Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (23)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*739.177.52*01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Сидоренко Г.Г. 
Аналіз механізмів формування біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа щурів за умов довготривалого стресу: автореф. дис...канд. біол. наук : 03.00.13 / Г.Г. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На відтвореній моделі стресу описано зміни біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа щурів. Визначено, що за умов експерименту за абсолютними та відносними показниками біоелектричної активності зазначених структур домінуючою була дельта-активність. Встановлено, що як за фізіологічних умов, так і за умов зооконфліктного стресу динаміка потужності усіх досліджуваних ритмів ЕКоГ та ЕГГ мала трифазний характер. Показано, що за умов стресової програми на початку та наприкінці дослідження абсолютна потужність біоелектричної активності усіх частотних діапазонів даних структур мозку мала вищі значення за аналогічні показники тварин контрольної групи. Одержані дані про динаміку біоелектричної активності кори головного мозку та гіпокампа на фоні стресу та модулювання синаптичної передачі аміназином, амітриптиліном і карбамазепіном вказують на те, що не зважаючи на механізми дії досліджених препаратів, спостерігалися синхронізуючі впливи, які можуть свідчити про гіпермедіацію, котра забезпечує процеси саморегуляції за умов стресу. Показано, що медикаментозна пряма чи опосередкована активація стрес-лімітувальної системи мозку щурів відбувається за рахунок гіпермедіації, яка призводить до підвищення концентрації медіатору в синаптичній щілині шляхом стимулювання синтетичної активності пресинаптичного нейрону, блокади зворотного захвату медіатора чи блокади його поглинання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*01 + Е60*739.12*715.3 +
Шифр НБУВ: РА367274

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Веселовська О.В. 
Вікові особливості нейрофізіологічних механізмів циклу неспання - сон у нормі і в умовах гострого та хронічного емоційних стресів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Веселовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив емоційних стресів на структуру циклу неспання - сон у щурів у різні періоди онтогенезу. Показано, що в щурів 1-місячного віку структурна організація циклу неспання - сон, сформована під впливом гострого емоційного стресу, є стійкою до хронічної стрес-дії. Установлено, що в щурів 3-місячного віку ці процеси змінюються під впливом гострого емоційного стресу і є стійкими до хронічного стрес-впливу. У щурів 12-місячного віку зміни структури сну виявляються після гострого та хронічного стресів. У щурів 24-місячного віку сформована з віком структура циклу неспання - сон відображає стан стресу. У тварин усіх вікових груп стрес-впливи формують на електроенцефалограмі осередки судомної активності в щурів 1- та 3-місячного віку в гіпокампі та новій корі, 12-місячних щурів - у гіпокампі та гіпоталамусі, в 24-місячних тварин - у гіпокампі. Емоційні стреси призводять до артеріальної гіпертензії в щурів усіх вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*017.1 + Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА325259

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Смолєнко Н.П. 
Нейрофізіологічні особливості впливу системи позитивного емоційного підкріплення на процеси неспання - сон в онтогенезі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.П. Смолєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено нейрофізіологічні механізми впливу самостимуляції заднього вентро-латерального гіпоталамуса на структуру циклу неспання - сон у щурів у різні періоди онтогенезу. Встановлено, що самостимуляція позитивних емоційних зон заднього вентро-латерального гіпоталамуса у щурів 1-місячного віку здійнснює модулюючий вплив на десинхронізуюючі системи мозку, що забезпечують неспання та парадоксальний сон; у 3-місячних щурів з перевагою неспання у структурі циклу неспання - сон - викликає перебудову циклу з пригніченням неспання й активацією сну; у 12-місячних тварин з перевагою сну - впливає на механізми забезпечення неспання та парадоксального сну. Визначено адаптаційні показники перебудови циклу неспання - сон, якими є: покращання ритмічності сну у щурів 1- та 12-місячного віку, електрографічні прояви перехідних станів від повільного сну до парадоксального у щурів 3-місячного віку, а також пароксизмальної активності на електроенцефалограмі неспання - сон у щурів всіх вікових груп. Доведено, що самостимуляція полегшує симпатичне забезпечення серцево-судинних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*017.1*33 +
Шифр НБУВ: РА363110

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського