну активності білка смуги 3, викликану барбіталом, фенобарбіталом, лідокаїном. Доведено, що лідокаїн і ДІДС змінюють активність еритроцитарної ацетилхолінестерази, а характер змін залежить від складу середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241.5-636.601.2 +
Шифр НБУВ: РА350908

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Хоменко О.М. 
Вплив вихрового імпульсного магнітного поля на функції органів травлення та крові (моделі та механізми): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.М. Хоменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено вплив вихрового імпульсного магнітного поля (МП) на імунологічні показники крові та осмотичну резистентність еритроцитів, протеолітичну активність пепсину, мікрофлору шлунково-кишкового тракту. Одержано дані щодо впливу низькоінтенсивних МП на жовчоутворення, жовчовиділення та якісний склад жовчі. Встановлено залежність ефектів вихрового МП від напрямку його обертання. Вихрове імпульсне МП правого напрямку обертання збільшує осмотичну резистетність еритроцитів до гіпотонічних розчинів, активує Т-ланку імунітету, підвищує чутливість Escherichia Coli та Proteus vulgaris до антибіотиків, підсилює протеолітичну активність пепсину шлункового соку, прискорює жовчовиділення, зменшує в'язкість міхурової жовчі, стимулює її антиоксидантну активність. Вихрове імпульсне МП лівого напрямку обертання пригнічує протеолітичну активність пепсину, уповільнює жовчовиділення, збільшує в'язкість міхурової жовчі та зменшує її антиоксидантну активність. Обгрунтовано використання вихрового імпульсного МП в клінічній практиці, доведено доцільність застосування правоспрямованого вихрового імпульсного МП як засобу корекції у випадку порушень різних відділів травної системи для відновлення загального функціонального стану організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.2-633.3 + Е60*732.2-633.3
Шифр НБУВ: РА320452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського