Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (80)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж107.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Подчашинський Ю.О. 
Методи і засоби відеовимірювань лінійних і кутових переміщень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Ю.О. Подчашинський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено метод вимірювань лінійних і кутових переміщень об'єктів під час проведення досліджень процесів механічної деформації, який базується на перетворенні візуальної інформації про переміщення у відеозображення з наступною їх алгоритмічною обробкою. Розвинуто математичні моделі похибок і викривлень, що виникають під час формування відеозображень та їх перетворення в цифрову форму. Запропоновано ущільнювати відеозображення під час проведення відеовимірювань, що дозволяє більш якісно досліджувати розвиток механічної деформації в часі. Отримано математичну модель, яка дозволяє визначити точність результатів відеовимірювань залежно від параметрів JPEG-алгоритму ущільнення відеозображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.1 + Ж107.3
Шифр НБУВ: РА320910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Стрілець В.О. 
Методи та засоби вимірювання великих довжин для метрологічного забезпечення систем зовнішньотраєкторних вимірювань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / В.О. Стрілець ; Харк. держ. НДІ метрології. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено розрахунки умов резонансного збудження мікрохвильовим полем активного середовища лазерного активного елементу. Результати проведених експериментальних досліджень стали основою для створення лазера, що має співвідношення сигнал/шум на рівні квантових шумів. Це дозволило знизити похибку вимірювання довжини віддалеміром і підвищити дальність його дії у 1,5 - 2 рази (до 20 км). Розроблено конструкції прийомо-передавача та відбивача, в яких забезпечено мінімальну інструментальну похибку у широкому діапазоні робочих температур. Проаналізовано складові інструментальної похибки та отримано їх значення. Наведено методики вимірювання показника заломлення повітря у приземному прошарку повітря для різноманітних геграфічних зон, атестації антенних базисів систем зовнішньотраєкторних вимірювань, що забезпечують необхідну точність даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.11-59
Шифр НБУВ: РА317913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Неєжмаков П.І. 
Методи та засоби метрологічного забезпечення вимірювань довжини на геодинамічних полігонах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / П.І. Неєжмаков ; Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено та досліджено методи та засоби методологічного забезпечення вимірювань довжини на геохімічних полігонах. Досліджено та систематизовано структури електромагнітного поля з заданими характеристиками у напівкоаксіальних резонаторах автогенераторних фотоприймальних модулів. Досліджено проблему обліку впливів домішок газів на показник заломлення повітря. Удосконалено метод вимірювання середньоінтегрального показника заломлення повітря та розроблено апаратуру для його реалізації. Створено та досліджено адаптивні лазерні системи (АЛС) вимірювання довжини на базі автогенераторних фотоприймальних модулів для метрологічного забезпечення вимірювань довжини на геодинамічних полігонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.11 +
Шифр НБУВ: РА352579

Рубрики:

      
4.

Задорожній Р. О. 
Методи та моделі підвищення точності вимірювання геометричних розмірів об'єктів зондовими мікроскопами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / Р. О. Задорожній ; Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес взаємодії зонда зі зразком і розроблено математичну модель рівняння вимірювання розмірів на атомно-силовому мікроскопі, в якій враховуються похибки, що виникають в процесі взаємодії зонда та зразка. Розглянуто проблему виникнення переміщення вістря зонда під час нахилу осі сканувального зондового мікроскопа, одержано математичну модель впливу знайденого ефекту на точність вимірювання. Вдосконалено метод коригування параметрів неортогональності сканера. Розвинено метод сканування, який проводить вимірювання параметрів поверхні з кутом нахилу бічних стінок виступів менше кута нахилу твірної конуса зонда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.1 + В338.28 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА375279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мачехін Ю.П. 
Розвиток наукових основ стабілізованих за частотою лазерів та їх метрологічного забезпечення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.15 / Ю.П. Мачехін ; Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2006. — 39 с. — Бібліогр.: с.33-36. — укp.

Наведено результати розвитку фундаментальної та прикладної метрології у галузі вимірювання довжини. На підставі результатів експериментальних досліджень побудовано теоретичну модель форми контуру потужності випромінювання одномодового й одночастотного He - Ne лазера та розроблено методи розрахунку їх конструктивних параметрів. Досліджено умови формування поля у резонаторі He - Ne лазера та їх вплив на статичні та динамічні перекручування Лемба. Експериментально та теоретично, з метою установлення фізично обгрунтованих обмежень у роботі газових лазерів, вивчено режими розвитку іонізаційних хвиль у плазмі активних елементів і газорозрядних лазерів. Розроблено методику експериментальних досліджень просторово-часової динаміки розвитку динамічного хаосу іонізаційних хвиль у капіляторах активних елементів. Досліджено принципи побудови та метрологічні характеристики групової міри довжини (частоти) на базі стабілізованих за частотою лазерів (комплексу лазерних джерел) для Державного первинного еталону одиниці довжини. Досліджено метод контролю динаміки трансформації спектра випромінювання напівпровідникових лазерів у режимі реального часу. Запропоновано фізичну модель аналізу результатів випромінювань у нелінійних динамічних системах. Досліджено умови застосування фрактального аналізу у разі оцінки результатів вимірювань нестабільності частоти лазерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.11-59-02 +
Шифр НБУВ: РА345108

Рубрики:

      
6.

Кубрак Ю.О. 
Тензоперетворювач для вимірювання лінійних деформацій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Ю.О. Кубрак ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Створено та досліджено новий тип тензоперетворювача лінійних деформацій (ТЛД), побудованого на основі перколяційного чутливого елементу "провідник - діелектрик". На підставі аналізу відомих ТЛД доведено перспективність створення нового перколяційного тензоперетворювача з підвищеною чутливістю та збільшеною базою. Наведено теоретичні принципи роботи запропонованого тензоперетворювача. Одержано математичну модель нового перколяційного ТЛД, а саме: залежності електричного опору ТЛД від типу підкладки, її деформації та типу провідникової компоненти. Це уможливлює створення плоских і об'ємних перколяційних ТЛД з наперед заданими властивостями. Наведено результати експериментальних досліджень окремих видів створених тензоперетворювачів. На підставі результатів експериментального дослідження даного тензоперетворювача підтверджено вірогідність математичних моделей, розроблених для його побудови. Наведено приклади застосування перколяційних ТЛД різних типів для вимірювання фізичних величин (лінійних переміщень, деформації, сили, тиску) в автоматизованих системах і комп'ютеризованих технологіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-23 с0,022 + Ж107.1-5 +
Шифр НБУВ: РА361052

Рубрики:

      
7.

Монченко О. В. 
Фазовий метод ультразвукової товщинометрії виробів з багатошарових матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / О. В. Монченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод контролю товщини шарів багатошарових середовищ, який базується на аналізі фазових характеристик сигналів (ФХС). Визначено часове положення моменту спотворення ФХС. Одержано аналітичні вирази процесу визначення товщини шарів багатошарових об'єктів контролю та показників точності вимірювань у даному способі з урахуванням акустичних властивостей середовищ. Досліджено чутливість фазової характеристики сигналу. Показано, що висока точність вимірювань досягається за широкої смуги пропускання п'єзоелектричного перетворювача. Сформовано вимоги щодо смуги пропускання вимірювального каналу фазового ультразвукового товщиноміра. Розроблено пакет програмного забезпечення для комп'ютеризованих ультразвукових товщиномірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.12 с322
Шифр НБУВ: РА371956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського