Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=З24-01-53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Дубійчук О.Ю. 
Вибір раціональної конструкції високовольтних імпульсних конденсаторів з послідовним з'єднанням груп секцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / О.Ю. Дубійчук ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено ресурсні характеристики секцій конденсаторів з різною товщиною паперового або паперово-лавсанового діелектрика, просоченого касторовим маслом. Проведено ресурсні випробування секцій високовольтних імпульсних конденсаторів (ВІК). Експериментально встановлено залежності ресурсу від товщини ізоляції у діапазоні від 40 мкм до 120 мкм. Проаналізовано одержані результати для негерметичних секцій у порівнянні з даними для герметичних секцій. Розроблено методику вибору раціональної конструкції конденсатора з послідовним з'єднанням груп секцій на підставі проведених ресурсних випробувань та з урахуванням розбіжностей значень ємності та показників надійності. Одержано експериментальну залежність ресурсу секцій з паперово-лавсановою ізоляцією, просоченою касторовим маслом, від товщини діелектрика та відсоткового вмісту плівки, а також від напруженості електричного поля для секцій з однаковою площею обкладок. Розраховано граничні питомі характеристики ВІК. Розроблено й апробовано рекомендації щодо раціонального вибору конструкції конденсаторів. Результати наукового дослідження використано для створення нових типів ВІК - КІМ-120, КІМ-125, КІМ-131, КІМ-136 з підвищеною товщиною діелектрика від 120 мкм до 160 мкм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-534 +
Шифр НБУВ: РА360043

Рубрики:

      
2.

Вовченко О.І. 
Високовольтні електророзрядні системи з керованим перетворенням енергії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / О.І. Вовченко ; НАН України; Ін-т електродинаміки. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Висвітлено питання розвитку теорії керування енергетичними та силовими параметрами високовольтних електророзрядних систем на базі проведених широкомасштабних експериментальних і теоретичних досліджень процесів перетворення електроенергії у разі електророзряду. Наведено математичну модель перетворення енергії у разі високовольтного електричного розряду, енергоефективні способи та алгоритми керування режимами роботи електророзрядних систем. Розроблено та апробовано за промислових умов електрогідроімпульсні комплекси з керованим перетворенням енергії для підвищення дебіту нафтових свердловин, руйнування неметалічних матеріалів, запресовування труб, штампування деталей та генерації потужного акустичного випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.78в641.8,022 + з24-01-53
Шифр НБУВ: РА320050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ігнатенко М.М. 
Підвищення енергетичної ефективності розрядних кіл генераторів великих імпульсних струмів блискавки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / М.М. Ігнатенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано спосіб підвищення коефіцієнта корисної дії розрядних кіл генераторів великих імпульсних струмів блискавки (ГВІСБ) шляхом використання коригувальних ємностей, які вводять у склад замикачів RL-навантаження. Розроблено перспективні схеми генераторів ГВІСБ з застосуванням зазначених ємностей і керованих (некерованих) повітряних стрижньових розрядників замикачів навантаження. Одержано наближені співвідношення для знаходження в генераторах ГВІСБ електричних параметрів коригувальних ємностей і довжини розрядних проміжків повітряних керованих (некерованих) стрижневих розрядників замикачів RL-навантаження. Показано, що для підвищення стабільності роботи ГВІСБ в його складі можливе застосування електрично вибухаючого провідника. Одержано наближені формули для розрахунку часу електричного вибуху мідних провідників, що відбувається під дією великих імпульсних струмів у розробленому генераторі ГВІСБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-533 +
Шифр НБУВ: РА359957

Рубрики:

      
4.

Данилишин 
Розробка інерційних трансформаторів моменту на основі просторового планетарного імпульсного механізму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Григорій Михайлович Данилишин ; Технологічний ун-т Поділля. — Хмельницький, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-538
Шифр НБУВ: РА322120

Рубрики:

      
5.

Рудаков В.В. 
Сильні електричні поля в конденсаторних конструкціях та удосконалення високовольтних силових конденсаторів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.13 / В.В. Рудаков ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам удосконалення високовольтних силових конденсаторів, пов'язаних з розподілом сильного електричного поля. Розроблена феноменологічна теорія руйнування конденсаторної ізоляції, яка застосована на концепції зворотної залежності терміну служби конденсатора від "напруженого об'єму" і яка узагальнює попередній досвід теоретичних і експериментальних досліджень. Викладено методики прогнозування терміну служби конденсаторів у широкому діапазоні зміни робочих градієнтів з урахуванням конструктивних особливостей та структури діелектрика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-534

Рубрики:

      
6.

Гурин А.Г. 
Створення комплексу високоефективних електродинамічних пристроїв для контролю параметрів навколишнього середовища (теоретичні основи розробки та впровадження): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / А.Г. Гурин ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Викладені теоретичні основи розробки електродинамічних випромінювачів для контролю параметрів навколишнього середовища, наведені приклади їх впровадження в геофізиці, гідроакустиці, при контролі сейсмостійкості будівель та споруд. Визначено вплив хвильових процесів на формування сейсмічного поля та параметри гідроакустичних імпульсів. Обгрунтовані рекомендації щодо отримання оптимальних характеристик електродинамічних випромінювачів методики їх ефективного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с5,022 + З24-01-53

Рубрики:

      
7.

Кравченко Ю. В. 
Удосконалення високовольтних імпульсних конденсаторів з плівковою неполярною ізоляцією: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.13 / Ю. В. Кравченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність ресурсних характеристик секцій імпульсних конденсаторів від геометричних і діелектричних параметрів їх конструкції, які визначають ступінь неоднорідності електричного поля поблизу краю конденсаторних обкладинок. Аналіз результатів вирішення польових задач для різного набору початкових даних дозволяє виявити ступінь впливу кожного з чинників, що приймаються до розгляду, на розподіл електричного поля поблизу краю конденсаторної обкладинки й одержати залежності коефіцієнта посилення поля від варіантів поєднання початкових даних. Розроблено рекомендації щодо підвищення ресурсних характеристик високовольтних імпульсних конденсаторів і проведення оцінювання розмірів області напруженого об'єму, що визначає ресурс конденсаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-534
Шифр НБУВ: РА380967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
8.

Лєдєньов В.В. 
Удосконалення розрядного контуру генераторів сильних імпульсних магнітних полів з узгоджуючими трансформаторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / В.В. Лєдєньов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення розрядного кола генераторів сильних імпульсних магнітних полів з узгоджуючими трансформаторами для створення ефективних високочастотних генераторів різної потужності, насамперед, для енергоощадних електрофізичних технологій. Наведено результати теоретичного аналізу перехідних процесів у розрядному колі генератора з узгоджуючими пристроями нових типів - коаксіальним і сегментним трансформаторами. Для проведення аналізу використано методи теорії електричних кіл з використанням запропонованих схем заміщення трансформаторів за методами теорії електромагнітного поля. Наведено методику розрахунку параметрів коаксіального та сегментного трансформаторів. Розроблено схему потужного кільцевого генератора з узгодженням, завдяки якій вирішено проблему синхронної роботи модулів ємнісного нагромаджувача енергії та проблему узгодження навантаження. Проаналізовано аварійні режими, що можуть виникнути у розрядному колі кільцевого генератора, доведено ефективність і надійність його роботи. Створено високочастотні магнітно-імпульсні установки різної потужності з коаксіальним і сегментним узгоджуючими трансформаторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з24-01-53
Шифр НБУВ: РА314868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського