Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*743.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Галицький В.А. 
Біоінформатичний аналіз молекулярних механізмів диференціації лімфоїдних клітин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.А. Галицький ; Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Установлено загальні принципи будови генної мережі диференціації клітин і з'ясування участі мікроРНК у її функціонуванні, а також деталізовано та реконструйовано молекулярні механізми лімфопоезу. Запропоновано механізми ініціації інтерферуючими РНК метилювання ДНК de novo й алельного виключення. Розглянуто еволюційні передумови та механізми виникнення генної мережі диференціації клітин. Запропоновано концепцію модулів генів, згідно з якою дана мережа повинна складатися з окремих елементарних одиниць (модулів генів), керованих позитивним зворотнім зв'язком. Кожен ген зумовлює певний етап окремого напрямку диференціації клітини. Виявлено структуру генної мережі B-лімфопоезу та завершального етапу T-лімфопоезу. Установлено можливу роль мікроРНК miR-181 та miR-150 у регуляції експресії генів рекомбіназ Rag1 та Rag2 і генів транскрипційних факторів Bc16 і MITF. Узагальнено імовірну роль мікроРНК у диференціації клітин та підтриманні стабільності їх геному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.3 +
Шифр НБУВ: РА360996

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Перетятко Ю. В. 
Вплив рентгенівського випромінювання на NO-залежні механізми регуляції морфо-функціонального стану імунокомпетентних клітин крові: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Ю. В. Перетятко ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Показано, що в основі біохімічних порушень, які зумовлюють зміни структурно-функціонального стану лейкоцитів за умов хронічного рентгенівського опромінення, лежить значне зростання продукції оксиду азоту (NO), викликане зміною співвідношення інтенсивності окисного та неокисного шляхів обміну L-аргініну за рахунок зростання активності NO-синтази на фоні інгібування аргінази. Активація апоптозу в імунокомпетентних клітинах крові за умов опромінення пов'язана з гіцерпродукцією NO. Зміни у структурі та кількості вуглеводних детермінант глікопротеїнів, експонованих на мембранах лейкоцитів на фоні впливу радіаційного чинника, є провідними механізмами, що зумовлюють зміни морфо-функціонального стану цих клітин. Виявлено, що L-NAME як неселективний інгібітор NOS є чинником, що має здатність запобігати генетично запрограмованій загибелі клітин імунної системи через інгібування токсичної та проапоптичної дії оксиду азоту за умов рентгенівського опромінення. Запропоновано на основі L-NAME проводити пошук і розробку препаратів, які запобігатимуть розвиткові або коригуватимуть ускладнення, що опосередковуються лейкоцитами периферичної крові за умов тривалого рентгенівського опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242-638.1 + Е60*743.3-638.1
Шифр НБУВ: РА377193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Колибо Д. В. 
Молекулярні механізми імунного розпізнавання дифтерійного токсину: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.03 / Д. В. Колибо ; НАН України ; Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2011. — 41 с. — укp.

Показано, що відмінності у чутливості клітин мишей і приматів до дифтерійного токсину (ДТ) можуть бути обумовлені не лише різною спорідненістю токсину до їх рецепторів, але й процесами, що відбуваються після проникнення токсину всередину клітини. Показано роль ДТ у пригніченні антитоксичної імунної відповіді. Імуносупресивний ефект ДТ доведено також математичною моделлю, яка наближено до реальності описує різні форми перебігу захворювання. Розроблені імуноферментні й імунохроматографічні тести для виявлення ДТ та антитіл проти субодиниць ДТ можуть бути використані для вдосконалення діагностики дифтерії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.322 + Р264.936
Шифр НБУВ: РА382089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кирик В.М. 
Особливості розселення і диференціювання гемопоетичних стовбурових клітин різного ступеня зрілості та їх вплив на функцію імунної системи у мишей різного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / В.М. Кирик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин (ГСК) кісткового мозку та фетальної печінки на показники імунної системи опромінених і неопромінених молодих (3-міс.) та старих (20 міс.) мишей ліній CBA/Ca та FVB. Доведено, що у неопромінених реципієнтів ГСК зменшується співвідношення стромальних клітин-попередників до гемопоетичних у кістковому мозку та зростають показники бласттрансформації епленоцитів під дією Т- і В-клітинних мітогенів. Встановлено, що трансплантовані ГСК фетальної печінки здатні мігрувати в осередок ішемічного пошкодження гіпокампа. Зроблено висновок, що трансплантація ГСК викликає зміни імунологічних показників у мишей, ступінь яких у більшій мірі визначається віком реципієнта, ніж походженням клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66*33 + Е60*745.2 + Е60*743.3 +
Шифр НБУВ: РА368157

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Гаркава К.Г. 
Роль лімфоцитарних кейлонів у реалізації імунного гомеостазу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.08 / К.Г. Гаркава ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Вивчено особливості змін імунологічної реактивності організму та стану клітинних мембран лімфоцитів у разі застосування лімфоцитарних кейлонів, отриманих з різних популяцій лімфоцитів і кейлонів, що мають фазову клітинну специфічність. Розроблено новий напрямок - визначення стану лімфоцитарної кейлонної системи у нормі та за різних захворювань організму для інтегральної диференціації ступеня ушкодження різних ланок імунної системи та її потенційних можливостей, що необхідно для діагностики, імунокорекції та профілактики. Висвітлено новий метод визначення ступеня тяжкості гострої променевої хвороби та стану імунної системи у разі інших захворювань. Встановлено, що лімфоцитарні кейлони мають фазову та вузьку клітинну специфічність.Обгрунтовано можливість використання кейлонів як природних антиоксидантів. Запропоновано використовувати лімфоцитарні кейлони як діагностичні препарати для оцінки порушень імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.32 + Е60*745.3 + Р252.325.3
Шифр НБУВ: РА313995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Репницька О.П. 
Структурні особливості нуклеїнових кислот з опромінених та пухлинних тканин: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.П. Репницька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

З використанням методів інфрачервоної (ІЧ) фур'є-спектроскопії поглинання та відбивання, SEIRA-спектроскопії та ультрафіолетової спектроскопії досліджено особливості структури нуклеїнових кислот, що виникають внаслідок дії іонізуючого опромінення, канцерогенних процесів та застосування протипухлинних препаратів. Запропоновано нову методику підсиленого металевою поверхнею ІЧ поглинання для реєстрації ІЧ-спектрів нуклеїнових кислот, доведено високу чутливість даного методу, а також правомірність його використання для спектроскопічних досліджень біологічних об'єктів. Виявлено, що у випадку дії слабких доз іонізуючого опромінення (1 - 50 сГр) виникають пошкодження вторинної структури, які полягають у перерозподілі сітки водневих зв'язків, розупорядкуванні в структурі, ослабленні зв'язків і появі потенційних місць розривів, тоді як вплив сильних доз опромінення призводить до розривів цукрово-фосфатного остову та можливої зміни конформації окремих ділянок ДНК. Показано спектроскопічні прояви відмінностей в структурі РНК з пухлинних тканин різного ступеня злоякісності, а також в структурі ДНК з чутливих і резистентних штамів пухлин. Грунтуючись на спектральних особливостях, сформульовано ознаки структурних пошкоджень нуклеїнових кислот з пухлинних тканин. Досліджено вплив протипухлинних препаратів на структуру ДНК з різних штамів пухлинних тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.33*716-638.2 + Р56-29
Шифр НБУВ: РА318548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського