Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*745$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Холодна Л.С. 
Вплив стафілококового білка А та його різних форм на імунну відповідь: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.08 / Л.С. Холодна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Визначено роль основного фактора патогенності стафілококів - білка А та його різних форм у формуванні імунної відповіді. Досліджено механізми імуномоделюючої дії, а також вплив на функціональну активність окремих популяцій імунокомпетентних клітин і системи неспецифічної резистентності. Розглянуто вплив факторів, що змінюють продукцію та активність білка А та впливають на його антигенність. Досліджено вплив на клітини імунної системи очищеного, кон'югованого, сорбованого, модифікованого, клітинно-зв'язаного білка А. Встановлено основні закономірності впливу даних антигенних субстанцій стафілококів на розвиток гуморальної та клітинної ланок імунної відповіді, неспецифічних факторів природної резистентності організму, виявлено протекторні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.111.3 + Е60*745.1
Шифр НБУВ: РА316720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Лич І.В. 
Імуномодуляторні властивості молекулярного комплексу дріжджова РНК - тилорон: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / І.В. Лич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Спостережено здатність молекулярного комплексу (МК) дріжджова РНК - тилорон до імуномодуляції, яку даний комплекс виявляє за умов in vivo та in vitro. Вивчено основні характеристики імуномодуляторної активності МК за основних імунологічних тестів. Охарактеризовано вплив МК на розвиток гуморальної імунної відповіді та T-залежний антиген - еритроцити барана та T-незалежний антиген - ліпополісахарид (ЛПС) E. coli. Зафіксовано імуносупресивну дію МК на клітинну імунну відповідь у реакції гіперчутливості сповільненого типу (РГСТ). Показано зниження інтенсивності ГСТ під впливом різних доз МК. Установлено, що різні дози МК пригнічують функціональну активність лімфоцитів у реакції бласттрансформації на різні мітогени (ФГА-, КонA- та ЛПС). Досліджено імуностимулювальні й імуносупресивні механізми впливу МЕ на фагоцитарну активність, процент фагоцитозу та число), клітинний метаболізм (НСТ-тест) клітин фагоцитів у системі in vitro у здорових донорів. Виявлено, що МК підвищує функціональну активність клітин моноцитарно-макрофагальної ланки у здорових осіб. За результатами дослідження впливу МК на функціонування системи неспецифічної резистентності встановлено, що МК за низьких концентрацій пригнічує цитотоксичну активність природних кілерних клітин периферичної крові, а за високих - підсилює удвічі. Установлено, що МК впливає на рівень експресії рецепторів на лімфоцитах (Лф) периферичної крові: на T - Лф (CD3+), B - Лф (CD22+), а також на їх окремих субпопуляціях CD4+ (T-хелперах) і CD8+ (T-цитотоксичних / ефекторних Лф).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*726 + Е60*745 +
Шифр НБУВ: РА359971

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Кущ О.Г. 
Особливості будови шкіри і асоційованої з нею лімфоїдної тканини у щурів в ранньому постнатальному періоді в нормі та після внутрішньоплідного уведення антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / О.Г. Кущ ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості будови шкіри щурів, її лімфоїдної тканини протягом першого місяця постнатального життя в нормі та після внутрішньоплідного введення антигенів на 18-у добу антенатального розвитку. Шкіра як покривний та лімфоїдний орган набуває дефінітивних рис на тридцяту добу після народження. Тоншає епідерміс, товщина дерми збільшується, формуються первинні та вторинні волосяні фолікули першої генерації, сальні залози. Потові залози проходять зворотній розвиток. У синтезі та накопиченні вуглеводовмісних біополімерів виявлено послідовні зміни: пепсинолабільних і діастазорезистентних сполук на сіаловмісні глікопротеїди, несульфатованих глікозаміногліканів на сульфатовані; низькосульфатованих на високосульфатовані. Збільшуються адгезивні якості епідерміцитів. Процес становлення лімфоїдної тканини шкіри має хвилеподібний характер зі зміною числа лімфоцитів та їх топографії. З'ясовано, що внутрішньоплідне введення антигенів призводить до прискореного становлення шкіри як дефінітивного органа, змінює строки формування похідних епідермісу, супроводжується збільшенням кількості лімфоцитів у шкірі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745.3
Шифр НБУВ: РА312876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кирик В.М. 
Особливості розселення і диференціювання гемопоетичних стовбурових клітин різного ступеня зрілості та їх вплив на функцію імунної системи у мишей різного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / В.М. Кирик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин (ГСК) кісткового мозку та фетальної печінки на показники імунної системи опромінених і неопромінених молодих (3-міс.) та старих (20 міс.) мишей ліній CBA/Ca та FVB. Доведено, що у неопромінених реципієнтів ГСК зменшується співвідношення стромальних клітин-попередників до гемопоетичних у кістковому мозку та зростають показники бласттрансформації епленоцитів під дією Т- і В-клітинних мітогенів. Встановлено, що трансплантовані ГСК фетальної печінки здатні мігрувати в осередок ішемічного пошкодження гіпокампа. Зроблено висновок, що трансплантація ГСК викликає зміни імунологічних показників у мишей, ступінь яких у більшій мірі визначається віком реципієнта, ніж походженням клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*66*33 + Е60*745.2 + Е60*743.3 +
Шифр НБУВ: РА368157

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Зубкова Н.Л. 
Поствакцинальні віруснейтралізуючі антитіла до полівірусів трьох типів та чинники, що впливають на їх рівні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.Л. Зубкова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Показано, що на якість імунізації оральною полімієлітною вакциною несприятливо впливає наявність неполімієлітних ентеровірусів у кишечнику щеплених. Визначено, що вакцинні штами поліовірусів мають нижчі інтерферуючі властивості у порівнянні з епідемічно актуальними штамами вірусів Коксакі В-5 та ЕСНО-30. Встановлено, що стан поствакцинального імунітету залежить від стану мікробіоценозу кишечнику. Розглянуто можливість корекції поствакцинальної імунної відповіді за допомогою продукту "Лактовіт білковий" та імуномодуляторів метилурацилу та дибазолу. Визначено властивість нейрамінів S.aureus та A.laidlawii впливати на інфекційний титр поліовірусів. Встановлено, що нейрамінін, одержаний з S.aureus, стимулює більш тривалий синтез антитіл у високих титрах до поліовірусів типів 1 та 3, але такої залежності щодо поліовірусу типу 2 не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*74*72 + Е60*745
Шифр НБУВ: РА320602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гаркава К.Г. 
Роль лімфоцитарних кейлонів у реалізації імунного гомеостазу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.08 / К.Г. Гаркава ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Вивчено особливості змін імунологічної реактивності організму та стану клітинних мембран лімфоцитів у разі застосування лімфоцитарних кейлонів, отриманих з різних популяцій лімфоцитів і кейлонів, що мають фазову клітинну специфічність. Розроблено новий напрямок - визначення стану лімфоцитарної кейлонної системи у нормі та за різних захворювань організму для інтегральної диференціації ступеня ушкодження різних ланок імунної системи та її потенційних можливостей, що необхідно для діагностики, імунокорекції та профілактики. Висвітлено новий метод визначення ступеня тяжкості гострої променевої хвороби та стану імунної системи у разі інших захворювань. Встановлено, що лімфоцитарні кейлони мають фазову та вузьку клітинну специфічність.Обгрунтовано можливість використання кейлонів як природних антиоксидантів. Запропоновано використовувати лімфоцитарні кейлони як діагностичні препарати для оцінки порушень імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.32 + Е60*745.3 + Р252.325.3
Шифр НБУВ: РА313995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Клімова О.М. 
Формування імунологічних варіантів при пригніченні нейротрансмітерних реакцій: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / О.М. Клімова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

З'ясовано роль генетичного поліморфізму лейкоцитарних антигенів, мутабельності геному, вірусної персистенції та змін неспецифічної резистентності, гуморального та клітинного імунітету, деяких ендокринних і біохімічних показників у порушенні компенсаторно-адаптивних процесів та виявлено певну популяційну частоту зустрічальності різних імунофізіологічних варіантів за пригнічення нейротрансмітерних реакцій. Установлено, що міастенія може бути наслідком вірусної персистенції, що викликає істотні зміни неспецифічних факторів резистентності, формування імунодефіцитних станів у Т-клітинній ланці імунітету, негативну активацію синтезу прозапальних і протизапальних цитокінів, молекул адгезії ІСАМ-1, ІСАМ-3, підвищений вміст циркулюючих імунних комплексів, імуноглобуліну Е, пептидів середньої молекулярної маси, органоспецифічних антитіл до ДНК. Розроблено концепцію формування різних варіантів імунореактивності за пригнічення нервово-м'язової передачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745 + Е60*730*112.5 + Р252.53 +
Шифр НБУВ: РА327632

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського