Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*739.177.52*017.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Веселовська О.В. 
Вікові особливості нейрофізіологічних механізмів циклу неспання - сон у нормі і в умовах гострого та хронічного емоційних стресів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Веселовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив емоційних стресів на структуру циклу неспання - сон у щурів у різні періоди онтогенезу. Показано, що в щурів 1-місячного віку структурна організація циклу неспання - сон, сформована під впливом гострого емоційного стресу, є стійкою до хронічної стрес-дії. Установлено, що в щурів 3-місячного віку ці процеси змінюються під впливом гострого емоційного стресу і є стійкими до хронічного стрес-впливу. У щурів 12-місячного віку зміни структури сну виявляються після гострого та хронічного стресів. У щурів 24-місячного віку сформована з віком структура циклу неспання - сон відображає стан стресу. У тварин усіх вікових груп стрес-впливи формують на електроенцефалограмі осередки судомної активності в щурів 1- та 3-місячного віку в гіпокампі та новій корі, 12-місячних щурів - у гіпокампі та гіпоталамусі, в 24-місячних тварин - у гіпокампі. Емоційні стреси призводять до артеріальної гіпертензії в щурів усіх вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*017.1 + Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА325259

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Смолєнко Н.П. 
Нейрофізіологічні особливості впливу системи позитивного емоційного підкріплення на процеси неспання - сон в онтогенезі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.П. Смолєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено нейрофізіологічні механізми впливу самостимуляції заднього вентро-латерального гіпоталамуса на структуру циклу неспання - сон у щурів у різні періоди онтогенезу. Встановлено, що самостимуляція позитивних емоційних зон заднього вентро-латерального гіпоталамуса у щурів 1-місячного віку здійнснює модулюючий вплив на десинхронізуюючі системи мозку, що забезпечують неспання та парадоксальний сон; у 3-місячних щурів з перевагою неспання у структурі циклу неспання - сон - викликає перебудову циклу з пригніченням неспання й активацією сну; у 12-місячних тварин з перевагою сну - впливає на механізми забезпечення неспання та парадоксального сну. Визначено адаптаційні показники перебудови циклу неспання - сон, якими є: покращання ритмічності сну у щурів 1- та 12-місячного віку, електрографічні прояви перехідних станів від повільного сну до парадоксального у щурів 3-місячного віку, а також пароксизмальної активності на електроенцефалограмі неспання - сон у щурів всіх вікових груп. Доведено, що самостимуляція полегшує симпатичне забезпечення серцево-судинних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*017.1*33 +
Шифр НБУВ: РА363110

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського