Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*732.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Козак М.Р. 
Біологічні особливості імуноглобулінів крові та вміст фізіологічного пріону в мозку і селезінці мишей, яким тривалий час згодовували мозок і м'ясо-кісткове борошно: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.Р. Козак ; Ін-т біології тварин Укр. акад. аграр. наук. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано, що у мишей, яким згодовували мозок великої рогатої худоби (ВРХ) і м'ясо-кісткове борошно, зростав вміст фізіологічного пріону в мозку та селезінці. Встановлено, що у крові цих тварин з'являлися антитіла до фізіологічної форми пріонового білка, анти-ДНК антитіла, а також антитіла, споріднені до білкових і ліпідних компонентів мозку. Зазначено, що тривале згодовування мишам продуктів, які містять тканини тварин або продукти їх переробки, призвело до утворення у мишей антитіл, які мають цитотоксичну активність, індукуючи загибель клітин шляхом апоптозу та некрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*72 + Е60*732.32*72 + Е60*74*72 +
Шифр НБУВ: РА370119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кузьменко О. В. 
Відновлення добового ритму деяких показників кровотворення й імунітету після радіаційного впливу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / О. В. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито питання післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету залежно від індивідуальної реакції організму у відповідь на іммобілізаційний стрес. Виявлено розбіжності показників гемопоезу у тварин залежно від типу їх реакції на іммобілізаційний стрес, що розділяє їх на групи. Визначено добові ритми різних за реактивністю тварин, а також динаміку післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету експериментальних тварин для визначення їх ролі в груповій та індивідуальній радіочутливості. Висвітлено вплив типу реагування даних показників гемопоезу експериментальних тварин на тривалість пострадіаційного відновлення добових ритмів системи кровотворення. Показано, що дія іонізуючої радіації в сублетальній дозі (4,0 Гр) по-різному впливає на зміну добових ритмів показників системи гемопоезу залежно від часу доби опромінення та реактивності тварин. Встановлено залежність радіочутливості щурів в експерименті від типу їх реакції на психоемоційний стресовий вплив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.3-638.23 + Е60*743-638.23 + Р361-29
Шифр НБУВ: РА376139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Водоп'янова 
Вплив кріопротекторів та заморожування-відігріву на клітини кісткового мозку собак: Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.19 / Лариса Анатоліївна Водоп'янова ; НАН України, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.31-636-601.2 с8 + П673-273.92 с8
Шифр НБУВ: РА358986

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Петрина Л.Г. 
Динаміка та дозові залежності зміни вмісту нуклеїнових кислот і пероксидного окиснення ліпідів у кровотворних органах та крові за різних режимів опромінення тварин: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Л.Г. Петрина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Досліджено основну радіобіологічну залежність "доза - час - ефект" у діапазоні малих, сублетальних і летальних доз за різних інтенсивностей випромінення у порівняльному аспекті за двома групами показників - пероксидного окиснення ліпідів і вмісту нуклеїнових кислот у клітинах кровотворних органів і крові, які є двома основними критичними радіаційними мішенями, а саме: мембранною та ядерною. Установлено динаміку проліферації та диференціювання клітин різних органів кровотворної системи та черговість радіогенних зрушень вмісту нуклеїнових кислот у них. Визначено швидкості зниження та відновлення маси селезінки, тимуса, нуклеїнових кислот у них та у кістковому мозку та крові, здійснено оцінку констант швидкості відновлення досліджуваних показників. Установлено, що за однакових доз радіогенні зміни показників перекисного окиснення ліпідів за величиною переважають порушення вмісту нуклеїнових кислот в органах і тканинах кровотвірної системи, а також величина радіаційно-індукованих змін досліджуваних показників на одиницю поглинутої дози зі зниженням інтенсивності випромінення зменшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725-638.23 + Е60*732.3-638.23 +
Шифр НБУВ: РА345445

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Антоняк Г.Л. 
Особливості гемопоезу у тварин на ранніх стадіях постнатального розвитку: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Г.Л. Антоняк ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 29 с. — укp.

Досліджено особливості гемопоезу (еритро- гранулоцито- і лімфопоезу) та регуляції цього процесу в тварин за участю гормонів (інсуліну, тироксину, гідрокортизону) та мікроелементів (іонів заліза та селену) на ранніх стадіях постнатального розвитку. Вивчено адаптаційні зміни у метаболічному та антиоксидантному стані клітин системи гемопоезу в поросят раннього віку. Встановлено, що процес постнатальної адаптації у системі гемопоезу реалізується на рівні вікових особливостей в експресії клітин еритро-, гранулоцито- та лімфоцитопоетозу в кровотворній тканині та на рівні внутрішньоклітинного метаболізму - у віковій динаміці процесів синтезу білків і нуклеїнових кислот, проеолізу, енергетичних і антиоксидантних процесів. Визначено, що інсулін, тироксин, гідрокортизон, сполуки заліза, селену виявляють істотний вплив на функціонування системи гемопоезу поросят раннього віку, а регуляторні ефекти виявляються в змінах динаміки популяцій клітин окремих ліній кровотворення та активності метаболізму в клітинах кровотворної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.3
Шифр НБУВ: РА320225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гавриш Л.І. 
Регуляторний вплив кальмодуліну та фосфорилювання на активність кальційзалежних ферментів лімфоцитів селезінки щурів в умовах опромінення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.49 / Л.І. Гавриш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз регуляторної ролі кальцій- та циклонуклеотидзалежного фосфорилювання білків плазматичної мембрани лімфоцитів. Досліджено вплив цих процесів на функціонування кальційзалежних ферментів. Встановлено, що в лімфоцитах селезінки щурів найбільш чутливою до дії рентгенівського опромінення в дозах 0,5 та 1,0 Гр є кальційзалежна система фосфорилювання, пострадіаційне порушення функціонування якої зумовлює суттєві зміни в регуляції активності цілого ряду мембранозв'язаних ферментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.32-638
Шифр НБУВ: РА315225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Бабич Н.О. 
Регуляція тироксином мієлопоезу та лімфопоезу у ранньому постнатальному періоді: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.О. Бабич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено механізми участі тироксину та регуляції процесів мієлопоезу та лімфопоезу в організмі поросят протягом 10-денного періоду після народження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.31*334*725.381.14 + Е60*732.242*334*725.381.14
Шифр НБУВ: РА316564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Кірпенко Т.О. 
Функціональна активність системи рецепторних тирозинових протеїнкіназ у лімфоцитах селезінки щурів за умов радіаційного впливу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.О. Кірпенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Узагальнено результати вивчення функціонування епідермального ростового фактора (ЕРФ) - рецепторних тирозинових протеїнкіназ у лімфоцитах селезінки щурів за умов радіаційного впливу. Встановлено порушення активуючого ефекту епідермального ростового фактора на активність рецепторних тирозинових протеїнкіназ після дії рентгенівського випромінювання у дозі 1 Гр, яке супроводжуюється зміною взаємодії ферменту з субстратом фосфотрансферазної реакції - АТР. Виявлено інтенсифікацію процесу автофосфорилювання ЕРФ-рецепторних тирозинових протеїнкіназ, що обумовлено виникненням дисбалансу у функціонуванні системи рецепторних тирозинових фосфатаз, сАМР-залежне фосфорилювання є залученим до реалізації внутрішньоклітинних ефектів радіоіндукованої активації ЕРФ-рецепторних тирозинових протеїнкіназ у лімфоцитах селезінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.42 кінази, 022 + Е60*732.32*72,022 + Е60*722-638,022
Шифр НБУВ: РА309923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського