Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (87)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж68$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Петренко В.Р. 
Автоматизація управління технологічними процесами виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.Р. Петренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів, розроблено та впроваджено організаційно-технологічну систему керування технологічними процесами компоновки завантажень, вирощування й обробки монокристалічних злитків на основі синтезованих моделей, адаптивних алгоритмів і програмно-технічних засобів керування багатовимірними стохастичними та нестаціонарними технологічними процесами. Формалізовано завдання оптимальної компоновки завантажень, запропоновано схему його вирішення з використанням методу випадкового пошуку для мінімізації наднормативної витрати кремнію-сирцю. Розроблено алгоритмічні та програмні засоби синтезу комбінованих моделей типу "передавальна функція + шум", що реалізують етапи структурної та параметричної ідентифікації моделей та їх діагностичної перевірки. Синтезовано регулятори на основі цих моделей. Розроблено спосіб вирощування монокристалів і пристрій для його реалізації, які грунтуються на вимірі параметрів меніска та рівня розплаву у тиглі шляхом обробки одержаного з відеокамери зображення зони кристалізації. Розроблено адаптивну процедуру відпрацювання злитків, модель і алгоритм вирішення задачі оптимального розкрою партії злитків. Розроблено організаційно-технологічну систему управління виробництвом об'ємних Cz - Si-монокристалів на базі створеної концепції автоматизації керування технологічними процесами даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147в641.8,022 + Ж68 +
Шифр НБУВ: РА363336

Рубрики:

      
2.

Фоменко Ю.В. 
Вдосконалення технологічних режимів і конструктивних параметрів механічного обладнання для згинання композиційних і складнопрофільних заготівок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Ю.В. Фоменко ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню і розвитку процесів згинання композиційних і складнопрофільних заготівок. Розроблена комп'ютерна система розрахунку і автоматизованого проектування процесу. Обгрунтовані засоби підвищення ефективності, запропоновані і реалізовані нові технологічні прийоми і технічні рішення, що дозволили підвищити техніко-економічні показники виробництва гнутих деталей з композиційних і складнопрофільних заготівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж683

Рубрики:

      
3.

Іваніцька 
Взаємодія поверхні CdTe різної кристалографічної орієнтації з розчинами на основі І2 та Н2О2-НІ: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Валентина Григорівна Іваніцька ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-27 + Ж68
Шифр НБУВ: РА356506

Рубрики:

      
4.

Васілевський О.М. 
Інформаційно-вимірювальна система для автоматичного контролю параметрів роторних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.М. Васілевський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано метод вимірювання частот обертання роторних систем (РС) за віброметричними параметрами, за яких частота обертання вимірюється з застосуванням акселерометрів шляхом утворення взаємо-кореляційної функції між двома зміщеними у часі вимірювальних систем (ВС). Відзначено, що використання такого методу дозволяє одночасно з вимірюванням частот обертання здійснювати автоматичний контроль вібраційних параметрів РС, що сприяє підвищенню вірогідності автоматичного контролю. Розроблено модель системи автоматичного контролю параметрів РС, яка передбачає застосування запропонованого адаптивного алгоритму автоматичного контролю параметрів РС, який дозволяє мінімізувати похибку несинхронності обертання РС і підвищити точність синхронізації у 1,5 - 2 рази у порівнянні з відомими інформаційно-вимірювальними системами. Створено та досліджено методи автоматичного контролю параметрів РС з використанням функцій чутливості, струму статора та ЛДЗ ВС, які базуються на комплексному використанні електромеханічних і віброметричних параметрів та дозволяють одержувати достовірну інформацію про стан цих параметрів, з урахуванням яких здійснюється ремонт РС. Розвинуто математичні моделі для оцінювання метрологічних характеристик ВК вібрації, які враховують його нелінійні властивості, що дало змогу визначити діапазон роботи ВК та розробити їх з наперед заданими нормованими метрологічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж681.1-07 + Ж108.1-5-02 +
Шифр НБУВ: РА341034

Рубрики:

      
5.

Саленко О.Ф. 
Наукові основи високоефективного гідрорізання тонкостінних виробів з неметалевих композитів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.07 / О.Ф. Саленко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 35 с. — укp.

Вирішено проблему керування процесами високоенергетичної струминної ерозії неметалевого композитного матеріалу шляхом оптимізації умов протікання нестаціонарних процесів тріщиноутворення, обумовлених орієнтацією елементів поверхні розділу, локалізованих у деструктованому шарі на поверхні борозенки розрізу відносно високошвидкісного струменя, завдяки чому підвищено ефективність гідрорізання, поліпшено якість отриманих поверхонь розділу. Сформульовано основні положення механізму формування показників мікро- та макрогеометрії борозенки розрізу, згідно з якими топографія поверхні є наслідком зародження, розвитку та злиття мікротріщин, що рухаються у визначеному напрямку, залежно від інтенсивності струминного впливу, геометричних параметрів струменя, властивостей матеріалу. На основі аналізу фізичної моделі гідрорізання неметалевого композитного матеріалу запропоновано узагальнений алгоритм його моделювання. Створено технологічні основи забезпечення ефективного гідрорізання тонкостінних виробів з неметалевих композитів із заданими показниками якості. Запропоновано ряд технічних рішень щодо виконання окремих елементів устаткування, створено адаптивну систему гідрорізання, розроблено принципи її керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж625 + Ж68
Шифр НБУВ: РА318143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Рощупкін С. І. 
Підвищення ефективності процесу алмазного свердління крихких неметалічних матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / С. І. Рощупкін ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто структуру процесу алмазного свердління, сформульовано основні положення та принципи аналізу процесу алмазного свердління. Для створення адекватної моделі розглянуто схему пропроцесу алмазного свердління, в якій враховано, що алмазні зерна не мають регулярной геометрії, розташовані на робочій поверхні інструменту на різних рівнях, за роботи зношуються та руйнуються. На основі розглянутої схеми процесу алмазного свердління й основних положень теорії абразивної обробки розроблено нестаціонарні теоретико-імовірнісні моделі для розрахунку імовірності видалення матеріалу, зносу інструменту та сил різання в будь-якій точці зони контакту з урахуванням декількох процесів формоутворення, що протікають одночасно. Розроблено скінченно-елементні імітаційні моделі з розрахунку складової знімання матеріалу за рахунок крихкого руйнування, а також з розрахунку товщини бокових відколів на виході отвору за різних схемах закріплення заготовок. Наведений математичний опис дозволяє вирішити задачу побудови межових циклів управління операцією алмазного свердління, за яких забезпечується мінімально можливий машинний час або мінімальна собівартість обробки деталей за обмеженнях якості поверхні виробу не гірше необхідного за прийнятою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж613 + Ж68
Шифр НБУВ: РА383570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Халед Ібрагім Мохаммад Аль Шебуль 
Розробка і дослідження технологічного процесу лазерного розподілу напівпровідникових пластин на елементи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Халед Ібрагім Мохаммад Аль Шебуль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж613 + Ж68
Шифр НБУВ: РА308221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чейлитко А. О. 
Розробка теоретичних та технологічних основ теплової обробки вологих дисперсних матеріалів у вихрових апаратах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / А. О. Чейлитко ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М. Підгорного НАН України. — Х., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

Вперше одержано залежності теплофізичних характеристик пористого матеріалу від параметрів його термообробки під час спучення, на основі яких запропоновано методологічний підхід для знаходження оптимальних режимів теплової обробки даного матеріалу. Вперше одержано критеріальні рівняння тепломасовіддачі кулястої пористої частинки в рухливому потоці теплоносія під час її спучення. Вперше експериментально одержано масообмінні характеристики частинки, яка спучується, в рухливому потоці, що дозволило визначити оптимальні режими термообробки матеріалу у вихровому шарі. Уточнено залежності коефіцієнта аеродинамічного опору вихрового апарату від геометричних параметрів вихрового апарата. Вперше експериментально визначено кінетичні характеристики термообробки пористого матеріалу на основі кремнезему у вихровому шарі, що дозволило встановити залежність часу знаходження частинки у вихровому апараті від масової витрати матеріалу за різних швидкостей і температур потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж682
Шифр НБУВ: РА385394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського