Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*739.221.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Юдін Є.К. 
Алогенна дія RFa-подібних пептидів на периферичні сенсорні нерви: дані Iin vitro/I та Iin vivo/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Є.К. Юдін ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено периферичну дію RF-амід (RFA)-споріднених пептидів. З використанням електрофізіологічного методу in vitro та реєстрації поведінки in vivo вивчено ефекти та можливі механізми дії FMRFa та ряду аналогів у периферичній ноцицепції. Показано, що RFa пептиди значною мірою спричинюють активацію у більшості С-волокон у дослідах на препараті шкіра-нерв. "Амілорид" обратимо викликав пригнічення збуджувального ефекту RFa пептидів 21-го з 38-ми волокон, в інших 17-ти випадках він не завдавав істотного впливу на рівень активності у волокнах. Таким чином, збуджувальна дія RFa пептидів не може бути пояснена лише як взаємодія з ASICs. З'ясовано, що підшкірна ін'єкція NPSF у ділянку інервації n. saphenous призводить до чіткої поведінки у ASIC3-/- та у мишей похідного генотипу C57BL/6J. Зроблено висновок, що периферична алгогенна дія NPSF не може бути інтерпретована як дія на ASIC3 канали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Е60*739.13 +
Шифр НБУВ: РА340252

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Джелдубаєва Е.Р. 
Антиноцицептивна дія низькоінтенсивного електромагнітного випромінювання надвисокої частоти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Е.Р. Джелдубаєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Відзначено, що попередня як одноразова, так і курсова дія низькоінтенсивного ЕМВ НВЧ має виражену антиноцицептивну дію за больових стресів різної етіології (тонічного, вісцерального, гострого болю), що свідчить про певну універсальність анальгетичної дії даної НВЧ на організм; визначено її антиноцицептивну дію, зокрема, значне зменшення тривалості больових реакцій, збільшення порогу больової чутливості щурів у високочастотному, ультра- і інфрадіанному діапазонах. Доведено, що у механізмах анальгетичної дії міліметрового випромінювання значну роль відіграють опіоїдні пептиди, серотонін, мелатонін, дофамін- і норадренергічні системи організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4-633.4 +
Шифр НБУВ: РА350734

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Савченко Г. А. 
Вплив пептидних компонентів отрути павуків роду Geolycosa на пуринергічні рецептор-канальні комплекси: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / Г. А. Савченко ; НАН України, Ін-т фізіології ім. О.О. Богомольця . — К., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

У ході дослідження доведено, що значна частина пептидних компонентів отрути впливає на іонні струми, опосередковані роботою P2X рецепторів сенсорних нейронів щурів. Детальне вивчення одного з пептидних компонентів (а саме, PT1) показало, що він селективно впливає на P2X3-опосередковані струми. Дія PT1 заплежить від функціонального стану рецептор-какального комплексу. Механізм дії PT1 на P2X3 рецептори полягає у затриманні останніх у десенситизованому стані. Показано, що PT1 ефективно зменшує прояви больової поведінки in vivo. Продемонстровано чутливість людських P2X3 рецепторів до дії PT1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4*01 + Р419.492-29
Шифр НБУВ: РА379008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Заячникова Т.В. 
Зміна больової чутливості щурів під впливом гіпокінетичного стресу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Заячникова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни больової чутливості щурів під впливом гіпокінетичного (ГК) стресу різної тривалості. Показано, що ГК стрес змінює поведінкові реакції у щурів за дії больових стресів (у "формаліновому" й "оцтовому" тестах), а також больову чутливість на пороговому рівні у тестах "гарячої пластинки" й електростимуляції, що доводить модифікувальну дію ГК на больову чутливість тварин незалежно від природи больового подразника. За цього модифікувальний ефект ГК стресу на больову чутливість залежить від тривалості обмеження рухливості. За адаптації щурів до нетривалого ГК стресу (1 - 6-та доба) відзначалося зменшення тривалості больових реакцій на фоні збільшення больового порогу та рівня витривалості болю, тривалості рухової активності, відновлення кореляційних і кластерних взаємозв'язків між вивченими поведінковими проявами, синхронізацію ритмічних процесів больової чутливості щурів у мікродіапазоні, що є оптимальним для розвитку адаптивної поведінки та свідчить про розвиток в організмі щурів перехресної або крос-адаптації. На фоні блокади опіоїдних рецепторів модулювальний вплив ГК стресу на рівень больової чутливості знизився, що доводить участь системи опіоїдних пептидів у механізмах модифікувальної дії ГК стресу на больову чутливість. За тривалої ГК (7 - 9-та доба) відзначалося збільшення тривалості больових реакцій, зменшення тривалості рухової активності, больового порогу та рівня витривалості болю, роз'єднування взаємозв'язків між больовими та небольовими поведінковими проявами, розвиток дисинхронозу, що взаємопов'язано з розвитком першої стадії стресу - реакції тривоги, за якої відбувається гіперактивація стрес-реалізувальних на фоні пригнічення активності стрес-лімітувальних систем організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е60*739.221.4 +
Шифр НБУВ: РА352248

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Козубенко Н.В. 
Зміна рівня нервовоспецифічних білків під впливом експериментального соматогенного болю та фармакокорекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.В. Козубенко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив експериментального післяопераційного соматогенного болю на рівень окремих нервовоспецифічних білків у мозку щура. Показано, що у оперованих щурів стан гіпералгезії супроводжується зниженням локомоторної та дослідницької активності. Підтверджено наявність післяопераційної гіпералгезії на відсутність інфекційного запалення. Визначено вплив нестероїдного протизапального препарату на вміст нервовоспецифічних білків за умов гіпералгезії. Проведено кореляційний аналіз та аналіз вітсоткового вмісту різних форм білків, специфічних для нейронів і астроглії й глікозаміноглікат-зв'язуючої активності білків міжклітинного матриксу за умов післяопераційного болю та впливу даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Р453.87-52 +
Шифр НБУВ: РА335689

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Войтенко Н.В. 
Кальцієва сигналізація в спінальних нейронах соматосенсорної системи в умовах наявності ноціцептивних синдромів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Войтенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 44 с. — укp.

Вперше проведено порівняльне дослідження модифікацій механізмів внутрішньоклітинної кальцієвої сигналізації як імовірної основи розвитку больових синдромів у разі запалення та діабетичної нейропатії. Виявлено зміни кальцієвого гомеостазу у первинних (клітинах дорсальнокорінцевих гангліїв) та вторинних (клітинах дорсонального рогу) соматосенсорних нейронах, що характерині для станів ноцицептивного та нейроптичного болю у гризунів. Зазначено, що дані зміни відбуваються у функціях кальцієвих каналів та внутрішньоклітинних кальцієвих депо досліджених нейронів мишей та щурів. Вперше продемонстровано, що за умови больових синдромів амплітуди кальцієвих транзієнтів, індукованих кофеїном, АТФ та іономіцином, зменшуються, а надходження іонів кальцію у цитозоль через іонотропні глутаматні рецептори посилюється. Встановлено, що часовий перебіг даних змін чітко корелює з динамікою розвитку алодінії та гіпералгезії після ініціації захворювання. На підставі одержаних даних встановлено можливість зменшення кальційакумулюючої активності ендоплазматичного ретикулуму та мітохондрій як основного фактора, відповідального за процеси центральної сенситизації. Вперше показано специфічні ознаки кальцієвої сигналізації в первинних та вторинних соматосенсорних нейронах щурів з периферичним запаленням та цукровим діабетом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 +
Шифр НБУВ: РА333692

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Островська О.І. 
Механізми взаємодії FMRFa-подібних пептидів з протон-активованими каналами в сенсорних нейронах щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.І. Островська ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Детально вивчено характеристики протон-активованих каналів та вплив на них RFа-подібних нейропептидів. Досліджено їх вплив на кінетику десенситизації струму, характеристики стаціонарної активації та інактивації каналів. Установлено, що RFа-пептиди здатні змінювати чутливість нейронів-ноцицепторів до протонів шляхом зсуву характерної для них кривої стаціонарної десенситизації у бік більш кислих значень pH. Вивчено залежність структура - активність для дослідження взаємодії пептидів з каналами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*01 + Е60*739.221.4*739.11*01 +
Шифр НБУВ: РА327606

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Романенко С. В. 
Особливості кальцієвої сигналізації в різних типах первинних ноцицептивних нейронів та її модуляція: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / С. В. Романенко ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше розкрито роль каналів TPRV1 не лише як температурних сенсорів ноцицептивного рівня у первинних сенсорних нейронах, а також як учасників регуляції процесу транзієнтного підвищення внутрішньоклітинної концентрації вільного кальцію. Показано залежність рівня внутрішньоклітинних кальцієвих осциляцій, обумовлених деполяризацією нейронів дорсальнокорінцевого гаглію за блокування капсаїцинових рецепторів, які експресуються в сомі даних нейронів. Виявлено залежність активаційної здатності TPRV1 за активації їх специфічними агоністами від рівня внутрішньоклітинного рівня кальцію за деполяризації клітини. Досліджено особливості впливу габапентіну на різні типи сенсорних нейронів в нормі та за умов розвитку стрептозотоцин-індукованого цукрового діабету. Показано модулювальні можливості габапентіну у процесі формування кальцієвих транзієнтів, обумовлених активацією каналів TPRV1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Р415.160.23-52
Шифр НБУВ: РА372248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Горна О.І. 
Поведінкові реакції тварин із різним профілем моторної асиметрії в умовах хронічного і гострого стресу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О.І. Горна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що профіль моторної асиметрії може бути використано як критерій індивідуальної чутливості тварин до гострого больового, хронічного гіпокінетичного стресів та їх комбінації. Доведено, що щурі, які мають різний профіль моторної асиметрії, відрізняються індивідуально-типологічними особливостями поведінки у тесті "відкритого поля". Виявлено, що хронічний гіпокінетичний стрес викликає виражені зміни поведінкових реакцій тварин, варіабельність яких суттєво залежить від моторної латералізації. Показано, що зміни тривалості поведінкових феноменів у тварин під впливом гострого больового стресу залежать від індивідуально-типологічних особливостей моторної асиметрії. Встановлено, що хронічний стрес на обмеження рухливості викликає модифіковану дію на рівень больової чутливості у щурів у разі соматичного тонічного болю, але даний ефект залежить як від тривалості обмеження рухливості, так і від індивідуально-типологічних особливостей тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Е60*730*112.4
Шифр НБУВ: РА374905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського